Λύσεις για τον καθαρισμό πυράντοχων τζαμιών

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117313 από alex_nous
Όντως έχω μια επιφύλαξη ως προς την διάβρωση που ίσως προκαλεί, αν το αφήσεις στο τζάμι για πολύ ώρα. Πάντως 3 χρόνια χρήσης τώρα δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά. Οι περισσότεροι κατασκευαστές προτείνουν ήπια καθαριστικά και σίγουρα αυτό δεν είναι ήπιο. Εγώ διάλεξα να πάρω το ρίσκο και το χρησιμοποιώ, δεν θέλω όμως να πάρω και κανέναν στο λαιμό μου. Όπως και να έχει προσωπικά πιστεύω πως είναι το μόνο προϊόν για μένα που αξίζει τα λεφτά του.
Ξέχασα να αναφέρω κι άλλο ένα προϊόν που κάνει πολύ καλή δουλειά αλλά είναι δυσεύρετο. Το LIDL βγάζει κάθε άνοιξη προϊόντα με την επωνυμία grill master. Ανάμεσα σ'αυτά βγάζει κι έναν αφρό καθαρισμού για σχάρες και μπάρμπεκιου. Καταπληκτικό και αυτό για τα πολύ λερωμένα τζάμια, αλλά δυστυχώς όπως προανέφερα το φέρνει μόνο άνοιξη και καλοκαίρι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117330 από ELECTRICALCHIEF
Απλα βουτας ενα ελαφρα νωπο πανι ή χαρτι κουζινας στη σταχτη της εστιας και σκουπιζεις. Δεν μενει τιποτα. Επαναλαμβανεις αν ειναι τοσο χαλια. Δοκιμαστε το!


Sent from my iPad using Tapatalk

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162616 από Zodarr
Εγώ σε μια ξυλόσομπα που είχα, μετά από διάφορα πειράματα που είχα κάνει, επειδή κι εγώ φοβόμουν τα διάφορα χημικά, είχα καταλήξει στο σφουγγάρι γόμα, ελαφρώς νωπό και μετά ένα πέρασμα με στεγνό χαρτί και δε μένει τίποτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #172716 από RasBilly1983
Καλησπέρα. Σόμπα πελλετ της Grace. Έχει αλλάξει ο τρόπος για το πως μαυρίζει το τζαμί. Εδώ και κάνα μήνα το τζαμί ξεκινάει και θολώνει σχετικά γρήγορα, μετά από καμία ώρα δηλαδη και όταν δημιουργείται ένα διάφανο μαύρισμα το οποίο βγαίνει με νωπό πανί, στάχτη και ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ τρίψιμο. Παλιά με ένα απλό πέρασμα καθάριζε παρά πολύ εύκολα. Έχει τύχει και σε κανέναν; Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #172717 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Κάπου είσαι λερωμενος η βουλωμενος και δεν έχεις καλό τράβηγμα!!!ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΛΥΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!ΑΝΟΙΞΕ ΠΟΡΤΑΚΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΒΓΑΛΤΑ ΟΛΑ ΜΟΤΕΡ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΑΕΡΑ ΟΛΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #172719 από RasBilly1983
Το μόνο που δεν καθάρισα αλλά έβαλα σκούπα από μια είσοδο επικοινωνίας που έχει με τον χώρο στον ανεμιστήρα καυσαερίων. Και αυτό γιατί η σόμπα θα πρέπει να μείνει σβηστεί για ώρες για να ωριμάσει η φλατζοκολλα. Όπως φαίνεται όμως δεν την γλιτώνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ