Καθαρισμός πίσσας

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36376 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

Johnpropoman έγραψε: frakyd
"Το θεμα ειναι οτι εχω τον Fuzzy Logic με πελλετ. "


"frakyd" η λύση είναι απλή και ανέξοδη !!!
Κουβάς - Νερό - Σφουγγάρι.- :(


φίλε Johnpropoman λέβητα θέλει να καθαρίσει ο άνθρωπος όχι μηχανή αυτοκινήτου.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36535 από Johnpropoman
Απαντήθηκε από Johnpropoman στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Φίλε "kakos"... ; Μπράβο σου για τις γνώσεις σου στον καθαρισμό των μηχανών αυτοκινήτου! :)

Στο θέμα μας τώρα : Αγαπητέ "frakyd" είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα
το χειμώνα που πέρασε ( Πίσσα συν λίγο Κλίνκερ )με το πολυδιαφημιζόμενο Schweighofer Pellet και η λύση για τον καθαρισμό της πίσσας ήταν : Κουβάς - Νερό - Σφουγγάρι.- :( :(
Όσο για το Κλίνκερ ... Η απάντηση του "εμπόρου" για τα παραπάνω ήταν η κακή παρτίδα του συγκεκριμένου Schweighofer Pellet ( ENplus - DINplus κτλ ισχύουν; ή μας " ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ") :dry: .

"Ένα γνωρίζω οτι δεν γνωρίζω τίποτε." ΣΩΚΡΑΤΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36539 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

Johnpropoman έγραψε: Φίλε "kakos"... ; Μπράβο σου για τις γνώσεις σου στον καθαρισμό των μηχανών αυτοκινήτου! :)

Στο θέμα μας τώρα : Αγαπητέ "frakyd" είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα
το χειμώνα που πέρασε ( Πίσσα συν λίγο Κλίνκερ )με το πολυδιαφημιζόμενο Schweighofer Pellet και η λύση για τον καθαρισμό της πίσσας ήταν : Κουβάς - Νερό - Σφουγγάρι.- :( :(
Όσο για το Κλίνκερ ... Η απάντηση του "εμπόρου" για τα παραπάνω ήταν η κακή παρτίδα του συγκεκριμένου Schweighofer Pellet ( ENplus - DINplus κτλ ισχύουν; ή μας " ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ") :dry: .

"Ένα γνωρίζω οτι δεν γνωρίζω τίποτε." ΣΩΚΡΑΤΗΣ


Φιλε Johnpropoman,
Οταν λες σφουγγαρι ποιο εννοεις?
Με συρματακι μηπως ειναι καλυτερα?
Με το νερο στο λεβητα δεν παιζει θεμα οξειδωσης πιο νωρις
απ οτι θα επρεπε στο μελλον?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36646 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Λοιπόν άρχισαν τα όργανα μετά απο 5 μέρες καύσης με BIOENERGY POINT είχα λίγο κλινγκερ στα τοιχώματα εισόδου προς το πιάτο καύσης και όλος ο λέβητας τελικά γύρο γύρο έχει μια γυαλάδα σαν πίσσα και είναι και το πρώτο μπουρί έτσι μέσα παίδες δεν ξέρω τι σκατά γίνεται αν είναι πίσσα η' το χρώμα που λιώνει γιατί κάπως έτσι μοιαζει γιατί όπου χτυπάει έντονα η φλόγα βλέπω καθαρό μέταλλο εκεί είναι η ένσταση μου μήπως δεν είναι πίσσα αλλά το ρημάδι το χρώμα??

Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36705 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
να συνεχίσω λοιπόν είναι πίσσα απο ότι δείχνει το πράμα ανέβασα λίγο την θερμοκρασία στον λέβητα στους 70 απο 60 που είχα και αυτό το έκανα μετά απο επικοινωνία που είχα με τον κύριο ΜΑΡΟΥΔΑ ο οποίος μου είπε ότι δεν θα έπρεπε να έχουμε τέτοια φαινόμενα άλλα εάν δεν στρώση πάμε για αλλαγή καυσίμου
Όμως το θέμα είναι ότι λερώσαμε το μηχάνημα έκανα λοιπόν μια κίνηση και χρησιμοποίησα ένα υγρό που το εχω για να καθαρίζω τα καμένα τα λάδια στους κινητήρες σε ένα μικρο κομμάτι του λέβητα έτρεχαν τα ζουμιά μαύρα κατάμαυρα καθαρίζει λοιπόν θα το δοκιμάσω και στου φίλου μου που έχει τον ιώδιο λέβητα οποίος είχε ποιο έντονο το φαινόμενο αυτό με την πίσσα λόγο του ότι τον δούλεψε ποιο πολλές μέρες

φώτο απο την επιχείρησή καθαρισμό πίσσας αύριο

εγώ εδώ να ζητήσω και μια χάρη εάν είναι δυνατόν απο τον κύριο ΜΟΣΧΑΛΗ θα ήθελα να του στείλω ένα τσουβάλι BIOENERGY POINT να το δοκιμάσει στην σόμπα που έχει για δοκιμές εάν θέλει και δεν του είναι κόπος

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36710 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

DIMITRIS38 έγραψε: να συνεχίσω λοιπόν είναι πίσσα απο ότι δείχνει το πράμα ανέβασα λίγο την θερμοκρασία στον λέβητα στους 70 απο 60 που είχα και αυτό το έκανα μετά απο επικοινωνία που είχα με τον κύριο ΜΑΡΟΥΔΑ ο οποίος μου είπε ότι δεν θα έπρεπε να έχουμε τέτοια φαινόμενα άλλα εάν δεν στρώση πάμε για αλλαγή καυσίμου
Όμως το θέμα είναι ότι λερώσαμε το μηχάνημα έκανα λοιπόν μια κίνηση και χρησιμοποίησα ένα υγρό που το εχω για να καθαρίζω τα καμένα τα λάδια στους κινητήρες σε ένα μικρο κομμάτι του λέβητα έτρεχαν τα ζουμιά μαύρα κατάμαυρα καθαρίζει λοιπόν θα το δοκιμάσω και στου φίλου μου που έχει τον ιώδιο λέβητα οποίος είχε ποιο έντονο το φαινόμενο αυτό με την πίσσα λόγο του ότι τον δούλεψε ποιο πολλές μέρες

φώτο απο την επιχείρησή καθαρισμό πίσσας αύριο

εγώ εδώ να ζητήσω και μια χάρη εάν είναι δυνατόν απο τον κύριο ΜΟΣΧΑΛΗ θα ήθελα να του στείλω ένα τσουβάλι BIOENERGY POINT να το δοκιμάσει στην σόμπα που έχει για δοκιμές εάν θέλει και δεν του είναι κόπος


Δημητρη πρεπει να εχουν στειλει απ το ιδιο πελλετ που λες.
Παρε τηλ τον κ.Μοσχαλη να σου πει.
Αν κανει τελικα δουλεια αυτο το υγρο, πες μας μπας κ σωθουμε!!!
Περιμενουμε αποτελεσματα!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ