Pellet απο το LEROY και συζητησεις για Ελληνικα προιοντα Πολυκαταστηματα κλπ

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140666 από mastoras
Σήμερα πέρασα απο το γνωστό Γαλλικό πολυκατάστημα [που βρίσκεται στον δρόμο μου και βολεύει] να πάρω 2 σακιά φθηνό πέλλετ γιατί ξέμεινα.

Είχα δει εδώ στο energ πριν πιάσουν τα κρύα ότι έφερε ένα βουλγάρικο σε καλή προσιτή τιμή για να ζεσταθεί και ο φτωχός.

Και τώρα που ξεκίνησε ο χειμώνας του φτωχού το πέλλετ έπαψε να υπάρχει και έχουν, πλασάρουν, και προωθούν το χρυσό ρουμάνικο και γνωστό σε όλους ΤΟ ΑΥΣΤΡΙΑΚΟ με τιμή σακούλας 4.20 ευρώ.

Ο Κώστας ο Ελληνας που σκάβει όλη μέρα χωρίς να ζητάει τίποτα, είναι έρμαιο στα χέρια των πολυεθνικών και των μανατζερ που χτίζουν αυτοκρατορίες επάνω στην καμπούρα του.

ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΊΤΕ.....μείνετε μακριά απο τα ταμεία τους και δώστε το τελευταίο ευρώ που σας έχει απομείνει στην μάντρα, στο βενζινάδικο, στο μαγαζί της γειτονιάς που έχει παραπάνω από 2 ειδών πέλλετ για να επιλέξετε ανάλογα με την τσέπη σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140669 από jnet
Η τιμή είναι καλή πάντως.

Επιπλεον σημερα που μου εφεραν απο το Λερου GN με 3,8 την σακκουλα μου είπε ο οδηγός οτι είχαν να παραδωσουν πολλούς αλλα επειδη ειδαν οτι καποιες παλετες pellet ηταν απο τον ηλιο κιτρινισμένα ανεβαλαν αρκετες παραδόσεις για να μην εχουν δυσαρεστημενους πελάτες .

Στο leroy εχει πολλά είδη που εχουν τις τιμές τους στο θεο οπως το σχοινι που το πουλαν με το μετρο ενω αλλου πουλιέται με το κιλό σε τιμή 4 φορες κατω ή στα χρώματα αν θελεις να φιαξεις δικο σου χρώμα φτανεις να πληρωνεις και 10€ το κιλό.

Πρεπει να προσεχουμε αλλά στο pellet την δεδομένη στιγμή είναι σχετικά καλη τιμή το 280 μια και τον Μαιο περναμε 270.

Και φυσικά δεν συζηταμε για το 250€ που αγορασα εγω την ημερα των γενεθλιων του καταστηματος σε 12 ατοκες στην καρτα μου.

Ελπιζω να μου επιτρεπεται να μην αντισταθω :) .

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140670 από mastoras

jnet έγραψε: Η τιμή είναι καλή πάντως.
Ελπιζω να μου επιτρεπεται να μην αντισταθω :) .


Ε τότε "ο έχων δυο χιτώνες να δώσει τον έναν στον φτωχό" :cheer:

Γιώργο εγω μιλώ για την σακούλα και εσύ αναφέρεσαι πάντα στον τόνο. Εγω μιλώ για το είδα σήμερα και εσύ αναφέρεσαι στα γενέθλια του μαγαζιού. Εγω μιλώ για 4.20 τιμή μαρκέ, και εσύ μου λες ότι σου φέρανε colden με 3.8 την σακούλα.

Ελεος....... :woohoo:

Βέβαια προσωπικά δεν σε παρεξηγώ manatzer είσαι άλλωστε, και δεν μπορούμε το θέμα να το δούμε από την ίδια σκοπιά. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140675 από jnet
και το 4,2 είναι καλη τιμη αν θελεις enplus A1. To οτι δεν είχε τα βουλγαρικά με το 3,3 και 3,5 θεωρω οτι του τελειωσαν.

Μαλλον θα τα ειχε στα γενεθλια 3 και 3,2 οποτε εγινε σκουπα

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140679 από theoilia
Ε και γιατί δεν πήγες λίγο πιο πέρα στο Praktiker να πάρεις ελληνικό πέλλετ με 3,49 και όχι βουλγάρικο;
Και για του λόγου το αληθές:

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα, stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140682 από dimlyk
γιατι ειναι γερμανικο :evil:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ