καυστηρας Πελλετ ιδιοκατασκευη!

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157772 από anpech1991
Απαντήθηκε από anpech1991 στο θέμα καυστηρας Πελλετ ιδιοκατασκευη!
δεν διαφωνω καθολου στο οτι ενας κοντρολερ θα ηταν οτι καλυτερο για να το ολο σχεδιο! απλα αυτη την στιγμη δεν διαθετω τα 200 ευρωπουλακια για το κοντρολερ της μαστερ ελεκτρικ που εχω βαλει στο ματι! μαλλον ομως για την επομενη σεζον θα ξεκινησω αγοραζοντας τον! τελικα βεντιλατερ 50 watt ειναι αρκετο;; η να παρω μεγαλυτερο;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157774 από maragos
Απαντήθηκε από maragos στο θέμα Re:καυστηρας Πελλετ ιδιοκατασκευη!
Κάντε μια ομάδα και βγάλτε έναν καυστήρα η προγράμμα κοντρολερ. Μεταξύ σας έχετε πολύ γνώση , Ελληνικό open source, κάτι σαν android για κινητά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157778 από avlissi
Απαντήθηκε από avlissi στο θέμα Re:καυστηρας Πελλετ ιδιοκατασκευη!

maragos έγραψε: Κάντε μια ομάδα και βγάλτε έναν καυστήρα η προγράμμα κοντρολερ. Μεταξύ σας έχετε πολύ γνώση , Ελληνικό open source, κάτι σαν android για κινητά.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αυτος ακριβως ειναι ο στοχος μου.
Open source κατασκευη απο το σχεδιο μεχρι το προγραμμα.
Δεν εχω ανεβασει ακομα κατι διοτι οπως ειπα και πριν θελει πολυ παρακολουθηση για να γινουν σωστα τουλαχιστον τα πρωτα βηματα.
Ειμαι στην φαση τωρα που φτιαχνω το σχεδιο για πλακετα ωστε ολα να ειναι σωστα τοποθετημενα και να ακολουθουν καποια προτυπα ασφαλειας. (μην ξεχναμε τα 220volt)
Κωστα θα μαζεψω το υλικο και θα σου στειλω email.

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157780 από anpech1991
alexkaltsas.wordpress.com/2012/12/13/pellet-burner/ αυτο το εχει δει καποιος;; εχει μεσα και λινκ με τα σχεδια κλπ κλπ! εγω δεν ξερω να διαβαζω τα συμβολα απο τα υλικα που χρειαζονται για την πλακετα! που μπορω να τα βρω αυτα;; παντως ψινομαι για το στισιμο οτιδηποτε αφορα ιδιοκατασκευη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157782 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Το εχω δει και ειναι arduino ATmega328.ειναι κατι αντιστοιχο με αυτο του alvissi που δοκιμαζει.θελει προγραμματισμο με γλωσσα C.εχει δουλεια και δοκιμες.περιμενουμε τον alvissi οταν θα το εχει τελειωσει να το δουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167575 από giannis35
Απαντήθηκε από giannis35 στο θέμα καυστηρας Πελλετ ιδιοκατασκευη!
κωστα καλήσπερα κοιτουσα αυτα τα παλια θεματα και επεσε το ματι μου επανω στην αντισταση..και ρωτω δεν πρεπει να περναει αερας μεσα στον σωληνα που εχεις την αντισταση για να παρει φωτια το πελλετ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ