ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΠΡΟΣ ΠΙΝΔΟΣ ΠΕΛΛΕΤ

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177874 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΠΡΟΣ ΠΙΝΔΟΣ ΠΕΛΛΕΤ

Ηδη έχει σταλεί αναφορά με στοιχεία των καταγγελλόμενης Επιχείρησης στον συνήγορο του καταναλωτή και ετοιμάζετε και Εξώδικο και βλέπουν.......
Κάπου εδώ γελάω (πικρά) 
γιατί τον Σεπτέμβριο με τις αυξήσεις άλλαξα πάροχο,έφυγα από την Watt & Volt και με φέσωσε με 100 € γιά σπάσιμο συμβολαίου.
Προσέφυγα στον Συνήγορο του Καταναλωτή με ένα σκασμό επιχειρήματα και το δίκιο με το μέρος μου.
Ο Συνήγορος του Καταναλωτή (συγκεκριμένα ο κ.Ραπτόπουλος) την καταγγελία μου την έβαλε αρχείο γιατί δεν προσήλθε !!! να με αντικρούσει η ανωτέρω εταιρεία.
Αρα συμφωνώ με τους ανωτέρω όπου προφορικά δεν δεσμεύετε κανείς,μόνο με έγγραφη προσφορά,  θα ρίχνετε νερό στον μύλο των δικηγόρων (αν φυσικά σας αναλάβει κανείς ) και μην έχετε αυταπάτες ότι ο Συνήγορος θα κάνει κάτι.
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177878 από ilias1
Απαντήθηκε από ilias1 στο θέμα ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΠΡΟΣ ΠΙΝΔΟΣ ΠΕΛΛΕΤ
ναι αλλά εδω φίλε δεν πρόκειτε ούτε για 50 ούτε 100ευρω οπως τα δικά σου, που πιθανόν το έγγραφε το συμβολαιό σου για καθε μήνα αποχώρησης πόσο θα πληρώσεις σαν ρήτρα . Εδω μιλαμε για ποσό 2000 ευρω παραπάνω που θα δωσουν επιπλεον ,ο αλλος παραγγειλε 10 τόνους επρεπε να δωσει 3600 ευρω αν το έφερνε και τωρα που θα πάει να αγορασει πρεπει να δωσει 5500 τουλάχιστον, το ίδιο ειναι;;;;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177879 από giannis kalor
Ε και ; Προφορική . Κοινώς τίποτα . Να είχαμε να λέγαμε να είχαμε να πούμε . Δεν θα γίνει τίποτα . Ας πάει αν σπρέι από αλλού και τέλος . Το πάθημα μάθημα . Αφού έχει 3500€ για πέλλετ . Θα ιδρώσει και θα βρει 5500€. Δεν είναι εύκολο αλλά θα βρει από το να παγώσει

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177880 από ilias1
Απαντήθηκε από ilias1 στο θέμα Re:ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΠΡΟΣ ΠΙΝΔΟΣ ΠΕΛΛΕΤ

Ε και ; Προφορική . Κοινώς τίποτα . Να είχαμε να λέγαμε να είχαμε να πούμε . Δεν θα γίνει τίποτα . Ας πάει αν σπρέι από αλλού και τέλος . Το πάθημα μάθημα . Αφού έχει 3500€ για πέλλετ . Θα ιδρώσει και θα βρει 5500€. Δεν είναι εύκολο αλλά θα βρει από το να παγώσει..............................


Εντάξει παιδια πάω πάσο ,αφού είναι ευκολο για τον αλλον να βρει στα καλά καθούμενα 2000 επιπλέον και αφου εχει 3500 έχει 5500ή θα τις βρεί θέλει δεν θέλει ,τι να πώ… ωραια απάντηση.Εσείς μετα γιατί διαμαρτυρόσαστε στις " Τιμές πέλλετ" για 200,400 ευρω παραπάνω που θα δωσετε σήμερα που θα αγοράσετε παραπάνω σε σχέση με πέρυσι ,σιγά τα πράγματα…..Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ήσασταν κατατοπιστικοί και  εξυπηρετικοί.!!!! Τέλος  πάντων η διαδικασία προχωράει,συνεχίζουμε και όπου βγάλει και βλέπουμε.
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177881 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΠΡΟΣ ΠΙΝΔΟΣ ΠΕΛΛΕΤ
Φίλε μου βρήκες μέρος να πεις τον πόνο σου. Εδώ μέσα όποιος πάει με το σταυρό στο χέρι τον κατηγορούν και όποιος κάνει λαμογιές είτε τον υπερασπίζονται είτε τα βάζουν με το θύμα. 

Όπως το είπες, διαμαρτύρονται αλλά μόνο σε ότι τους αφορά όχι γενικά. 

Κοίταξε να δεις , ο τύπος αν είναι άνδρας πρέπει να σου δώσει την ίδια τιμή. Δεν θα σωθεί με 1000 παραπάνω. Βρείτε τα κάπου στην μέση. Ούτε για αυτόν είναι σωστό ούτε για εσάς τώρα. 

Βέβαια να ξέρεις το έχω ακούσει από διάφορους φέτος, κάποιος έμπορος το έγραφε και στο Ίντερνετ ότι γίνεται αυτό φέτος. 

Τάζουν μια τιμή, ώστε να μην πάρεις από τον δίπλα που πουλάει πχ 20 ευρώ πιο ακριβά και μετά σου λένε δικαιολογίες και σε χρεώνουν 100€+ και δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα. 

 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX, ilias1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177886 από giannis kalor
Εντάξει παιδια πάω πάσο ,αφού είναι ευκολο για τον αλλον να βρει στα καλά καθούμενα 2000 επιπλέον και αφου εχει 3500 έχει 5500ή θα τις βρεί θέλει δεν θέλει ,τι να πώ… ωραια απάντηση.Εσείς μετα γιατί διαμαρτυρόσαστε στις " Τιμές πέλλετ" για 200,400 ευρω παραπάνω που θα δωσετε σήμερα που θα αγοράσετε παραπάνω σε σχέση με πέρυσι ,σιγά τα πράγματα…..Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ήσασταν κατατοπιστικοί και  εξυπηρετικοί.!!!! Τέλος  πάντων η διαδικασία προχωράει,συνεχίζουμε και όπου βγάλει και βλέπουμε.

Σου απαντώ
Καπιταλισμό δεν θέλατε ( βάζω και μένα θέλαμε ?)
Σε καπιταλιστικό σύστημα και ελευθερη αγορά δεν ισχύει τίποτα χωρίς υπογραφή . Ούτε μπορεί να σταθεί νομικά μια τέτοια κατηγορία . Μπορεί ο άνθρωπος αν φτάσετε στα άκρα να ισχυριστεί ότι είναι ασυστολα ψευδή και ότι του κάνετε συκοφαντική δυσφήμιση . Μόνο η υπογραφή μετράει .
Οπότε τι να λέμε ;
Αυτοί περίμεναν να βρουν κοψοχρονια πέλλετ Ιούνη μήνα με 360 την ώρα που εκείνη την εποχή έπαιζε στα 450-500.
Οπότε δέχτηκαν να κάνουν προφορική συμφωνία με κάποιον 200 χλμ μακριά . Δεν πήγαν πχ να προμηθευτούν επώνυμο στα 450-500 εκείνη την εποχή από τον έμπορο στην Καρδίτσα που την άλλη μέρα θα τα είχαν στην πόρτα τους .
Την ίδια ώρα αυτός που κατηγορείς μπορεί να ισχυριστεί ότι εγώ τους είπα θα τα πάω αν μου δώσουν προκαταβολές τα μισά και αυτοί δεν μου έδωσαν ποτέ τίποτα . Γενικά είναι μια ιστορία που από όπου και να την πιάσεις δεν βγάζεις άκρη άποψη μου .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ