Καλύτερη λειτουργία σομπας πελλετ

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #168945 από Jwalker
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ακόμα νέος στον κόσμο του πελλετ και θα ήθελα την γνώμη σας . Τι συμφέρει πιο πολύ, να δουλεύει μόνιμα ή σόμπα ή να την ανάβω πχ 12 ώρες την ημέρα; ευχαριστώ πολύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #168946 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τα έχουμε ξαναγράψει.μονωση χώρος που ζεστενεις υγρασία με πόσους βαθμούς ζεστενεται το κορμί του καθενός και αν είσαι όλη μέρα σπίτι εσύ είσαι ο χειριστής τις σόμπας !!!ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ 1 ΣΚΑΛΑ.ΔΕΝ ΧΑΜΗΛΩΝΟΥΜΕ ΣΚΑΛΑ ΙΣΧΥΟΣ ΜΟΝΟ ΤΘ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΑΝ ΞΕΥΩΝΟΥΜΕ Η ΖΕΣΤΕΝΟΜΑΣΤΕ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #168953 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Καλύτερη λειτουργία σομπας πελλετ
Αντίθετα, - εμείς την έχουμε σε συνεχή λειτουργία όταν κάνει κρύο.
Ακόμα και όταν λείπουμε.
Υπάρχει μια εστία και δεν κρυώνει ποτέ το σπίτι.
Στην σκάλα 1 - την οποία ρύθμισα να καίει 650 γραμμάρια την ώρα.



Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #168960 από dimitris11

Jwalker έγραψε: Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ακόμα νέος στον κόσμο του πελλετ και θα ήθελα την γνώμη σας . Τι συμφέρει πιο πολύ, να δουλεύει μόνιμα ή σόμπα ή να την ανάβω πχ 12 ώρες την ημέρα; ευχαριστώ πολύ.


Πότε ένα αμάξι καίει περισσότερο βενζίνη;
Η φυσική επιστήμη έχει βγάλει κάποιους κανόνες.

Σε μια γειτονιά εγώ καίω περίπου 60% λιγότερο(3 τόνοι διαφορά) από κάποιον γείτονα μου. Εγώ έχω σόμπα υδραυλική μέσα στο σπίτι αυτός έχει λέβητα ,εγώ την καίω όλο το 24ωρο αυτός το βράδυ το κλείνει,εγώ έχω περισσότερη ζεστή από αυτόν.
Δυστυχώς η ενημέρωση του καφενείου υπερισχύει της επιστήμης. Ότι και να τον έχω πει δεν του αλλάζω άποψη.
Καίμε το ίδιο πελετ.
Αρχικώς όταν έκανε ανακαινίσει στο σπίτι δεν είχε βάλει μόνωση ,το θεωρούσε περιττό.
Μέτα από κάποια χρόνια έβαλε μόνωση και μου λέει,πριν όταν άναβα τον λέβητα το πρωί σταματούσε να δουλεύει το απόγευμα (έπιανε ο θερμοστάτης τη θερμοκρασία) τώρα με τη μόνωση σταματάει το μεσημέρι.
Last edit: 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #168962 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΟΠΩΣ λεει και ο τιτλος η καλυτερη λειτουργια σομπας ειναι αυτη που 1ο δεν καιει πελλετ και ζεστενει απεριοριστα 2ο δεν χρειαζεται καθαρισμα μαυριλες 3ο δεν χρειαζεται ρυθμισεις αυτορυθμιζεται μονη της 4ο δεν χρειαζται συντηρησεις και δεν βγαζει προβληματα και αλλαρμ 5ο δεν πληρωνουμε για να την αγορασουμε ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΕΡΑΓΩΓΟΥΣ ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ 100ΑΡΙΚΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ 20ΑΡΙΚΑ !!ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΛΟΙ ΘΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΑΜΕ!!!!!!!!!!!
Last edit: 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #168964 από dimitris11
Συνδεσε τη σόμπα σου να παίρνει αέρα από έξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ