Λεβητοστάσια

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41528 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Λεβητοστάσια

ρογκος έγραψε: ρε παιδια καλα τα λετε αλλα σκεφτητε και το αλλο οταν σου λεει ο πελατης εγω θελω φτηνα να γινει η δουλεια μκαι γρηγορα γτ το θυμηθηκε τον δεκεμβρη να βαλει τον λεβητα η τοτε μπορουσε.εγω δλδ τι θα κατσω να κανω να το ψυρισω να βαζω αλφαδια πανω στις σωληνες ε οχι δεν γινονται αυτα τον κοπο μ ποιος θα τον πληρωσει;


Ελάχιστοι πελάτες μπορούν να αναγνωρίσουν μια ποιοτική και καθαρή εργασία. Πόσο μάλλον να την πληρώσουν. :lol:

Ψιψίρισε την εργασία σου για να αισθάνεσαι εσύ όμορφα. Κόπος το ψίρισμα δεν είναι, χάσιμο χρόνου ναι !!!

Και σήμερα ο χρόνος δυστυχώς για όλους τους τεχνικούς δεν είναι χρήμα. Οπότε χάρισε την ομορφιά της κατασκευής, στον εαυτό σου πρώτα, και ύστερα στον πελάτη......πελάτης που το αξίζει όμως. ;) και ας μην το πληρώνει.

Γιατί υπάρχουν και μερικοί που ούτε να τους φτύσεις αξίζει, όχι να τους κάνεις δουλειά.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ρογκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41555 από ρογκος
Απαντήθηκε από ρογκος στο θέμα Λεβητοστάσια
μαστορα δεν ειπα οτι παρατω τις σωληνες σαν αντερα απλως δεν θα βαλω και ακφαδι πανω για να φαινετε ισιο η σχιστηκε λιγο η μονωση και θα καθομαι να την αλλαζω πχ δεν θα κατσω να του ψυρισω την δουλεια αυτο λεω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41557 από ρογκος
Απαντήθηκε από ρογκος στο θέμα Λεβητοστάσια
αυτο παλι ειναι αλλο αμα εχεις μια εγκατασταση που γαμαει ηδη φτιαγμενη και ερθω εγω και την κανω σαν τα μουτρα μ λογικο ειναι να γκρινιαξεις εδω σου δινω δικιο αλλα να υπαρχει ηδη μια εγκατασταση και να ειναι σαν τα μουτρα μ ε δεν θα κατσω εγω να την διορθωσω δεν θα κερδισω τπτ εκτος απο αυτο που ειπε ο μαστορας πιο κατω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41579 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Λεβητοστάσια

ρογκος έγραψε: αυτο παλι ειναι αλλο αμα εχεις μια εγκατασταση που γαμαει ηδη φτιαγμενη και ερθω εγω και την κανω σαν τα μουτρα μ λογικο ειναι να γκρινιαξεις εδω σου δινω δικιο αλλα να υπαρχει ηδη μια εγκατασταση και να ειναι σαν τα μουτρα μ ε δεν θα κατσω εγω να την διορθωσω δεν θα κερδισω τπτ εκτος απο αυτο που ειπε ο μαστορας πιο κατω

Φαντάσου να είχες μια νορμάλ εγκατάσταση που δεν ήταν κάτι το ξεχωριστό και το αποτέλεσμα της εργασίας να είναι κατώτερο κι από αυτό...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41750 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Λεβητοστάσια
Dooom γιατί γκρινιάζεις φίλε μου;
Είναι ξεκάθαρο ότι δεν το χειρίστηκες σωστά.
Αν θεωρείς ότι δεν σου κάνανε καλή δουλειά απλά δεν τους ξαναπαιρνεις.

Έχετε ανοίξει εδώ ένα θέμα για καλοστημένα λεβητοστάσια φίλοι μου και συζητάτε για ποιοτικές δουλειές.
Το πρόβλημα των λεβητοστασίων όμως δεν είναι τόσο οι όμορφες δουλειές όσο οι μελετημένες δουλειές.
Και τις μελετημένες δουλειές δεν μπορούν να τις κάνουν οι υδραυλικοί γιατί απαιτούν μηχανολογικές γνώσεις και το βασικότερο ρευστομηχανική που είναι ίσως απο τα πιο δύσκολα μαθήματα στο πανεπιστήμιο.
Εγώ αυτά τα ανακάλυψα πριν 6 χρόνια και αφού ασκούσα το επάγγελμα του υδραυλικού 15 χρόνια και νόμιζα ότι κάτι έκανα...
Ξέρετε τι έκανα;
Μια τρύπα στο νερό έκανα....
Δυστυχώς όμως τώρα που έφτασα σε μια ηλικία που μπορώ να επιβάλω τον μηχανικό στις δουλειές μου και συνεργαζόμενος μαζί του να είμαι περήφανος για το τελικό αποτέλεσμα ήρθε η κρίση να μου τα έφερε όλα τούμπα.
Οι ιδιώτες στην πλειοψηφία τους πάντα θα θέλουν το πιο φτηνό ιδίως όσοι δεν συσχετίζονται με τον χώρο και εχουν παγιωμένη άποψη των εγκαταστάσεων από τα παλιά.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by aithio.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras, DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42254 από ρογκος
Απαντήθηκε από ρογκος στο θέμα Λεβητοστάσια

aithio έγραψε: Dooom γιατί γκρινιάζεις φίλε μου;
Είναι ξεκάθαρο ότι δεν το χειρίστηκες σωστά.
Αν θεωρείς ότι δεν σου κάνανε καλή δουλειά απλά δεν τους ξαναπαιρνεις.

Έχετε ανοίξει εδώ ένα θέμα για καλοστημένα λεβητοστάσια φίλοι μου και συζητάτε για ποιοτικές δουλειές.
Το πρόβλημα των λεβητοστασίων όμως δεν είναι τόσο οι όμορφες δουλειές όσο οι μελετημένες δουλειές.
Και τις μελετημένες δουλειές δεν μπορούν να τις κάνουν οι υδραυλικοί γιατί απαιτούν μηχανολογικές γνώσεις και το βασικότερο ρευστομηχανική που είναι ίσως απο τα πιο δύσκολα μαθήματα στο πανεπιστήμιο.
Εγώ αυτά τα ανακάλυψα πριν 6 χρόνια και αφού ασκούσα το επάγγελμα του υδραυλικού 15 χρόνια και νόμιζα ότι κάτι έκανα...
Ξέρετε τι έκανα;
Μια τρύπα στο νερό έκανα....
Δυστυχώς όμως τώρα που έφτασα σε μια ηλικία που μπορώ να επιβάλω τον μηχανικό στις δουλειές μου και συνεργαζόμενος μαζί του να είμαι περήφανος για το τελικό αποτέλεσμα ήρθε η κρίση να μου τα έφερε όλα τούμπα.
Οι ιδιώτες στην πλειοψηφία τους πάντα θα θέλουν το πιο φτηνό ιδίως όσοι δεν συσχετίζονται με τον χώρο και εχουν παγιωμένη άποψη των εγκαταστάσεων από τα παλιά.




φιλε μ η γνωμη μ για τους μηχανικους δεν ειναι και η καλυτερη εχω δει μηχανικο που ειδε την βανα της υδρευσης εξω απο την οικοδομη και δεν ηξερε τι ηταν.οι περισσοτεροι για μενα ειναι φρουφρου και αρωματα.τωρα εχω γνωρισει και παιδι και συγκεκριμενα στην αθηνα σε ενα εργοστασιο ο οποιος οταν ειχαμε ενα προβλημα ερχοταν και επιανε τους καβουρες και μας βοηθουσε να το λυσουμε αλλα δυστυχως ειναι λιγοι αυτοι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ