Καθαρισμός πίσσας

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37223 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

DIMITRIS38 έγραψε: Κώστα ναι πρέπει να μιλήσουμε και να είμαι δίπλα τον λέβητα να τα δούμε εκείνη την στιγμή

λοιπόν το φάρμακο δουλεύει λιώνει η πίσσα και τρέχει το μαύρο ζουμί θα το δείτε μερικές φωτο
τα υλικά μας όπως θα δείτε και στις φωτο έχουμε γάντια ένα βαποριζατέρ για χημικά 2 ευρό αναμειγμένο το φάρμακο μέσα 30 φάρμακο και 70 νερό και φυσηκα αθάνατο κωλόχαρτο δεν το συζητάω ότι καλύτερο χαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Uploaded with ImageShack.us

ψεκάζουμε αφήνουμε λίγο να δουλέψει τρέχει σιγά σιγά η πίσσα όπως θα δείτε στην επόμενη φωτο

Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

έβγαλα και τζαμακι και καθάρισα και αυτό απο την πίσσα ορίστε και η φωτο

Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

λοιπόν το υγρό πωλείτε 12κιλα 45 ευρό ένα μπιτόνι το περνώ απο ένα βενζινάδικο της περιοχής μου εδώ διαβατά αυτοί πλένουν φορτηγά και ιχ και ήθελαν κάτι που να βγάζει τα καμένα λάδια απο τους κινητήρες και γενικός ότι άλλη βρωμιά κάθετε στο αμάξι επάνω
μπορεί να κάνει ζημιά στο χρώμα του αυτοκίνητου εάν κάτσει πολύ ώρα δηλαδή 1 ώρα ίσως και παραπάνω όταν είναι αδιάλυτο αυτοί το βάζουν πάντα διαλυμένο με νερό 30% προϊόν και 70% νερό

το φάρμακο λέγετε LAVAMOTORI S27 αλκαλικό καθαριστικό για εξωτερική πλύση μηχανών RUTTEN HELLAS λέγεται η εταιρία που το εισαγάγει είναι στον πολυγυρο θεσ/νικησ τα στοιχεία τα είδα επάνω στο μπετονι


Δημήτρη εγώ ξέρεις τι φοβάμαι, ότι όλα αυτά τα χημικά έχουν βάση το πετρέλαιο. Συνεπώς τα κατάλοιπα που παραμένουν στα τοιχώματα μπορεί με την αύξηση της θερμοκρασίας κατά την έναρξη του λέβητα να πάρουν και να γίνει κανένα μπάμ και μετά άντε γεια. Δεν ξέρω μπορεί να είπα μα@#$%κία όμως εγώ το φοβάμαι.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37618 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Κώστα δεν έχει καμιά σχέση με το πετρέλαιο το φάρμακο δεν αναφλεγόταν έχει απο ότι διάβασα μια μικρή δόση καυστικής ποτάσας άμεσα για να μπορεί να διαλύει τα καμένα λάδια πίσσες κτλ όποτε δεν κανει μπαμ

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37633 από akapsali
Απαντήθηκε από akapsali στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Διάβασες μήπως αν διαβρώνει τα μέταλα;
Μήπως διαβρώσει τα τοιχώματα του λέβητα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37952 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
akapsali δεν διαβρώνει γιατί αυτό το φάρμακο το χρησιμοποιούν για να πλένουν αυτοκίνητα της μηχανές τους το σασί τους της ζάντες γενικός οτιδήποτε είναι κάτω απο το καπό

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38338 από ρογκος
Απαντήθηκε από ρογκος στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
ρε παιδια το θαλαμο καυσης γτ να τον καθαρισεις και να το ξησεις οταν τον ξανα αναψεις θα λιωσουν ασε που θα μαζεψει παλι
.εγω τον δικο μ ουτε τον πειραξα και καιει μια χαρα.απλως εχω κανει μια σιδερια και οταν τον εχω αναμενο ξυνω λιγο να να φυγουν τα πολλα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Smith

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38358 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

ρογκος έγραψε: ρε παιδια το θαλαμο καυσης γτ να τον καθαρισεις και να το ξησεις οταν τον ξανα αναψεις θα λιωσουν ασε που θα μαζεψει παλι
.εγω τον δικο μ ουτε τον πειραξα και καιει μια χαρα.απλως εχω κανει μια σιδερια και οταν τον εχω αναμενο ξυνω λιγο να να φυγουν τα πολλα




Mωρέ μια χαρά καίει, τι αποδίδει όμως...
Όσο πιο πολύ τα αφήνεις, τόσο πιο παχύ στρώμα δημιουργείται και τόσο πιο πολύ πέφτει η απόδοση, γιατί λειτουργεί σαν μόνωση μεταξύ φλόγας - τοιχωμάτων.

Μου άρεσε το "ασε που θα μαζεψει παλι ", ωραίος ο φίλος! :lol:


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ