Τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη υλη

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1237 από Τάκης
Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος pellet του εργοστασίου ΜΑΚΗ; Αν ναι, ας πει εντυπώσεις.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1238 από KERBEROS
Μήπως να βάλουμε και κανένα αυστριακό στο νερό για να δούμε πώς είναι;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1278 από stef30
Προσοχή παιδιά στο πέλλετ progetto(βουλγάρικο) που έχετε.Ο Μιχάλης τα έμαθε ήδη,τι έπαθα σήμερα από το σαβουροπέλλετ που έκαψα.Από άλλον το είχα πάρει το πέλλετ,αλλά τον πήρα τηλέφωνο για οδηγίες.Δημιουργήθηκε πέτρωμα στην μπούκα του καυστήρα,φράκαρε και δεν περνούσε αέρας και μετά από ανεπιτυχείς προσπάθειες για να ανάψει ο καυστήρας σταμάτησε αφού είχε μαζευτεί πέλλετ σε όλο το σπιράλ.Εντάξει καθάρισα την μπούκα,άδειασα χειροκίνητα το σπιράλ και ξαναπήρε μπροστά.Υπόψιν επειδή ήμουν υποψιασμένος κάθε μέρα καθάριζα την μπούκα εκτός από χτες.Απλά λυπάμαι να πετάξω το πέλλετ και θα το κάψω μάλλον με πολύ προσοχη και αύριο θα καθαρίσω πολύ σχολαστικά τον λέβητα.Είναι περίπου 10 τσουβάλια ακόμη,άρα για 3-4 μέρες ακόμη.
Ακόμη είμαι στο ψάξιμο για πέλλετ.Δέχομαι προσφορές για Αμπελώνα.Θα χρειαστώ 6 τόνους τουλάχιστον ακόμη.
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by stef30.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1293 από egglezos

egglezos έγραψε:


Κουίζ...

Εχουμε 4 πελλέτες, μία Ρουμάνικη, 2 ελληνικές και μία βουλγάρικη.

μπορείτε να βρείτε ποιά πελλέτα είναι σε κάθε ποτηράκι?


Λοιπόν..να το πάρει το ποτάμι:

1) Βουλγάρικη
2) Ρουμάνικη (Αυστριακή κατά άλλους...)
3) Ελληνική
4) Ελληνική

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by egglezos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1294 από egglezos

Nasikas έγραψε:

egglezos έγραψε:


Κουίζ...

Εχουμε 4 πελλέτες, μία Ρουμάνικη, 2 ελληνικές και μία βουλγάρικη.

μπορείτε να βρείτε ποιά πελλέτα είναι σε κάθε ποτηράκι?

το μαύρο χρώμα στο νερό Νίκο προέρχεται απο το drum dryer- ξηραντήριο.
Αν πάρεις α΄ύλη με υγρασία 60% (Χειμωνα ιδιως) και την ξηράνεις, θα "αρπαξει" κάποια μαυρίλα απο τα καπναέρια του ξηραντηρίου.
Το άσπρο πριονίδι πέρασε απο ξηραντηριο, όσο πέρασα εγω απο την Σελήνη. (εκτος αν έχουν Αυστριακου τυπου πανακριβο ξηραντηριο και όχι τυπου drum dryer)


πρέπει να μου πείς περισσότερες πληροφορίες για αυτό το ξηραντήριο κάποια στιγμή. Εμείς έχουμε φτιάξει δύο για εργοστάσια πελλέτας, ένα με δωμάτιο εφυσηχασμού καυσαερίων και ένα με κυκλώνα...και δυστυχώς δεν ξέρω να σου πώ ποιο δουλέυει καλύτερα γιατί οι πελάτες βάζουν διαφορετική πρώτη ύλη μέσα. Με λίγα λόγια...θέλω να μάθω πώς να φτιάχνω Αυστριακού τύπου ξηραντήριο. :blush:

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1304 από teo66
Εγω εκαψα καμια 20αρια τσουβαλια ΜΑΚΗ στην αρχη και ημουν ευχαριστημενος.
Τωρα καιω alfa και εχει καρβουνακια οχι πολλα αλλα εχει.
Εσυ που βρηκες ΜΑΚΗ και ποσο, μιλαμε για Θεσ/νικη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ