Πρόβλημα σε σόμπα Grace NB-P01

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #152077 από Billtys Gt
Απαντήθηκε από Billtys Gt στο θέμα Πρόβλημα σε σόμπα Grace NB-P01
Το Ε6 λέει ότι σημαίνει αυτό από ότι είδα στο manual

Συνημμένα:
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Billtys Gt.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #152078 από Billtys Gt
Απαντήθηκε από Billtys Gt στο θέμα Πρόβλημα σε σόμπα Grace NB-P01

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Τσέκαρε τον αισθητήρα καυσαερίων για το ΑΛΛΑΡΜ που σου βγάζει.βρες στο πάνελ που σου δείχνει την θερμοκρασία καυσαερίων βγάλε τον αισθητήρα απο το μοτέρ καυσαερίων και ζεστενοντας με έναν αναπτήρα το άκρο (συνήθως μεταλλικό) και δες στο πάνελ αν ανεβάζει θερμοκρασία και αν βγάζει το αλλαρμ.αν σου ανεβάζει και κανει και αλλαρμ δουλεύει οκ.εβγαλες και φτερωτή απο τον άξονα στο μοτέρ?μηπως βρίσκει κάπου?απο καθαρισμούς είσαι οκ οπως λες.το ΑΛΛΑΡΜ ειναι για υψηλή θερμοκρασία το ξέρεις η ειναι κάτι άλλο?


Οκ θα το τσεκάρω, ο αισθητήρας θερμοκρασίας καυσαερίων είναι αυτός που δείχνω στην φωτογραφία σωστά μην κάνω κάνα λάθος

Ναι το είχα δει γύριζε τέλεια και είχα βγάλει την φτερωτή από τον άξονα και στο τέλος τσέκαρα τα πάντα λέω μην σκαλώνει πουθενά

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #152079 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα σε σόμπα Grace NB-P01
Ναι αυτός ειναι ο αισθητήρας.που εχει διακόπτη στη χοάνη που γράφει?μηπως κολλάει αυτός?δες τα τσεκάρε τα. ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΤΙ ΚΑΝΝΕΙΣ ΕΧΕΙ ΡΕΥΜΑ!!!!!ο αισθητήρας δεν εχει ρεύμα λύσεις την πεταλούδα και κάνε αυτό που σου έγραψα πιο πάνω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #152080 από Billtys Gt
Απαντήθηκε από Billtys Gt στο θέμα Πρόβλημα σε σόμπα Grace NB-P01

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Ναι αυτός ειναι ο αισθητήρας.που εχει διακόπτη στη χοάνη που γράφει?μηπως κολλάει αυτός?δες τα τσεκάρε τα. ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΤΙ ΚΑΝΝΕΙΣ ΕΧΕΙ ΡΕΥΜΑ!!!!!ο αισθητήρας δεν εχει ρεύμα λύσεις την πεταλούδα και κάνε αυτό που σου έγραψα πιο πάνω


Κώστα Έχει ένα παρόμοιο αισθητήρα πάνω στο χωνί λογικά είναι αυτός που λέει, αυτόν μπορώ να τον τσεκάρω εάν είναι οκ; Όπως τον άλλον;
΄
Οκ θα το τσεκάρω αυτό που μου είπες και θα ενημερώσω απλά δεν μπορώ τώρα γιατί είμαι εκτός σπιτιού

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #152081 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα σε σόμπα Grace NB-P01
Βάλε μια φωτό απο αυτόν στο χωνί να τον δω και να σου πω.επεισης μήπως έχεις πειράξει απο το κοντρόλ το όριο που θα βγάζει το ΑΛΛΑΡΜ σε ποια θερμοκρασία?μηπως κατα λάθος το έχεις αρκετά χαμηλά π.χ. 120βαθμους και κανει ΑΛΛΑΡΜ?τωρα αυτό που το βρίσκεις στο μενού δεν ξέρω να σου πω που ειναι!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #152083 από Billtys Gt
Απαντήθηκε από Billtys Gt στο θέμα Πρόβλημα σε σόμπα Grace NB-P01

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Βάλε μια φωτό απο αυτόν στο χωνί να τον δω και να σου πω.επεισης μήπως έχεις πειράξει απο το κοντρόλ το όριο που θα βγάζει το ΑΛΛΑΡΜ σε ποια θερμοκρασία?μηπως κατα λάθος το έχεις αρκετά χαμηλά π.χ. 120βαθμους και κανει ΑΛΛΑΡΜ?τωρα αυτό που το βρίσκεις στο μενού δεν ξέρω να σου πω που ειναι!!!!


Θα βγάλω φωτογραφία και θα την ανεβάσω εδώ οκ
Δεν ξέρω που είναι αυτό με τα όρια, μήπως εχει ξερυθμιστει μόνη της... Tο μόνο που ξέρω είναι το κρυφό μενού με τις ρυθμίσεις των p1-p2 κτλ αλλά εκεί δεν έχει κάτι το έχω ψάξει εκτός εάν είναι να μπεις σε κάνα άλλο μενού με άλλο κωδικό εγώ μπαίνω με code 108 εκεί στα p
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Billtys Gt.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ