Καθαρισμός πίσσας

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2692 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
:woohoo: Τι μου λέτε ρε παιδιά ? :woohoo:

Παραμονή Χριστουγγένων, μεγάλη χαρά μου δώσατε :kiss:

Ξεκινώ το Googleάρισμα και μόλις ολοκληρωθεί η έρευνα θα επανέλθω.

Ευχαριστώ πολύ πάντως !!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2702 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
ρίξε καμμιά μπριγκέτα για 2 μέρες , μήπως φύγει η πίσσα ...

και βάζε αρκετά ξύλα δίπλα στο λέβητα , μπας και φύγει λίγη υγρασία έτσι ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2705 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Μπριγκέτα ? ;) Θα το δοκιμάσω και αυτό.

Ξύλα δίπλα στον λέβητα ? Μπα...ο λέβητας είναι κάργα μονωμένος με υαλοβάμβακα και δεν εκπέμπει θερμότητα καθόλου.

Ενας φίλος προχτές έχοντας μια Βουλγάρα για ζεστασιά, είχε την εξής περιπέτεια.
Εσπασε το τουμπόραμα από το μπόιλερ και άδειασε το κύκλωμα από νερό. Ξεφύσηξε ο λέβητας τινάζοντας βαλβίδες και πέταλα. Γύρισε η βελόνα στο θερμόμετρο ανάποδα. :silly:

Στρίγκλιζε η χοντρή σαν βαπόρι σε τρικυμία 1 ώρα μέχρι να κρυώσει. Αλλά ΑΘΑΝΑΤΗ η Prity μου λέει ο φίλος μου. Και όταν ξαναγύρισε στο σπίτι....γιατί την κοπάνησε :cheer: είδε με εκπληξη ότι δεν είχε μείνει τίποτα από καρβουνιά, μαυρίλα, και φυσικά πίσσα. Η μαύρη Βουλγάρα έγινε Ολλανδέζα :lol:

Πλάκα πλάκα έχω ένα εγχειρίδιο χρήσης από παρόμοιο λέβητα με τον δικό μου, BUTERUS όμως. Που μέσα γράφει για την απομάκρυνση της πίσσας, "κλείστε τις βαλβίδες των σωμάτων, έτσι ώστε να ανέβει η θερμοκρασία στον λέβητα πάνω από τους 90ο και στην συνέχεια ξύσε την πίσσα"

Απο αυτήν την συμβουλή και μετά ξεκίνησα με το φλόγιστρο να καίω και να βγάζω την πίσσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2717 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

mastoras έγραψε: Μπριγκέτα ? ;) Θα το δοκιμάσω και αυτό.

Ξύλα δίπλα στον λέβητα ? Μπα...ο λέβητας είναι κάργα μονωμένος με υαλοβάμβακα και δεν εκπέμπει θερμότητα καθόλου.

Ενας φίλος προχτές έχοντας μια Βουλγάρα για ζεστασιά, είχε την εξής περιπέτεια.
Εσπασε το τουμπόραμα από το μπόιλερ και άδειασε το κύκλωμα από νερό. Ξεφύσηξε ο λέβητας τινάζοντας βαλβίδες και πέταλα. Γύρισε η βελόνα στο θερμόμετρο ανάποδα. :silly:

Στρίγκλιζε η χοντρή σαν βαπόρι σε τρικυμία 1 ώρα μέχρι να κρυώσει. Αλλά ΑΘΑΝΑΤΗ η Prity μου λέει ο φίλος μου. Και όταν ξαναγύρισε στο σπίτι....γιατί την κοπάνησε :cheer: είδε με εκπληξη ότι δεν είχε μείνει τίποτα από καρβουνιά, μαυρίλα, και φυσικά πίσσα. Η μαύρη Βουλγάρα έγινε Ολλανδέζα :lol:

Πλάκα πλάκα έχω ένα εγχειρίδιο χρήσης από παρόμοιο λέβητα με τον δικό μου, BUTERUS όμως. Που μέσα γράφει για την απομάκρυνση της πίσσας, "κλείστε τις βαλβίδες των σωμάτων, έτσι ώστε να ανέβει η θερμοκρασία στον λέβητα πάνω από τους 90ο και στην συνέχεια ξύσε την πίσσα"

Απο αυτήν την συμβουλή και μετά ξεκίνησα με το φλόγιστρο να καίω και να βγάζω την πίσσα.

Κι εμένα πήγε ...αλλού το μυαλό μου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2724 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Μάστορα νομίζω ότι πρέπει να δώσεις σ' αυτό το topic το όνομά σου. Είσαι απίστευτος στις περιγραφές σου.
Βουλγάρα για ζεστασιά :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2762 από Castell
Απαντήθηκε από Castell στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Η λύση στο ακριβό πέλλετ & πετρέλαιο !!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.177 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ