Οριζόντιες ή κάθετες διαδρομές λέβητα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #65918 από vag1234
Ξεκινάω αυτό το thread προς ενημέρωση υποψήφιων αγοραστών και καθαρά για εμπλουτισμό των γνώσεων μας..

Τελικά ποιά είναι τα υπέρ και ποιά τα κατά των λεβήτων στερεών καυσίμων με οριζόντιες ή κάθετες διαδρομές??

Από αυτά που έχω διαβάσει ως σήμερα, οι μεν λέβητες με κάθετες διαδρομές χρειάζονται καθαρισμό σε μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα αλλά είναι πιο ακριβοί.. Αντίθετα άλλοι υποστηρίζουν ότι οι οριζόντιες διαδρομές έχουν μικρότερη κατανάλωση..

Μπορούν τα έμπειρα μέλη να μας βοηθήσουν να καταλήξουμε τελικά στα υπερ και στα κατά των μεν και δε??

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων όσους έχουν την καλή και αντικειμενική διάθεση να συμμετέχουν στην συζήτηση...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #66302 από vag1234
Καλή χρονια!!!

Κανείς που να γνωρίζει;;;

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #66352 από stratis 1
Και οι καθετες διαδρομες θελουν καθαρισμα γιατι πιανουν μαυριλα απο τον καπνο και μονωνουν το μεταλο.
Οι οριζοντιες εκτος απο τη μαυριλα, επικάθονται και σταχτες,αρα θελουν συχνοτερο καθαρισμα.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by stratis 1.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #66486 από eliasger
Από τα λίγα που ξέρω και τα πολλά που διάβασα , έχω καταλήξει ότι ο καλύτερος λέβητας είναι αυτός που έχει κάθετα αυτοκαθαριζόμενα τούμπα στην δεύτερη ή και τρίτη διαδρομή .
Αυτοί οι λέβητες είναι συνήθως ακριβοί γι'αυτό και δεν πολυκυκλοφορούν στο forum .

tzavars @ yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ