Λεβητοστάσια

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41067 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Λεβητοστάσια

DOOM_NX έγραψε: Πφφφ... Μη μου λέτε για λεβητοστάσια και όμορφα στημένες διαδρομές.

Τα μαστόρια που πέρασαν τα υδραυλικά στον λέβητα πέλλετ ήταν ο ορισμός της πρόχειρης και γρήγορης δουλειάς. Σωλήνες να κρέμονται στον αέρα σα να είναι τέμπλες, μισοξηλωμένοι σωλήνες πετρελαίου στο πάτωμα, αφρώδεις μονώσεις σχισμένες έξω από τις σωλήνες να κρέμονται, σκουπίδια πεταμένα από πίσω...

Έκατσα όλο το μεσημέρι και συμμάζεψα λίγο την αισθητική της εγκατάστασης. Έδεσα τα αφρολέξ με zip-ties καθώς και το το καλώδιο του κυκλοφορητή από έξω και μέσα στο λέβητα, ίσιωσα τις σωλήνες της δεξαμενής του πετρελαίου με τα χέρια και τα πόδια και τις έβαλα να ακολουθούν διαδρομή δίπλα στον τοίχο κι όχι μες στη μέση στο πάτωμα, αφαίρεσα τα μεταλικά ελάσματα των τελευταίων από το πάτωμα, έβαλα μονωτική ταινία στην ένωση του σωλήνα του κοχλία του KRP, έκοψα το πλαστικό σπιράλ σε κοντύτερο για να μην κάνει γωνία, σκούπισα όλο το χώρο, κόλλησα κι ένα θερμόμετρο πάνω στο λέβητα για να δείχνει τη θερμοκρασία του χώρου και έκατσα και απόλαυσα το αποτέλεσμα :)

Τώρα που θα ξαναέρθουν να αλλάξουν δοχείο διαστολής και να περάσουν τις βαλβίδες αντεπιστροφής, για να απομονώνονται οι λέβητες, εικάζω πως θα τα γ@μήσουν πάλι όλα. Κάθε φορά που έρχονται πλημμυρίζουν το λεβητοστάσιο λες και πέρασε τσουνάμι.


με ολα αυτα που συμαζεψες δε........... θα βγαζουν ακρη τι ειναι που :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41092 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Λεβητοστάσια

Fokion έγραψε: με ολα αυτα που συμαζεψες δε........... θα βγαζουν ακρη τι ειναι που :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Το περίεργο θα ήταν να έβγαζαν άκρη έτσι όπως τα έχουν συνδέσει! Δεν απορώ με το μηχανικό που δεν κατάλαβε ότι οι λέβητες επικοινωνούν και με κλειστές τις βάνες... :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41094 από ρογκος
Απαντήθηκε από ρογκος στο θέμα Λεβητοστάσια
ρε παιδια καλα τα λετε αλλα σκεφτητε και το αλλο οταν σου λεει ο πελατης εγω θελω φτηνα να γινει η δουλεια μκαι γρηγορα γτ το θυμηθηκε τον δεκεμβρη να βαλει τον λεβητα η τοτε μπορουσε.εγω δλδ τι θα κατσω να κανω να το ψυρισω να βαζω αλφαδια πανω στις σωληνες ε οχι δεν γινονται αυτα τον κοπο μ ποιος θα τον πληρωσει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41116 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Λεβητοστάσια
Στη Ελλαδα εχουμε την απαιτηση ν αγοραζουμε Mercedes με την τιμη του Lada! ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ρογκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41508 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Λεβητοστάσια
stergiosbik

μαλλον μας πουλανε το lada σε τιμες mercendes στην ελλαδα γιατι οι εισαγωγεις θελου να βγαλουν δεν ξερω ποσο τις % σε ολα τα ειδη.
ολοι ψαχνωνται στο e-bay γιατι ,για φθηνοτερα.
στην ελλαδιτσα μας με το ευρω δεν καταλαβαμε ακομη τι μας γινεται.
επειδη τυγχανω να ειμαι σε μια πολη της ελβετιας πολλη ακριβη απο τις ακριβοτερες στον κοσμο βλεπω τις τιμες στα μαρκετ και ειναι φθηνοτερες, ακομη και σε ελληνικα προιοντα π.χ κρασια μπυρες,τυρια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41524 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Λεβητοστάσια

ρογκος έγραψε: ρε παιδια καλα τα λετε αλλα σκεφτητε και το αλλο οταν σου λεει ο πελατης εγω θελω φτηνα να γινει η δουλεια μκαι γρηγορα γτ το θυμηθηκε τον δεκεμβρη να βαλει τον λεβητα η τοτε μπορουσε.εγω δλδ τι θα κατσω να κανω να το ψυρισω να βαζω αλφαδια πανω στις σωληνες ε οχι δεν γινονται αυτα τον κοπο μ ποιος θα τον πληρωσει;

Δεν κατάλαβα; Μήπως ήρθε τζάμπα να μου το περάσει; Ή μήπως δεν πήρε 3.5 χιλιάρικα μπροστά;
Ναι ρε φίλε, ας βάλεις και αλφάδια δε με νοιάζει. Τα βρήκες συμμαζεμένα; Γιατί τα άφησες όπως να 'ναι; Δεν είπα να κάτσεις να ψειρίσεις τα πάντα, αλλά ποιοτική δουλειά σαν αυτή που βρήκες περιμένω να κάνεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ