Γολγοθάς!!! Η επιλογή λέβητα pellet στην Ελλάδα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #200 από fillmore

tasosp έγραψε: επομενο βημα να φτιαξουμε πελλετ


...εγώ είμαι μέσα!!!!....

Μου φαίνεται πως έκανες την καλύτερη δουλειά. Κράτα μας ενήμερους για τον καυστήρα σου σε κάποια καινούρια ενότητα για να μαθαίνουμε περισσότερα!!!!...
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by fillmore.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #214 από panio13
Τους MAVIL τους έψαξα πολύ λίγο είναι η αλήθεια. Και μιλάμε για τον primus για να καίει και ξύλα. Μια από αυτές τις μέρες θα πάω να τον δώ και από κοντά. Εχω την εντύπωση όμως πως εάν παραγγείλεις φέτος από mavil μάλλον για του χρόνου τον χειμώνα βλέπω να παραλαμβάνεις.Πολλοί πωλητές τους τα έχουν βγάλει από τις βιτρίνες τους.!!!...[/quote]


οχι εννοω τους mavil pecal. στην αθηνα μου λενε οτι θελουν 1 μηνα για παραδοση. οι εμποροι που τους προμηθευονατι δεν εχουν και ιδιαιτερες γνωσεις.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #258 από fillmore
...και για να συνεχίσω !!!!...βάλθηκα μέσα από eshop του εξωτερικού, που ασχολούνται με τους εν λόγο λέβητες πέλλετ-ξύλου να βρώ κάτι ποιο φτηνό και να το φέρω από Τσεχία ή Πολωνία. Για την αναζήτηση στον γούγλη έμαθα και Πολλωνέζικα. "Palnik na pellety" μετάφραση "καυστήρας πέλλετ" & "kotly ή kotle" μετάφραση "λεβητας" :whistle: Ξεκίνησε λοιπόν ένα κυνηγητό επικοινωνίας με ε-mail ροτόντας τους για τα έξοδα αποστολής, διάφορες λεπτομέρειες για τα προϊόντα κ.τ.λ. Αν και οι ποιο πολλοί δεν μου απάντησαν καν, τελικά δεν συνέφερε και πολύ η κίνηση αυτή για λόγους εγγύησης και τεχνικής υποστήριξης - ρύθμισης.
Αυτές λίγο πολύ ήταν οι κινήσεις μου στο θέμα. Το δίλημμα είναι ανάμεσα στα εξής:

Να αγοράσεις κάτι φτηνό για να μην κλαις αύριο μεθαύριο τα λεφτά σου!!!... χωρίς να σε απασχολούν οι αποδόσεις η αξιοπιστία και οι συχνότερες επισκέψεις στο λεβητοστάσιο!!!...








Να αγοράσεις κάτι πολύ ακριβό με κίνδυνο αύριο μεθαύριο να βλέπεις πως το ίδιο προϊόν να είναι από καινούριο εισαγωγέα σε πολύ φθηνότερη τιμή. Αλλά να είσαι τουλάχιστον απόλυτα ευχαριστημένος από τις αποδόσεις του και τους αυτοματισμούς του.!!!!!.......










ή κάπου στη μέση που να ζυγίζονται όλα αυτά και να καλύπτουν τις προτεραιότητές σου.












Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by fillmore.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ALXIOA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #265 από panio13
φιλε fillmore να σου κάνω μία ερώτηση..Αξίζει να αγοράσει κανείς ένα λέβητα πέλετ-ξύλου ή ένα λέβητα πέλετ. Γιατί έχω ακούσει ότι οι λέβητες πέλετ-ξύλου έχουν πολύ μικρότερη απόδοση, άρα χρειάζονται και περισσότερη καύσιμη ύλη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #269 από kakos
Όχι όλοι. Ολη η ιστορία είναι το λογισμικό διαχείρισης καυσίμου πιστεύω. Και φυσικά και ο λέβητας.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #282 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Νομίζω πως το κριτήριο πρέπει να είναι η απόσβεση των εξόδων μας σε 2 χρόνια περίπου και η αξιοπιστία του μηχανήματος μέσα σε λογικά όρια τιμής αγοράς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ