Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64799 από medousa89
Απαντήθηκε από medousa89 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
παιδια δεν νομίζω να το αλλάξουν εδώ μου είπαν αν το φτιάξεις πεστο και σε μας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64801 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Μπορει να ειναι κουταμαρα αυτο που θα πω, αλλα αν αφησουμε 3 λεπτα τον φυσητηρα ανοικτο χωρις τροφοδοσια, μηπως καει με τον τροπο αυτο ολη η "θρακα" κ ετσι μετα ΔΕΝ αναβει ο λεβητας;;

Κ κατι ακομη, σε ολους αναβει στα ιδια χρονικα διαστηματα ο λεβητας για την συντηρηση της φλογας με κλειστο θερμοστατη;; Γιατι εγω δεν το εχω χρονομετρηση :silly:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Jole. Αιτία: Sorry

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64803 από makiskat
Απαντήθηκε από makiskat στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Δηλαδή παμε για αλλαγή πίνακα ή τραπεζωμα στο κομπιούτερα ηλεκτρονικό φιλο μας να το μερεμετισει.
Λοιπόν παϊδάκια γουρουνόπουλο μπριζόλες σεφταλιες κρασί άφθονο επαε στα χανιά φίλοι μου
Και θα είμαστε με βερμούδες και φανέλες να ζηλεύει ο γείτονας :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by makiskat.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64811 από hunters1977
Απαντήθηκε από hunters1977 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Οποτε εχουμε και λεμε. χρειαζομαστε ενα διπλο ρελε με μια ανοιχτη επαφη και μια κλειστη και δυο χρονοκαθυστερησεις enz003 της hager. δινοντας εντολη ο θερμοστατης χωρου οπλιζει η ανοιχτη επαφη και ξεοπλιζει η κλειστη.στην ανοιχτη επαφη συνδεεται η μια καθυστερηση στην οποια παρεμβαλουμε το θερμοστατη χωρου για χ ωρες οταν δεν δωσουμε εντολη. στην αλλη περιπτωση οταν σβησει απο θερμοκρασια ο θερμοστατης χωρου η κλειστη επαφη ανοιγει και δινει εντολη στη δευτερη καθυστερηση να λειτουργησει το βεντιλατερ για τρια λεπτα

απλα δεν θυμαμαι μαλλον δεν ειναι ιδιοι και οι 2 καθυστερησεις, με το νεο ετος θα το ψαξω παντως
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by hunters1977.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": makiskat, medousa89

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64816 από medousa89
Απαντήθηκε από medousa89 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

hunters1977 έγραψε: Οποτε εχουμε και λεμε. χρειαζομαστε ενα διπλο ρελε με μια ανοιχτη επαφη και μια κλειστη και δυο χρονοκαθυστερησεις enz003 της hager. δινοντας εντολη ο θερμοστατης χωρου οπλιζει η ανοιχτη επαφη και ξεοπλιζει η κλειστη.στην ανοιχτη επαφη συνδεεται η μια καθυστερηση στην οποια παρεμβαλουμε το θερμοστατη χωρου για χ ωρες οταν δεν δωσουμε εντολη. στην αλλη περιπτωση οταν σβησει απο θερμοκρασια ο θερμοστατης χωρου η κλειστη επαφη ανοιγει και δινει εντολη στη δευτερη καθυστερηση να λειτουργησει το βεντιλατερ για τρια λεπτα


η τιμή ειναι λίγο ακριβή (73€ :woohoo: ) και δεν ειμαι σίγουρος οτι θα δουλεύει καλά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64817 από hunters1977
Απαντήθηκε από hunters1977 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
οχι δεν βγαινει τοσο ακριβα με τιποτα. τοσο μου ειχε κοστισει ολος ο πινακας της μηχανης βιοντηζελ που ειχα φτιαξει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.166 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ