Κατανάλωση λέβητα ή σόμπας pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #91 από sta1
Σε αυτο το νημα ας γραψει ο καθενας μας την καταναλωση του λεβητα η της σόμπας του.

(Μου άρεσε το συγκεκριμένο θέμα του terisds απο τους ακατανόμαστους και επειδή δεν γουστάρω να μιλάω εκεί, το μεταφέρω εδώ.)

Εμένα κινέζικη σόμπα αερόθερμη ''grace 13kw'' με σχετκά καλή μόνωση το σπίτι , σε προάστιο της αθήνας , με επιλογή θερμοκρασίας 21-22 βαθμούς , δουλεύει τις περισσότερες ώρες στο eco-mode και υπολογίζω την κατανάλωση περίπου (μέσο όρο) 1,2 - 1,3 κιλά την ώρα.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #107 από γιαννης-δραμα
Καλημερα εγω εχω την ravelli flavia 9kw σε διαμερισμα 75-80 τμ με πυλωτη του 1980 χωρις μονωση με καινουργια κουφωματα και νοτιο προσανατολισμο και εχω καψει 300 κιλα σε 325 ωρες λειτουργιας απο αρχη οκτωβριου μεχρι σημερα με εσωτερικη θερμοκρασια 21-23!
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139 από GeorgeG
Απαντήθηκε από GeorgeG στο θέμα Κατανάλωση λέβητα ή σόμπας pellet
η δικια μου ειναι ecospar karina 10 kw και καταναλωση μεσο ορο 26 κιλα το 24 ωρο σε υψομετρο 900 μετρα και μετρια μονομενο σπιτι του 1981 8ερμοκασια μεσα στο σπιτι 20-21 με αναλογικο 8ερμομετρο και οχι ηλεκτρονικο που χανουν σιγουρα τουλαχιστον ενα βα8μο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #227 από Θανοςκ04
Απαντήθηκε από Θανοςκ04 στο θέμα Κατανάλωση λέβητα ή σόμπας pellet
καλως τα παιδια εγω ειπα να εχουμε ενα νημα για να μην χωριστουμε αλλα ας ειναι θα πηγενουμε μια στην μια και μια στην αλλη χαχαχα, να πω μια καταναλωση σε 48 ωρες 143 κιλα πυρινοξυλο τραβουσανε δυο σπιτια και το ηλιακο, εξωτερικη θερμοκρασια την ημερα το πολυ μεχρι 15 και το βραδυ επεφτε και μεχρι 8 βαθμους , οι θερμοστατες στο 21

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #348 από dimmys
Απαντήθηκε από dimmys στο θέμα Κατανάλωση λέβητα ή σόμπας pellet
Καλησπερα απο τα κρυα Ιωαννινα(-3 βαθμους στις 8:00πμ και φτανει εως 10 βαθμους στις 15:00μμ).
Ειμαι κατοχος μιας ravelli r70 rdς ιδια με της πεθερας σου γιαννη-δραμα.
με 270 ωρες λειτουργιας εχω καψει 16 τσουβαλακια με εσωτερικες θερμοκρασιες 20-21 βαθμους.
Πανω κατω καιω ενα 15ΚG καθε δυο μερες.
Ο χωρος που ζεσταινω ειναι υπογειος(-30 ποντους απο το εδαφος) με εμβαδο 60τ.μ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": AT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #351 από GeorgeG
Απαντήθηκε από GeorgeG στο θέμα Κατανάλωση λέβητα ή σόμπας pellet
καλησπερα dimmys μηπως εχεις κανει λα8ος οι αρι8μοι που εχεισ γραψει δεν βγαινουν.... :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ