Λεβητοστάσιο

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2362 από Castell
Απαντήθηκε από Castell στο θέμα Re: Λεβητοστάσιο
Συμφωρουμίτες λόγο της δουλείας μου μηχανικός ασχολούμαι και με πυρασφάλειες καταστημάτων κτλ όχι ότι έχω την τρελή γνώση αλλά όσες φορές πέρασα απο την πυροσβεστική τα παιδιά ήταν ιδιαίτερα εξυπηρετικά μου απάντησαν σε όλες τις απορίες μου και μου πρότειναν και να λάβω μέρος σε σεμινάρια σχετικά με το τι πρέπει να κάνουμε σε κατάσταση πυρκαϊάς.
Τέλος πάντων είχαν ένα πυροσβεστήρα οροφής για λεβητοστάσια με ψεκαστήρα χημικής σκόνης κινέζικης παραγωγής, είχαν συγκεκριμένα 2 έναν για 12τμ και ένα για 25τμ οι οποίοι όπως μου είπανε δεν χρειάζονται αναγόμωση !!!! εκεί είναι και το μεγάλο τους πλεονέκτημα ... βάθος ζωής αν θυμάμαι καλά 7 χρόνια.
Ακόμη σειρήνα καπνού και ανιχνευτή θερμότητας καθώς και μια πυράντοχη πόρτα κάνει δουλειά αγοράστε μια τουλάχιστον 90 λεπτών και μέχρι τότε ας ελπίσουμε ότι θα έχουν έρθει ενισχύσεις. :ohmy:
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Castell.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2454 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Re: Λεβητοστάσιο
είχα βρε ρε παιδιά πρίν καιρό ένα σύστημα πυρόσβεσης πολύ έξυπνο...ήταν κάτι κουτάκια τα οποία τα τοποθετούσες μέσα στο λεβητοστάσιο και μόλις έσκαγαν, δεσμευαν όλο το οξυγόνο του χώρου και έσβηναν την φωτιά ΑΚΑΡΙΑΙΑ! το άσχημο είναι ότι το πιο φτηνό τέτοιο είχε 150 ευρώ άν θυμάμαι καλά...

μόλις το βρώ θα το ποστάρω.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2458 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Re: Λεβητοστάσιο

egglezos έγραψε: είχα βρε ρε παιδιά πρίν καιρό ένα σύστημα πυρόσβεσης πολύ έξυπνο...ήταν κάτι κουτάκια τα οποία τα τοποθετούσες μέσα στο λεβητοστάσιο και μόλις έσκαγαν, δεσμευαν όλο το οξυγόνο του χώρου και έσβηναν την φωτιά ΑΚΑΡΙΑΙΑ! το άσχημο είναι ότι το πιο φτηνό τέτοιο είχε 150 ευρώ άν θυμάμαι καλά...

μόλις το βρώ θα το ποστάρω.

Δεν το έχω ξανακούσει....
Ενδιαφέρον , περιμένουμε.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #12713 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Λεβητοστάσιο
Τώρα που τελείωσε......σχεδόν :angry: ο χειμώνας, και το λεβητοστάσιο θα πάψει να λειτουργεί, θα μπείτε στην διαδικασια συντήρησης του εξοπλισμού και γενικά του χώρου......η λόγω κρίσης θα αφεθεί το λεβητοστάσιο στην τύχη του.....όπως γίνεται πάντα ? :lol:

Ξέρετε εμείς οι Ελληνες φημιζόμαστε για την τσαπατσουλιά μας σε πράγματα που δεν φαίνονται. :evil:

Σε κατάσταση λέτε ότι πρέπει να βρίσκεται ένα λεβητοστάσιο, και σε τι κατάσταση βρίσκεται το δικό σας ?
Last edit: 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20598 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Απ: Λεβητοστάσιο
Ποια θεωρείτε ότι πρέπει να είναι η απόσταση ασφαλείας για το καύσιμο πέλλετ από τον καυστήρα;
Το λεβητοστάσιο θυμίζει μπαρούτι έτοιμο να εκραγεί σε περίπτωση ανάφλεξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20601 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Απ: Λεβητοστάσιο

petrosp13 έγραψε: Ποια θεωρείτε ότι πρέπει να είναι η απόσταση ασφαλείας για το καύσιμο πέλλετ από τον καυστήρα;
Το λεβητοστάσιο θυμίζει μπαρούτι έτοιμο να εκραγεί σε περίπτωση ανάφλεξης


Στα ίδια χάλια είμαστε πολλοί. Το ιδανικό δυστυχώς τις πιο πολλές φορές είναι ανέφικτο.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ