Σωστή καμινάδα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #466 από ivantzid
Σωστή καμινάδα δημιουργήθηκε από ivantzid
Επειδή η σωστή καμινάδα είναι πολύ σημαντικός παράγοντας σε όλες τις συσκευές καύσης,
(λέβητες και θερμάστρες), νομίζω ότι αξίζει ένα topic.

Καλό θα ήταν νομίζω όταν αναφερόμαστε στα χαρακτηριστικά ενός μηχανήματος,
να αναφερόμαστε και σ' αυτήν. Παράδειγμα, ελάχιστο ή μέγιστο μήκος αυτής.
Τα πασκάλ που αναφέρονται κάποιες φορές, πιστεύω δεν βοηθάνε την πλειοψηφία των ενδιαφερομένων.

OPEN MIND FOR A DIFFERENT VIEW, NOTHING ELSE MATTERS.
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet. Αιτία: Πεζά γράμματα στην επικεφαλιδα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": BLACKBIRT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #480 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Re: ΣΩΣΤΗ ΚΑΜΙΝΑΔΑ.
Εγώ την έχω ξανακάνει πιο παλιά την ερώτηση, αλλά απάντηση δεν πήρα. Έχω χτιστή καμινάδα για τον λέβητα του πέλλετ. Κάθε πότε θέλει καθάρισμα, αν θέλει. Απ' το μαγαζί δεν πήρα σαφή απάντηση. Υπάρχουν οι ίδιοι κίνδυνοι όπως με την καμινάδα του τζακιού;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #484 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Re: ΣΩΣΤΗ ΚΑΜΙΝΑΔΑ.

KERBEROS έγραψε: Εγώ την έχω ξανακάνει πιο παλιά την ερώτηση, αλλά απάντηση δεν πήρα. Έχω χτιστή καμινάδα για τον λέβητα του πέλλετ. Κάθε πότε θέλει καθάρισμα, αν θέλει. Απ' το μαγαζί δεν πήρα σαφή απάντηση. Υπάρχουν οι ίδιοι κίνδυνοι όπως με την καμινάδα του τζακιού;

Αν ο λέβητας δίχνει τη θερμοκρασία εξόδου καυσαερίων, όταν βλέπεις αυτή να είναι αυξημένη πέρα από φυσιολογικά όρια. Κάπου τόχω δει αυτό, ο θεός και η ψυχή του αν τόπα σωστά.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #485 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Re: ΣΩΣΤΗ ΚΑΜΙΝΑΔΑ.

Τάκης έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Εγώ την έχω ξανακάνει πιο παλιά την ερώτηση, αλλά απάντηση δεν πήρα. Έχω χτιστή καμινάδα για τον λέβητα του πέλλετ. Κάθε πότε θέλει καθάρισμα, αν θέλει. Απ' το μαγαζί δεν πήρα σαφή απάντηση. Υπάρχουν οι ίδιοι κίνδυνοι όπως με την καμινάδα του τζακιού;

Αν ο λέβητας δίχνει τη θερμοκρασία εξόδου καυσαερίων, όταν βλέπεις αυτή να είναι αυξημένη πέρα από φυσιολογικά όρια. Κάπου τόχω δει αυτό, ο θεός και η ψυχή του αν τόπα σωστά.

Θα κοιτώ θερμοκρασίες κι ο θεός βοηθός.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #487 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Re: ΣΩΣΤΗ ΚΑΜΙΝΑΔΑ.

KERBEROS έγραψε:

Τάκης έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Εγώ την έχω ξανακάνει πιο παλιά την ερώτηση, αλλά απάντηση δεν πήρα. Έχω χτιστή καμινάδα για τον λέβητα του πέλλετ. Κάθε πότε θέλει καθάρισμα, αν θέλει. Απ' το μαγαζί δεν πήρα σαφή απάντηση. Υπάρχουν οι ίδιοι κίνδυνοι όπως με την καμινάδα του τζακιού;

Αν ο λέβητας δίχνει τη θερμοκρασία εξόδου καυσαερίων, όταν βλέπεις αυτή να είναι αυξημένη πέρα από φυσιολογικά όρια. Κάπου τόχω δει αυτό, ο θεός και η ψυχή του αν τόπα σωστά.

Θα κοιτώ θερμοκρασίες κι ο θεός βοηθός.

Καλά, άσε να δούμε τι θα πει και ο κ Σαμαράς...

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #512 από BLACKBIRT
Απαντήθηκε από BLACKBIRT στο θέμα Re: ΣΩΣΤΗ ΚΑΜΙΝΑΔΑ.
και ποιά είναι η θερμοκρασία των καυσαερίων;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ