Τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη υλη

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #808 από KERBEROS
Τότε μάλλον θα θέλει ρύθμιση η ποσότητα πέλλετ που πέφτει κατά την έναυση.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #810 από ddt
το θεμα με το πελλετ της αλφα ειναι οτι καθε παρτιδα ειναι διαφορετικη.
εχω καψει 3 διαφορετικες παρτιδες. μια του 2010 μικροτερο σε μεγεθος πελλετ πιο ξανθο και πολυ σκονη, μια σε κοκκινη συσκευασια που μαλλον ειναι τελευταια παραγωγη με μεγαλη θερμογονο δυνανη και λιγη σκονη και μια αρχες του 11 που την καιω τωρα σε διαφανες σακι σε εμφανιση ιδια με την τελευταια αλλα με αρκετη σκονη.Αυτο που με τρελαίνει ειναι οτι σε αυτη που καιω τωρα εχω παρατηρησει διαφορετικη θερμογονο δυναμη σε μερικα σακια οσο κι αν ακούγεται υπερβολικο αυτο.
αυτο που καταλαβα ειναι οτι με το πελλετ της αλφα δεν βγαζεις συμπερασμα.
επισης πρεπει να εχει πολυ κωνοφόρο μεσα για να ανεβασουν την θερμογονο δυναμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #811 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

ddt έγραψε: το θεμα με το πελλετ της αλφα ειναι οτι καθε παρτιδα ειναι διαφορετικη.
εχω καψει 3 διαφορετικες παρτιδες. μια του 2010 μικροτερο σε μεγεθος πελλετ πιο ξανθο και πολυ σκονη, μια σε κοκκινη συσκευασια που μαλλον ειναι τελευταια παραγωγη με μεγαλη θερμογονο δυνανη και λιγη σκονη και μια αρχες του 11 που την καιω τωρα σε διαφανες σακι σε εμφανιση ιδια με την τελευταια αλλα με αρκετη σκονη.Αυτο που με τρελαίνει ειναι οτι σε αυτη που καιω τωρα εχω παρατηρησει διαφορετικη θερμογονο δυναμη σε μερικα σακια οσο κι αν ακούγεται υπερβολικο αυτο.
αυτο που καταλαβα ειναι οτι με το πελλετ της αλφα δεν βγαζεις συμπερασμα.
επισης πρεπει να εχει πολυ κωνοφόρο μεσα για να ανεβασουν την θερμογονο δυναμη.

Πες μας πώς τα καταλαβαίνεις αυτά;
Για να μαθαίνουμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #812 από ddt
καταρχην για να μην παρεξηγηθω να πω πως δεν ειμαι ειδικος.
εντελως πρακτικα παρατηρησα το εξης.
επειδη ζεσταίνω μεζονετα παρατηρησα οτι οταν ζητα νερο μονο ο ενας οροφος και αφου ο λεβητας ανεβασει τη θερμοκρασια του μετα δουλευει στο πιο χαμηλο του επιπεδο(το 1) που εχει και την χαμηλοτερη τροφοδοσια.
αυτο γινετε κατα κανονα αλλα με καποιες εξαιρεσεις που με κανουν καχυποπτο στις οποιες δουλευει στο επιπεδο 2 με ελαφρως μεγαλυτερη τροφοδοσια.
αυτο το παρατηρησα και σε ενα αλλο πελλετ(σερβικο) το οποιο αφηνε πολυ λιγη σταχτη αλλα δεν ηταν τοσο δυνατο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #813 από giogud
Συνήθως η λύση είναι να μεγαλώνουμε τα κενά διαστήματα στον προγραμματισμό του κοχλία και να αυξάνουμε την ροή του αέρα. Τις περισσότερες φορές το πρόβλημα είναι αποτέλεσμα ατελούς καύσης. Δεν προλαβαίνει να καεί σωστά το πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #824 από XAALAARAA

giogud έγραψε: Συνήθως η λύση είναι να μεγαλώνουμε τα κενά διαστήματα στον προγραμματισμό του κοχλία και να αυξάνουμε την ροή του αέρα. Τις περισσότερες φορές το πρόβλημα είναι αποτέλεσμα ατελούς καύσης. Δεν προλαβαίνει να καεί σωστά το πέλλετ.


ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by yagos. Αιτία: Παρακαλώ, προσέξτε λίγο το ύφος των κειμένων σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ