Καθαρισμός πίσσας

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43979 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Παιδια για να καταλαβω οταν μιλαμε για πισσα για τι παχος στα τοιχωματα πρεπει να ανησυχουμε,εγω μεχρι στιγμης τον εχω αναψει τον ξυλολεβητα μου καμια 12ρια φορες και εχει αποκτησει μια γυαλαδα ολος ο θαλαμος,ουτε τρεξιματα ουτε ματζουνια κ.τ.λ οπως εχει ο vitoligno του κουμπαρου, παρα μονο σε 2-3 σημεια εχω κατι μικρουλες ξεραμενες φουσκιτσες,σημερα πηγα να τον ξυσω και οι φουσκιτσες με το που τις ακουμπισα θρυψαλιστικαν,επεμενε στο να ξυσω την γυαλαδα με ενα μακρη σιδερο που στην ακρη εχει ενα 10ποντο σιδερο σαν σπατουλα και το μονο που καταφερα ηταν να φυγει αυτη η φλουδιτσα και να φανει το αβαφο σιδερο απο κατω,η φλουδα που ειχε το παχος ουτε καν φυλου τυροπιτας (πως ξεφλουδιζει η μπογια απ'τα καγκελα καπως ετσι ηταν)με το που την επιασα αυτη την φλουδα στο χερι θριψαλιστηκε,μπας καζι δεν ειναι πισσα αυτη η γυαλαδα και ειναι η μπογια του λεβητα που με την θερμοκρασια εχει αποκτησει αυτη την γυαλαδα,αλλα και εστο και ειναι πισσα σε τετοιο παχος μπορει να επηρεασει την αποδοση ενος μηχανηματος?
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44049 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
το θέμα είναι ότι εάν είναι πίσσα δεν θα μείνει σε αυτό το πάχος θα αρχίσει να γεμίζει όλο και ποιο πολύ και τότε θα εχεις αρκετά μεγάλες απώλειες

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44059 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Ουτε μεγαλωνει ουτε μικραινει το παχος,αυτο ειναι απο το πρωτο αναμα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50412 από xristosdr
Απαντήθηκε από xristosdr στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
αν καθαριζει με την θερμοκρασια γιατι δεν δοκιμαζει καποιος με καρβουνα που δεν εχουν καθολου υγρασια. λεω δεν ξερω εγω εχω σομπα πελλετ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50606 από dhmv2001
Απαντήθηκε από dhmv2001 στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Σε εμένα το καθάρισε ο τεχνικός με ξύστρα αφού έπιασε 80C, εδώ και 4 μέρες καίω πυρηνόξυλο και αφού ρυθμίστηκε ο λέβητας για μονοξείδια κτλ το μόνο που αφήνει τώρα είναι μια λευκή πούδρα στα τοιχώματα.

Η καύση βέβαια γινεται με αρκετό αέρα για να μην εχω υπολείματα ακαυτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50609 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

dhmv2001 έγραψε: Σε εμένα το καθάρισε ο τεχνικός με ξύστρα αφού έπιασε 80C, εδώ και 4 μέρες καίω πυρηνόξυλο και αφού ρυθμίστηκε ο λέβητας για μονοξείδια κτλ το μόνο που αφήνει τώρα είναι μια λευκή πούδρα στα τοιχώματα.

Η καύση βέβαια γινεται με αρκετό αέρα για να μην εχω υπολείματα ακαυτα.




Αν εχεις πολυ αερα απο οτι πρεπει θα εχεις και τεραστια καταναλωση
σε καυσιμο.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ