Προβλημα με σομπα αντισταση

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154292 από michalisgr
Γεια χαρα σε ολους και καλο χειμωνα..χαθηκα εχω πολυ καιρο να μπω..εχω ενα θεμα με την αντισταση της σομπας gp 8000. Η αντισταση παραμενει μονιμα αναμενη οπως οταν παει να αναψει τα πελλετ στην εναυση. Ακομη και το σταντ μπαϊ δε σβηνει. Ενας ηλεκτρονικος μου ειπε οτι μαλλον θα πρεπει να αλλαχθει αυτο εδω στη πλακετα απλα φοβαμαι να το αλλαξω γιατι πλακετες δεν υπαρχουν πλεον. Μπορει καποιος να με βοηθησει; την αναβα με βαμβακι κι οινοπνευμα αλλα για τη γυναικα μου δε ειναι αυτο λυση.. ευχαριστω για τη βοηθεια σας

www.aliexpress.com/item/Free-shippin-5pc...38-ac21-4fb955ef66a2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154299 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλημερα δεν ξερω αν θα βρεις το ιδιο η αντοιστιχο TRIAC Ελλαδα αλλα ο ηλεκτρονικος γιατι δεν μπορει να το ξεκολησει και να κολησει καινουργιο?οταν αναψει η σομπα με οινοπνευμα εχεις μετρησει με πολυμετρο εαν στα ακρα που συνδεεται η αντισταση στα φυσακια (ξεσυνδεμενη εννοειτε) συνεχιζει να εχει 220V πανω απο 15 λεπτα απο αρχικο ON τις σομπας?αν συνεχιζει μπορει οντως να φταιει το tiac η ρελε αν εχει για την εναυση η ακομα (δυστυχως) πλακετα η αν εχεις πειραξει το χρονο που θα σβυσει η αντισταση αφου θεωρηθει αναμενη η σομπα!!!!!!καντε εναν ελενχο με το φιλο σου θα εχει πολυμετρο!!!!!!ποια ειναι η πλακετα και ειναι δυσευρετη?βγαλε φωτο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.054 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ