Αντιστάθμιση

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133925 από COMMO 21KW
Απαντήθηκε από COMMO 21KW στο θέμα Re:Αντιστάθμιση

SakiSystem έγραψε: Γεράσιμε σ΄ ευχαριστώ
έκανα μια επικοινωνία και περιμένω απάντηση για τους αισθητήρες, θα την μελετήσω λίγο, γιατί εξυπηρετεί και τα δύο διαμερίσματα.


Πειτε μου και μένα με 2 λόγια τι είναι τριοδη-τετραοδη και για τι αισθητήρες μιλατε.

Σπύρος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133926 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα Re:Αντιστάθμιση

COMMO 21KW έγραψε:

SakiSystem έγραψε: Γεράσιμε σ΄ ευχαριστώ
έκανα μια επικοινωνία και περιμένω απάντηση για τους αισθητήρες, θα την μελετήσω λίγο, γιατί εξυπηρετεί και τα δύο διαμερίσματα.


Πειτε μου και μένα με 2 λόγια τι είναι τριοδη-τετραοδη και για τι αισθητήρες μιλατε.


Σπύρο δες το θέμα από την αρχή και θα καταλάβεις.

Εγώ είμαι ακόμη σε αναμονή για τον ελεγκτή, ο Γιώργος Jnet μπορεί να με προλάβει.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133928 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Re:Αντιστάθμιση
Αυριο στήνω τον πίνακα αλλα σε πρώτη φάση θα ελέγχει το Μποιλερ 3πλής. Τα υπολοιπα δηλαδη θερμοστάτες κλπ αντιστάθμιση πιο μετά.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133929 από kyriazisg
Απαντήθηκε από kyriazisg στο θέμα Re:Αντιστάθμιση
Μετά από μια σεζόν με θέρμανση με αντιστάθμιση μπορώ να πω ότι από τις 28 Νοεμβρίου έχω μια συνεχόμενη γλυκιά ζέστη μέσα στο σπίτι ,χωρίσς σκαμπανεβάσματα, και δεν είδα μεταβολές ασχέτως με τις αλλαγές του καιρού .
Πιστεύω ότι μεγάλο ρόλο παίζει το εξωτερικό αισθητήριο να διαβάζει τη σωστή θερμοκρασία και να μην αποκλείνει , γιατί έτσι ουσιαστικά χαλάει η ροή ας πούμε , της αντιστάθμισης .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133931 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Re:Αντιστάθμιση
Σε ένα σύστημα ελέγχου (γιατί και η αντιστάθμιση σύστημα ελέγχου είναι), είτε ανοικτού είτε κλειστού βρόγου (η αντιστάθμιση στα συστήματα θέρμανσης είναι ανοικτού βρόγχου) Η ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ του αισθητηρίου μέτρησης.

Αν δε μετράς σωστά ..... "το έχασες το κορμί πατριώτη..."

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133942 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα Re:Αντιστάθμιση

kyriazisg έγραψε: Μετά από μια σεζόν με θέρμανση με αντιστάθμιση μπορώ να πω ότι από τις 28 Νοεμβρίου έχω μια συνεχόμενη γλυκιά ζέστη μέσα στο σπίτι ,χωρίσς σκαμπανεβάσματα, και δεν είδα μεταβολές ασχέτως με τις αλλαγές του καιρού .
Πιστεύω ότι μεγάλο ρόλο παίζει το εξωτερικό αισθητήριο να διαβάζει τη σωστή θερμοκρασία και να μην αποκλείνει , γιατί έτσι ουσιαστικά χαλάει η ροή ας πούμε , της αντιστάθμισης .


Έχεις συγκριτικό με πριν της αντιστάθμισης κατανάλωση ;

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ