Τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη υλη

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #62214 από PELLETSOT
Γεια σας φίλοι μου και από εμένα.
Θέλω να σταθώ σε ένα γεγονός το οποίο μου έχει φέρει μεγάλο πρόβλημα. Είμαι κάτοχος αερόθερμης σόμπας πέλλετ(Ιταλική Grazia-Puros) από περυσι. Οφείλω να ομολογήσω πως δεν είχα τον περυσινό χειμώνα κανένα πρόβλημα, όμως φέτος μεγάλο. Σταματάει ο κοχλίας να γυρίζει και συνεπώς να ρίχνει πέλλετ στο θάλαμο καύσης. Το υλικό που πήρα για φέτος είναι το Golden Nuggets(4 τόννους). Μάλλον έχει πολύ σκουπίδι με την μορφή πριονιδιού και μπλοκάρει τον κοχλία. Μεγάλο πρόβλημα διότι πρέπει να αδείασω όλη την δεξαμενή και να το καθαρίζω με ηλεκτρική σκούπα. Φανταστείτε αυτή την διαδικασία με 0 βαθμούς έξω. Άποψή μου, αποφύγετε το εν λόγω πέλλετ.
Καλά Χριστούγεννα σε όλους χωρίς προβλήματα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #62217 από Fokion
κι ειχες παρει και μπολικο απο αυτο το καλοκαιρι αν δεν κανω λαθος.....

Παντως μου κανει εντυπωση. Οσοι το χρησιμοποιουν δεν εχουν αναφερει προβλημα......

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #62219 από dimlyk
καλημερα PELLETSOT και μην ποσταρεις το ιδιο πολλες φορες :)

το ειχες χρησιμοποιησει και περσυ χωρις προβλημα το ιδιο ?
το μαλλον δεν λεει τιποτα ...αν εχει πολυ σκονη ειναι ορατο με το ματι
το οτι τα πελλετ μας ειναι πολυ ταλαιπωρημενα και θρυματισμενα ...ειναι ενα γεγονος σε πολλες περιπτωσεις
αλλα να εχουν τοσο πολυ σκονη ... μηπως μια φωτο μας βοηθουσε ?

επειδη χρησιμοποιω και τετοιο προς το παρον δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα ουτε υπερβολικη σκονη εχω δει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #62244 από eliasger
Το Golden Nuggets είναι πιο μεγάλο σε σχέση με το άλλο που έκαψες πέρσι ;

tzavars @ yahoo.gr
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by eliasger.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #62248 από Sp4wN
10 Τσουβάλια golden Που έκαψα μέχρι τώρα Pelletsot δεν είχαν καμία σχέση με αυτό που περιγράφεις.Το πέλλετ ήταν ιδανικό για καύση και στο σωστό μέγεθος .Από σκουπίδια και λοιπά ούτε λόγος .
Τώρα άν εσένα ο Έμπορος σου πέταξε την παλέτα από το φορτηγό κάτω ή σου πούλησε NOname πέλλετ για Golden Nuggets αυτό είναι άλλη υπόθεση ... Το να λές στον κόσμο να αποφύγει το Golden είναι απλά παράλογο !!

Μήπως να το γύριζες πίσω και να του έλεγες να σου δώσει 4 τόνους GOlden Nuggets ?? Γιατί τα πέλλετ που αναφέρεσαι έχουν πιστοποίηση .Τα σκουπίδια υπό οποιαδήποτε μορφή και τα μικρά σπασμένα κομμάτια με σκόνη μέσα δε δικαιολογούνται ... Γι αυτό προτιμάς τα πιστοποιημένα ,για να έχεις δικαιώματα !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #62272 από stoikon

Sp4wN έγραψε: 10 Τσουβάλια golden Που έκαψα μέχρι τώρα Pelletsot δεν είχαν καμία σχέση με αυτό που περιγράφεις.Το πέλλετ ήταν ιδανικό για καύση και στο σωστό μέγεθος .Από σκουπίδια και λοιπά ούτε λόγος .
Τώρα άν εσένα ο Έμπορος σου πέταξε την παλέτα από το φορτηγό κάτω ή σου πούλησε NOname πέλλετ για Golden Nuggets αυτό είναι άλλη υπόθεση ... Το να λές στον κόσμο να αποφύγει το Golden είναι απλά παράλογο !!

Μήπως να το γύριζες πίσω και να του έλεγες να σου δώσει 4 τόνους GOlden Nuggets ?? Γιατί τα πέλλετ που αναφέρεσαι έχουν πιστοποίηση .Τα σκουπίδια υπό οποιαδήποτε μορφή και τα μικρά σπασμένα κομμάτια με σκόνη μέσα δε δικαιολογούνται ... Γι αυτό προτιμάς τα πιστοποιημένα ,για να έχεις δικαιώματα !!

Μήπως έχει πολύ υγρασία και κολλάει η σκόνη μέσα στον θάλαμο του κοχλία;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ