Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43491 από paokara
Απαντήθηκε από paokara στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
μπορει να μου κανενας την ρυθμισει που εχει η σομπα στον τυπο καμιναδας εμενα ειναι απο -9εως +9 που πρεπει να το εχω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43524 από t123321
Απαντήθηκε από t123321 στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

t123321 έγραψε: Τελικά η ζημιά έγινε :(
Πέρασε ο μικρός κοντά από τη σόμπα και κόλλησε η ζακέτα της φόρμας πάνω στο ζεστό τζάμι.
Ευτυχώς ο μικρός δεν κάηκε αλλά κόλλησε σαν πλαστικό πάνω στο μισο τζάμι ένα υλικό σαν μαύρο λιωμένο πλαστικό.
Προσπάθησα με ότι μπορούσα να φανταστώ να το βγάλω: με οινόπνευμα, με άζαξ ακόμα και με βενζίνη, με ξύστρες αλλά τίποτε. Έχει γίνει ένα με το κρύσταλλο. Επίσης δοκίμασα προσεχτικά και με ζεστή σόμπα αλλά τίποτα.
Καμμιά ιδέα;

Για όποιον πάθει το ίδιο η καλύτερη λύση είναι ξύστρα για τζάμια (να ναι καλά η γυναίκα μου)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43595 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

sdancer75 έγραψε: Γιάννη εάν γνωρίζεις..... Η σόμπα έχει προσαγωγή και επιστροφή συνδέσεις 3/4 δηλαδή φ28. Η σωλήνα που θα συνδέσουμε για τα καλοριφέρ είναι η κλασική πράσινη faster η οποία απο φ25 παει σαν αμέσως επόμενη φ32. Θα έχω κανένα πρόβλημα με την πίεση; Και κάτι άλλο, πίσω απο τη σόμπα έχει 1 ακόμη υποδοχή αλλά δεν ξέρω αν είναι η εκτόνωση η η πλήρωση νερού. Το manual δεν λέει τίποτε και είναι στα ιταλικά . Γνωρίζεις τίποτε;

Δεν εχω ιδεα απο τις υδραυλικες,αν θελεις ανοιξε καινουργιο θεμα γι αυτο,σιγουρα καποιος θα ξερει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46945 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
ξερετε παιδια τη παρατηρησα .... κατι με βαση τεχνολογια αρκετα αρνητικο ..... κανονικα ολες οι σομπες θα επρεπε να ειχαν πορτακι ασφαλειας τη θελω να πω οτι απο τη στιγμη που αναψει το πορτακι να μην ανοιγει δηλαδη παρατηρησα σε πληρη λειτουργεια πηγα να ανοιξω το πορτακι και ανοιξε...
αν εχω ενα παιδι το οποιο ειναι περιεργο και παιξει με το πορτακι οταν δουλευει η σομπα τι θα γινει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46951 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

cuprakias έγραψε: ξερετε παιδια τη παρατηρησα .... κατι με βαση τεχνολογια αρκετα αρνητικο ..... κανονικα ολες οι σομπες θα επρεπε να ειχαν πορτακι ασφαλειας τη θελω να πω οτι απο τη στιγμη που αναψει το πορτακι να μην ανοιγει δηλαδη παρατηρησα σε πληρη λειτουργεια πηγα να ανοιξω το πορτακι και ανοιξε...
αν εχω ενα παιδι το οποιο ειναι περιεργο και παιξει με το πορτακι οταν δουλευει η σομπα τι θα γινει?


Ξέρω μια μάρκα σόμπας που δεν ανοίγει η πόρτα τους εύκολα μιας και έχουν κλειδί ασφαλείας.Το βγάζεις και το αφήνεις κάπου με δύσκολη πρόσβαση από παιδιά.Anselmo Cola το όνομα της εταιρίας

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50863 από bagl
Απαντήθηκε από bagl στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Καλησπερα Φιλε Δεν μπορω να κατεβασω το .rar της Ravelli που δινεις. Μπορεις να μου το στειλεις στο mail μου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. η καποια αλλη διευθυνση να το παρω? Εχω την RC120. Ευχαριστω!!!
B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ