Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24728 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

giorgosmosxou έγραψε: ενα email στην εταιρια Ravelli και ζητας να μάθεις τον official reseller της περιοχής σου...
"the warranty is only when you buy official" ΠΡΟΣΟΧΗ αλλιώς ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΓΓΥΗΣΗ

Η αποδειξη που εχω δηλαδη δεν μετραει για την ravelli?Παντως σε κατι που χρειαστηκα(ηταν ραγισμενο το πισω κιτ βερμικουλιτη)μου εφερε καινουργιο χωρις να πληρωσω τιποτα με ενα τηλεφωνο αν και νομιζω οτι αυτο δεν μπαινει στην εγγυηση οπως και το τζαμι.Εχω και κατι χαρτια που ειχε η σομπα μεσα για τον τεχνικο ελεγχο που εκανε η ravelli με σφραγιδα σε καθε μερος τις σομπας και ενα νουμερο(1002)εκτος απο τα ηλεκτρικα που εχει(Ε0070),και στο τελος εχει το serial number σε αυτοκολητο!Υπαχουν και 3 σελιδες της εγγυησης που μαλλον επρεπε να συμπληρωθουν και να σταλουν στην ravelli,η αυτα χρειαζονται μονο σε ειδικες περιπτωσεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24999 από etoimos
Απαντήθηκε από etoimos στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

γιαννης-δραμα έγραψε:

etoimos έγραψε: συμφωνω και γω με τον φιλο υπαρχει manual στα ελληνικα και για R70 και για τη 120 .Επειδη εχω την R70 και η αδελφη μου την 120 το ξερω . Μου τα εδωσε εισαγωγεας απο τη Θεσσαλονικη.

Η πεθερα μου εχει την r70 εγω την flavia ο απο πανω μου την r120 και ο πατερας του την rc120 ολοι απο περσι(απο διαφορετικα μαγαζια) και κανενας δεν εχει μανουαλ ελληνικο!Μαλον ειναι θεμα εισαγωγεα που πηρε το μανουαλ και το μεταφρασε :) η ειναι κανονικο μανουαλ της εταιριας(ravelli)στα ελληνικα? :unsure:


Αυτα που εχω εγω ειναι μεταφραση του εισαγωγεα οχι επισημη . Ειχα γραψει και mail στη ravelli αλλα τζιφος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26058 από JeanTod
Απαντήθηκε από JeanTod στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Γεια σας κι από μένα παιδιά. Διαβάζω εδώ και καιρό αυτά που γράφετε και σας ευχαριστώ γιατί μου έχετε λύσει πολλές απορίες. Είμαι υποψήφιος αγοραστής μιας r70 και επειδή δεν μου περισσεύουν δεν θέλω να τραβάω τα μαλλιά μου. Θα κάνω μια βόλτα στην έκθεση οικονομικής θέρμανσης σε λίγες μέρες (28-30/9) και μετά θα αγοράσω. Βρήκα λοιπόν τη σόμπα στα 1300,
την εργασία και μπουριά στα 250 από τον ίδιο ο οποίος είναι και αντιπρόσωπος
και την παλέτα στα 320. Θεωρώ πολλά τα 250 γιατί ξέρω να τη βάλω και μόνος (πριν είχα σόμπα πετρελαίου και πιο πριν ξύλου). Μπορείτε να με συμβουλεύσετε σαν πιο νέος στο άθλημα να μην την πατήσω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26139 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

JeanTod έγραψε: Γεια σας κι από μένα παιδιά. Διαβάζω εδώ και καιρό αυτά που γράφετε και σας ευχαριστώ γιατί μου έχετε λύσει πολλές απορίες. Είμαι υποψήφιος αγοραστής μιας r70 και επειδή δεν μου περισσεύουν δεν θέλω να τραβάω τα μαλλιά μου. Θα κάνω μια βόλτα στην έκθεση οικονομικής θέρμανσης σε λίγες μέρες (28-30/9) και μετά θα αγοράσω. Βρήκα λοιπόν τη σόμπα στα 1300,
την εργασία και μπουριά στα 250 από τον ίδιο ο οποίος είναι και αντιπρόσωπος
και την παλέτα στα 320. Θεωρώ πολλά τα 250 γιατί ξέρω να τη βάλω και μόνος (πριν είχα σόμπα πετρελαίου και πιο πριν ξύλου). Μπορείτε να με συμβουλεύσετε σαν πιο νέος στο άθλημα να μην την πατήσω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. B)


Φρόντισε φίλε μου να σου δώσουν και εγχειρίδιο χρήσης της συσκευής γραμμένο στα Ελληνικά, αλλιώς θα την τοποθετήσεις όπως νομίζεις εσύ, και στην συνέχεια θα ψάχνεις το μενού για τις λειτουργίες της, την ένταση της φλόγας κτλ.

Μην βοηθάτε την αγορά που προσπαθούν κάποιοι να την γυρίσουν στα πέτρινα χρόνια, τότε που αγοράζαμε ηλεκτρονικές συσκευές χωρίς εγχειρίδια χρήσης στα Ελληνικά, και το μόνο που ξέραμε ήταν το on off χωρίς να μπορούμε να εκμεταλλευτούμε πλήρως όλες τις λειτουργίες τους.

Υ.γ. 250€ μου φαίνονται πολλά για τοποθέτηση της σόμπας, μαζί με την καμινάδα. 100€ είναι το κόστος εγκατάστασης μαζί με την μεταφορά [χαμαλίκι] και τα απλά μπουριά για 3μ κοστίζουν περίπου στα 60€
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by mastoras.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JeanTod

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26144 από etoimos
Απαντήθηκε από etoimos στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Πολυ πολυ σοβαρο ειναι το service . Προτου δωσεις φραγκο βαλτον να την αναψει και να την ρυθμισει μπροστα σου .Αμα την κοιταει σαν διαστημοπλοιο μεταβολη. Εχω ακουσει οτι υπαρχει εξουσιοδοτημενο service για την Ravelli στην Ελλαδα. Ρωτα τον. ΑΠΑΙΤΗΣΕ manual στα Ελληνικα .
Σαν σομπα ειναι πολυ καλη και χωρις βασανα . Μου ζεστανε ημιυπογειο σπιτι 65m2 κοντα στη Θαλασσα εκτεθειμενο απο ολες τις πλευρες, κοντα στη Θεσσαλονικη αξιοπρεπεστατα με ενα τονο πελλετ . Για την τιμη δεν ξερω καθως τετοια ωρα τετοια λογια ...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JeanTod

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28143 από dasalis
Απαντήθηκε από dasalis στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
επειδη η ravelli δεν απανταει,ξερει καποιοσ τον εξουσιοδοτημενοσ αντιπροσωπο στην αθηνα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ