Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #1124 από γιαννης-δραμα
Σόμπες pellet Ravelli δημιουργήθηκε από γιαννης-δραμα
Καλησπερα energiers.Εδω λεω να μιλαμε για σομπες πελλετ(ravelli και οτι αλλη μαρκα θελετε).Εγω λοιπον πηρα αποφαση για σομπα πελλετ περιπου τον μαιο 2011 μετα απο πολυ ψαξιμο και διαβασμα απο τον φλεβαρη 2011 στο αλλο φορουμ,ετσι λοιπον βγηκα για ελεγχο τιμων!Στην αρχη μου προτειναν μια palazzetti 6.2 kw για διαμερισμα 75-80 τμ του 1980 με καινουργια κουφωματα και νοτιο προσανατολισμο και απο κατω πυλωτη.Ευτυχως καταλαβα γρηγορα οτι αυτη(6.2kw) ηταν πολυ μικρη και ετσι την απερριψα,και μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα στις ravelli,και παλι μου προτειναν να παω στα 7 kw αλλα εγω παρεμεινα δυσπιστος και ετσι αποφασισα να παρω την ravelli flavia 9kw με ενα καναλι αερα για τα αλλα δωματια.Μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ενθουσιασμενος με την αγορα που εκανα(ισως η καλυτερη που εκανα τατελευταια χρονια μαζι με το υγραεριο στο αυτοκινητο).Καταναλωση μεχρι στιγμης 435 κιλα σε 460 ωρες,το τελευταιο δεκαημερο 1κιλο/1ωρα.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": anastasios12

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #1128 από teosard
Απαντήθηκε από teosard στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
καλησπερα κ απο μενα εδω και λιγες μερες ειμαι κατοχος μιας Ravelli R120
και εγω ικανοποιημενος απο την αγορα μου το διαμερισμα(85τμ 3ος οροφος ορεστιαδα) μου ζεσταθηκε επιτελους
εδω και δυο μερες μου εκαψε 2 15κιλα. την εσβησα μονο για καθαρισμα.
αρνητικα βρηκα μονο οτι πρεπει να την καθαριζω καθημερινα διοτι εχει μικρο δοχειο για τις σταχτες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #1130 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

teosard έγραψε: καλησπερα κ απο μενα εδω και λιγες μερες ειμαι κατοχος μιας Ravelli R120
και εγω ικανοποιημενος απο την αγορα μου το διαμερισμα(85τμ 3ος οροφος ορεστιαδα) μου ζεσταθηκε επιτελους
εδω και δυο μερες μου εκαψε 2 15κιλα. την εσβησα μονο για καθαρισμα.
αρνητικα βρηκα μονο οτι πρεπει να την καθαριζω καθημερινα διοτι εχει μικρο δοχειο για τις σταχτες.

Πόσα;;; Κάνε διόρθωση!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #1131 από teosard
Απαντήθηκε από teosard στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε:

teosard έγραψε: καλησπερα κ απο μενα εδω και λιγες μερες ειμαι κατοχος μιας Ravelli R120
και εγω ικανοποιημενος απο την αγορα μου το διαμερισμα(85τμ 3ος οροφος ορεστιαδα) μου ζεσταθηκε επιτελους
εδω και δυο μερες μου εκαψε 2 15κιλα. την εσβησα μονο για καθαρισμα.
αρνητικα βρηκα μονο οτι πρεπει να την καθαριζω καθημερινα διοτι εχει μικρο δοχειο για τις σταχτες.

Πόσα;;; Κάνε διόρθωση!!!


δεν κανω διορθωση γιατι τοσα μου εκαψε.. την πρωτη μερα μου εκαψε 1,5 τσουβαλι μεχρι παρει το σπιτι θερμοκρασια τις επομενες 2 μου εκαψε ακριβος απο 1 τσουβαλι την μερα. η θερμοκρασια στο σπιτι ειναι στα 19-20σαλονι και στα δωματια 17-18

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #1132 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

teosard έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε:

teosard έγραψε: καλησπερα κ απο μενα εδω και λιγες μερες ειμαι κατοχος μιας Ravelli R120
και εγω ικανοποιημενος απο την αγορα μου το διαμερισμα(85τμ 3ος οροφος ορεστιαδα) μου ζεσταθηκε επιτελους
εδω και δυο μερες μου εκαψε 2 15κιλα. την εσβησα μονο για καθαρισμα.
αρνητικα βρηκα μονο οτι πρεπει να την καθαριζω καθημερινα διοτι εχει μικρο δοχειο για τις σταχτες.

Πόσα;;; Κάνε διόρθωση!!!


δεν κανω διορθωση γιατι τοσα μου εκαψε.. την πρωτη μερα μου εκαψε 1,5 τσουβαλι μεχρι παρει το σπιτι θερμοκρασια τις επομενες 2 μου εκαψε ακριβος απο 1 τσουβαλι την μερα. η θερμοκρασια στο σπιτι ειναι στα 19-20σαλονι και στα δωματια 17-18

Σαν 215 κιλά φαίνεται όπως τό 'γραψες! Τώρα με τη νέα απάντηση κατάλαβα! Πες 15 κιλά τη μέρα να μη γίνονται παρανοήσεις!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #1133 από teosard
Απαντήθηκε από teosard στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
:P :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ