Η θέρμανση με πέλλετ αυξάνει την υγρασία?

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142779 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Άντε γειά σας..........

Αυτά έλεγα και γω... αλλά παρεξηγήθηκα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142835 από michalisgr
λοιπον το ιδιο προβλημα ειχα και εγω.. δεν ειναι ουτε το πελλετ ουτε το πετρελαιο.. ειναι απλα τα κουφωματα σου και το οτι στεγνωνεις τα ρουχα σου μεσα στο σπιτι σε καποιο δωματιο.. Ειδικα αν τα στεγνωνεις μπροστα σε καποιο καλοριφερ το προβλημα επιδυνωνεται.... η μονη λυση ειναι να εχεις ΠΑΝΤΑ ενα παραθυρο ανοιχτο και επισης να παρεις ενα στεγνωτηριο ρουχων που θα σε σωσει απο ολα αυτα.. εγω στεγνωνα τα ρουχα κοντα στη σομπα πελλετ με αποτελεσμα ΟΛΕΣ οι γυψοσανιδες της οροφης του σπιτιου να μαυρισουν σε σημεια και να εχω προβλημα με τη μυτη μου.. δηλαδη χοντρα κομματια ακαθαρσιας στη μυτη.. πηγα σε ιατρο και με ρωτησε αυτο το πραγμα.. που στεγνωνουμε τα ρουχα.. εκανα αυτο που ειπε και φετος ΔΕΝ εχου μαυρισματα στο σπιτι ουτε προβλημα στη μυτη.... επισης αν το προβλημα ειναι σε καποιον εξωτερικο τοιχο που ισως να περνανε σωληνες κλπ το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να κανεις ΕΚΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΟΝΩΣΗ!! οχι εξωτερικη.. το εκανα στο σπιτι μου και λυθηκαν ολα τα προβληματα... Καλη επιτυχια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146593 από johann
τελικα μπρερδευτηκα σε αεροθερμη σομπα πελλετ παιρνω αερα απο εξω,αν παρω απο μεσα ειναι καλυτερα???

John Lambrakis
email: lambrakisjohn at hotmail.com

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146597 από dimlyk
σχετικκο το καλυτερα ...αν δεν εχεις καποιο προβλημΑ μεινε ως εχεις η δοκιμασε ναχεις ιδια αποψη...αν και δεν θα δεις καμμια διαφορα αισθητη... αν εχεις συγκεκριμενο προβλημα κανε συγκεκριμερνες ερωτησεις :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #146724 από sdancer75

Thea έγραψε: Χρησιμοποιώ για τρίτη χρονιά για την θέρμανση μονοκατοικίας λίγο πιο έξω απο το κέντρο της Λάρισας καυστήρα πέλλετ. Είμαι πολυ ευχαριστημένη απο απόδοση και οικονομία αλλά πιστεύω πλέον οτι αυξάνει κατά πολυ την εσωτερική υγρασία του σπιτιού. Το σπίτι έχει καλό αερισμό και είναι καινούριο που δεν δικαιολογεί την 'υπαρξη μούχλας που αντιμετωπίζω τα δυο τελευταία χρόνια και την αύξηση της υγρασίας που μετράω με υγρόμετρο. Έχει παρατηρήση καποιος άλλος κατι αντιστοιχο και πως το αντιμετωπίζει;

Λάρισα και εγώ και πέρυσι είχα το ίδιο προβλημα . Το θέμα ειναι ότι οι τοίχοι ειναι αμονωτοι και δημιουργούνται υγροποιησεις . Όπως είπαν και οι άλλοι ειδικά χρώματα, αερισμός και τα σχετικά . Η Λάρισα γενικά έχει και πολυ υγρασία το ξέρεις ε ;

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.102 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ