Ιδέες για το πώς να κατεβάσω το λέβητα στο υπόγειο

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42672 από ΠΑΠΑΣ
Εχω το λεβητα (Primus 34) εδω και 2-3 μερες στο γκαραζ και θελω να τον κατεβασω 3 μετρα κατω απο το γκαραζ οπου ειναι το λεβητοστασιο.Φυσικα θα χρησιμοποιησουμε γερανο,ομως τα μαστορια προβληματιζονται για το πως θα τον μεταφερουν με ασφαλεια πως θα τον δεσουν για να κατεβει.Η παλετα πανω στην οποια ειναι τωρα ειναι πολυ ευθραυστη.
Ριξτε καμμια ιδεα!
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42673 από stergiosbik

ΠΑΠΑΣ έγραψε: Εχω το λεβητα (Primus 34) εδω και 2-3 μερες στο γκαραζ και θελω να τον κατεβασω 3 μετρα κατω απο το γκαραζ οπου ειναι το λεβητοστασιο.Φυσικα θα χρησιμοποιησουμε γερανο,ομως τα μαστορια προβληματιζονται για το πως θα τον μεταφερουν με ασφαλεια πως θα τον δεσουν για να κατεβει.Η παλετα πανω στην οποια ειναι τωρα ειναι πολυ ευθραυστη.
Ριξτε καμμια ιδεα!


Αντε να δουμε τι αλλο θ ακουσουμε εδω μεσα.
:woohoo:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42715 από DOOM_NX

ΠΑΠΑΣ έγραψε: Εχω το λεβητα (Primus 34) εδω και 2-3 μερες στο γκαραζ και θελω να τον κατεβασω 3 μετρα κατω απο το γκαραζ οπου ειναι το λεβητοστασιο.Φυσικα θα χρησιμοποιησουμε γερανο,ομως τα μαστορια προβληματιζονται για το πως θα τον μεταφερουν με ασφαλεια πως θα τον δεσουν για να κατεβει.Η παλετα πανω στην οποια ειναι τωρα ειναι πολυ ευθραυστη.
Ριξτε καμμια ιδεα!


1. Αφαιρείς την παλέτα.
2. Σηκώνεις στο γερανό το λέβητα.
3. ???
4. Profit!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42726 από terisds
Την λυση θα σου την δωσει ο χειριστης του γερανου,αν οχι να φερω τον φορτωτη να σου κατεβασω το γκαραζ λιγο πιο κατω.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42764 από ΠΑΠΑΣ

terisds έγραψε: Την λυση θα σου την δωσει ο χειριστης του γερανου,αν οχι να φερω τον φορτωτη να σου κατεβασω το γκαραζ λιγο πιο κατω.


Ακριβως κι εγω ετσι ελεγα και το πρωι πηγα κανονικα στη δουλεια μου αφηνοντας το θεμα στους "επαγγελματιες".Δυστυχως οταν γυρισα απο τη δουλεια ο λεβητας ηταν ακομα στο γκαραζ.Απο οτι μου ειπε γνωστος μου πυ ηταν εκει παρων,τους προβληματιζε πολυ ο θεμα.Πως θα τον δεσουν να μην παλαντζαρει κ.λ.π.Το φοβοταν πολυ. Αυτο ηταν που με τρομαξε. Ο υπευθυνος στο τηλεφωνο μου ειπε οτι εφεραν μικρο γερανο και οτι αυριο ολα καλα θα γινει η δουλεια,αλλα εχει απο το Σαββατο τωρα η υποθεση και γενικα εβλεπα διστακτικοτητα με το που ηρθε ο λεβητας.Ειναι βαρυς, ειναι μεγαλος κατι τετιοα.
Ξερω ακουγεται τρελο το ολο θεμα,αλλα ετσι ειναι.
Να δουμε αυριο τωρα.

terisds καλου κακου εσυ να εισαι σε ετοιμοτητα με τον φορτωτη :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42775 από Sp4wN

ΠΑΠΑΣ έγραψε: Ακριβως κι εγω ετσι ελεγα και το πρωι πηγα κανονικα στη δουλεια μου αφηνοντας το θεμα στους "επαγγελματιες"...Ειναι βαρυς, ειναι μεγαλος κατι τετοια.


Ρε μεγάλε ... άν ήταν μικρός και ελαφρύς , εσένα με το γερανό και τα παλικάρια σου γιατί θα τα χρειαζόμουν ? :unsure:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ