Pellet απο το LEROY και συζητησεις για Ελληνικα προιοντα Πολυκαταστηματα κλπ

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140845 από Vasilis1

ΣΤΑΜΑΤΗΣ Α. έγραψε: Kardas Καλησπέρα. Το 2008 και νωρίτερα ήξερες πολλούς δημοσίους με 1000 ευρώ μηνιάτικο.
Εγώ κάτω από 1800 - 4500 ευρώ μηνιάτικο δεν γνώριζα. Και ενοείται Χριστούγεννα Πασχα Καλοκαίρι 3600 -9000 παντελόνι χαλαρά.
Αν δεν πήγαινε ο δημόσιος μπουζούκια που ήταν και κουρασμένος από την πολύ δουλειά και το εξοντωτικό ωράριο ποιος θα πήγαινε?
Υπήρχαν και οι εξαιρέσεις αλλά μη μας τρελαίνεις βραδιάτικο.!!!

Παρών!!!
Ετσι γιατι αυτη η παπατζα(δεν το λέω προσωπικά σε εσενα αφου δεν σε γνωριζω,δεν εχουμε να χωρίσουμε τίποτα και δεν εχω διάθεση για αντιπαράθεση)και επειδη εμπίπτει σε προσωπική,λογω εργασιακού περιβάλλοντος,επίθεση ,θα σε ενημερώσω οτι ως ΔΥ ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ( KAI15 χρονια υπηρεςιας KAI ΑΣΕΠ)δεν πηρα ποτε πάνω απο 1300 ευρώ,δεν ειχα ποτε δώρο Χριστουγέννων πάνω απο 800€ και επισης τα μπουζούκια με έβλεπαν στην καλύτερη μια το εξάμηνο.επισης δεν μπορουσα ΠΟΤΕ να αποκρύψω εισόδημα (ξερεις δεν κοβω αποδείξεις για να αποδίδω-βάζω στην τσέπη μου ΦΠΑ που εισπράττω απο τους πελάτες)ουτε να αποφύγω ασφαλιστικές εισφορές για να μπαίνω σε ρυθμισεις μετα...
Και μην ξεχάσω,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Vasilis1.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kardas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140848 από john88s

Vasilis1 έγραψε:

ΣΤΑΜΑΤΗΣ Α. έγραψε: Kardas Καλησπέρα. Το 2008 και νωρίτερα ήξερες πολλούς δημοσίους με 1000 ευρώ μηνιάτικο.
Εγώ κάτω από 1800 - 4500 ευρώ μηνιάτικο δεν γνώριζα. Και ενοείται Χριστούγεννα Πασχα Καλοκαίρι 3600 -9000 παντελόνι χαλαρά.
Αν δεν πήγαινε ο δημόσιος μπουζούκια που ήταν και κουρασμένος από την πολύ δουλειά και το εξοντωτικό ωράριο ποιος θα πήγαινε?
Υπήρχαν και οι εξαιρέσεις αλλά μη μας τρελαίνεις βραδιάτικο.!!!

Παρών!!!
Ετσι γιατι αυτη η παπατζα(δεν το λέω προσωπικά σε εσενα αφου δεν σε γνωριζω,δεν εχουμε να χωρίσουμε τίποτα και δεν εχω διάθεση για αντιπαράθεση)και επειδη εμπίπτει σε προσωπική,λογω εργασιακού περιβάλλοντος,επίθεση ,θα σε ενημερώσω οτι ως ΔΥ ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ( KAI15 χρονια υπηρεςιας KAI ΑΣΕΠ)δεν πηρα ποτε πάνω απο 1300 ευρώ,δεν ειχα ποτε δώρο Χριστουγέννων πάνω απο 800€ και επισης τα μπουζούκια με έβλεπαν στην καλύτερη μια το εξάμηνο.επισης δεν μπορουσα ΠΟΤΕ να αποκρύψω εισόδημα (ξερεις δεν κοβω αποδείξεις για να αποδίδω-βάζω στην τσέπη μου ΦΠΑ που εισπράττω απο τους πελάτες)ουτε να αποφύγω ασφαλιστικές εισφορές για να μπαίνω σε ρυθμισεις μετα...
Και μην ξεχάσω,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ


Φίλε Βασίλη 2100 έπαιρνες τα Χριστούγεννα. Θέλω να σε ρωτήσω αν το ποσό αυτό το έβγαζες με βάση την εργασία που έκανες; Θέλω να σε ρωτήσω αν έπαιρνε τα ίδια ένας υπάλληλος του ιδιωτικού τομέα;

Η ουσία αγαπητοί φίλοι είναι η εξής: Το ελληνικό κράτος είναι/ήταν μια φούσκα. Πολλοί υπάλληλοι μεγάλοι μισθοί κλπ.Επιδοτήσεις φοροδιαφυγή κλπ. Ο καθένας την πάρτυ του και κατηγορεί τον άλλον.

Ο φίλος Βασίλης των 2100 τα χριστούγεννα που με τους φόρους ήταν 1500 κατηγορεί τον ελευθερο επαγγελματία που για να βγάλει και αυτός 2100 τα χριστούγεννα έπρεπε να εισπράξει 4.000 και να μην κόψει τις ανάλογες αποδείξεις. Και ο αγρότης να δηλώνει 100 στρέμματα παραπάνω για να πάρει επιδότηση παραπάνω την οποία την είχε υπογράψει ο τοπικός δήμαρχος για να ξαναβγει και για να ξαναφάει πολλά παραπάνω.

Επειδή λοιπόν όλοι ήθελαν παραπάνω είτε Δ.Υ είτε Ε.Ε είτε αγρότες φτάσαμε όλοι να χρωστάμε στην Τράπεζα Πειραιώς. Καλά να πάθουμε γιατί νομίζαμε ότι αυτά που παίρναμε ότι τα δικαιούμασταν. Και ότι δεν ήταν αέρας/δανεικός/κοπανιστός.

Κλάψτε και τσακωθείτε τώρα στο energ.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140851 από mastoras
Λόγω το ότι η ευγένεια και η έξυπνη επιχειρηματική πολιτική σε αφοπλίζει, προς αποκατάσταση του τίτλου του θέματος μου είναι τα εξής.

Σήμερα επικοινώνησαν μαζί μου από το leroy merlin δίνοντας μου λεπτομερείς εξηγήσεις γιατί δεν υπήρχε στα ράφια τους το φθηνό βουλγάρικο πέλλετ.

Οι πωλήσεις στο πέλλετ για φέτος ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο, αδειάζοντας το στοκ που υπήρχε. Ο προμηθευτής δεν μπόρεσε να καλύψει άμεσα όλες τις παραγγελίες και το στοκ, με αποτέλεσμα να έχει τελειώσει το βουλγάρικο πέλλετ.
Με διαβεβαίωσαν τώρα τηλεφωνικώς, αλλά και γραπτώς [που θα λάβω σύντομα] ότι το βουλγάρικο πέλλετ θα διατίθεται όλη την σεζόν......στην ίδια τιμή, και οι νέες παραλαβές θα γίνουν στις αρχές Δεκεμβρίου.

Οπότε προς το παρών.....τέλος όλα καλά. :)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140854 από jnet
Για καποιον που φορτωνει το πορτ μπαγκαζ του με pellet είτε 1-2 είτε 10 σακκια, το να ξερει οτι θα βρει με 3,30-3,50€ τις περισσοτερες μερες σε ενα πολυκαταστημα είναι μεγαλη υποθεση και ηρεμία.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140858 από Stavrax
Το πείραμα πετυχαίνει.
Η ελληνική κοινωνία καθοδηγούμενη από την τηλεοπτική πραγματικότητα, δείχνει τις αντοχές της. Απαράμιλλη αλληλεγγύη και κατανόηση των προβλημάτων επιβίωσης όλων των συμπολιτών μας. Πλέον τα πρόβατα δεν χρειάζονται ούτε σφαγείο, θα αλληλοσφαχθουν μόνα τους.
Ξεκίνησε ένα νήμα ο φίλτατος μάστορας, επειδή δεν βρήκε και μάλιστα λόγω έλλειψης, το φθηνό πέλλετ που έψαχνε και έπεσαν βροχή οι κατηγορίες εκατέρωθεν.
Μπράβο μας! Το επόμενο στάδιο είναι τα δαγκώματα και μετά τα στιλέτα.
Καλό χειμώνα σε όλους μας!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140865 από Fokion

xrysafis72 έγραψε:

Fokion έγραψε: Μη πιασουμε υτη τη κουβεντα γιατι θα αρχισουν να πεφτουν κι αλλες "ειδικότητες" πλην Δημοσίων υπαλλήλων...

Πχ Αγρότες - Επιδοτήσεις...... Πορτοκάλια Μπαμπάκια Καπνά....
Γενικό ¨κύκλωμα" οικοδομής...

κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π.

ας μείνουμε στο θεμα μας......

φιλε Fokion θα ηθελα να κουβεντιασουμε το θεμα:(Πχ Αγρότες - Επιδοτήσεις...... Πορτοκάλια Μπαμπάκια Καπνά....) επι προσωπικου,ελπιζω να υπαρξει καμια συναντηση μεχρι το χριστουγγενα για να δεις οτι τα πραγματα δεν ειναι οπως τα ξερεις για την πλειοψηφια του αγροτικου κοσμου στην ελλαδα!!!


ευχαριστως - χωρις ΚΑΜΙΑ δοση ειρωνιας - και μακαρι να ειμαι λαθος...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ