Βοήθεια στην σύνδεση Primus 25

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117456 από ZOGLER
Βοήθεια στην σύνδεση Primus 25 δημιουργήθηκε από ZOGLER
Γεια σας χρειαζομαι βοηθεια σχετικα με τη σωστη συνδεση του λεβητα primus 25 στην οικεια μου.εχω μια μεζονετα και θελω να τοποθετησω 2 θερμοστατες στο χωρο. Με τη σειρα τους οι θερμοστατες τι πρεπει να ελεγχουν? Τις ηλεκτροβανες και εν συνεχεια και οι 2 μαζι να πηγαινουν στον κυκλοφορητη? Η αρχη ειναι οτι ο λεβητας πρεπει να ειναι ετοιμος να δωσει ζεστα νερα ανα πασα ωρα,ετσι τον τροφοδοτουμε συνεχως και απο λιγο ασχετα αν οι 2 θερμοστατες ζητουν απο το σπιτι? Επισης που μπαινει η συνδεση του λεβητα για τον κυκλοφορητη ωστε να ανοιγει στους βαθμους που τον ρυθμισουμε αν ηδη εχουν συνδεθει οι ηλεκτροβανες? Τελος που ειναι η πιο σωστη θεση του κυκλοφορητη α) στην εξοδο των ζεστων απο το λεβητα η β) στην εισοδο των επιστρεφομενων νερων απο τα σωματα? Στο ολο κυκλωμα θα συνδεθει και ενας ηλιακος τριπλης
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117459 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Βοήθεια στην σύνδεση Primus 25

ZOGLER έγραψε: ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΟΥ ΛΕΒΗΤΑ PRIMUS 25 ΣΤΗΝ ΟΙΚΕΙΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΕΖΟΝΕΤΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΩ 2 ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ. ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΕΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΝ? ΤΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΒΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΜΑΖΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗ? Η ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΛΕΒΗΤΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΖΕΣΤΑ ΝΕΡΑ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΩΡΑ,ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΤΡΟΦΟΔΟΤΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΟΙ 2 ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΕΣ ΖΗΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ? ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΟΥ ΛΕΒΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΡΥΘΜΙΣΟΥΜΕ ΑΝ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΟΙ ΗΛΕΚΤΡΟΒΑΝΕΣ? ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗ α) ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΩΝ ΖΕΣΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΛΕΒΗΤΑ Η β) ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΩΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΣΩΜΑΤΑ? ΣΤΟ ΟΛΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΘΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΗΛΙΑΚΟΣ ΤΡΙΠΛΗΣ

Καλημέρα ZOGLER!!!
Εαν θέλεις γράφε με μικρά.
Θέλεις να βάλεις 2 θερμοστάτες στο χώρο δηλαδή είναι δίπατη οι μεζονέτα ?
Για όλα αυτά δεν θα σου κάνει σύνδεση ο ηλεκτρολόγος?
Ο υδραυλικός δεν ξέρει που μπαίνει ο κυκλοφορητής?
Καλώς ήρθες στην παρέα μας κάποιος θα σου πει τι ακριβώς να κάνουν
ο υδραυλικός και ο ηλεκτρολόγος σου!!!!
Και κάτι άλλο μην ανοίγεις ίδια θέματα εδώ και εκεί!!!
Με όλοι την καλή διάθεση


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ