Πρόβλημα A01 σε feroli P7

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140453 από χρηστος
Απαντήθηκε από χρηστος στο θέμα Πρόβλημα A01 σε feroli P7
Δεσκατη
την εδωσα σε εναν φιλο μου,και τον ειπα να καψει το alfa διοτι το πουλαει ενας φιλος μου σε καλει τιμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140504 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Πρόβλημα A01 σε feroli P7
Έχεις δίκιο σε αυτό. Όμως μην ξεχνάς ότι η περιοχή έχει υψόμετρο και ο ελκυσμός μειώνεται δραστικά. Για αυτό επιμένω ότι το βεντιλατέρ είναι η μόνη λύση για όλες τις συνθήκες. Ο νότιος άνεμος, όταν φυσάει, φέρνει εκτός την υγρασία και χαμηλή πίεση που σκοτώνει την ανοδική κίνηση των αερίων. Η καπνοδόχος είναι ελενίτ δεν μας λέει τη διάμετρο για να υπολογίσω επιφάνεια ροής και είναι χωρίς μόνωση..
Αν είχε ο φίλος μας ξυλολέβητα δεν θα υπήρχε σοβαρό πρόβλημα γιατί θα είχε ανοιχτές θυρίδες αλλά ο πετρελαίου είναι ένα μεγάλο θέμα για τη έξοδο των καυσαερίων. Το ξαναλέω, ότι οι καυστήρες πέλλετ σε όποιο σύστημα εγκαθίστανται απαιτείται αρνητική πίεση αλλιώς δεν αποδίδουν σωστά ή βγάζουν βλάβεσ και λερώνουν γρήγορα τον λέβητα.
Στάθησ.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142640 από billzax
Απαντήθηκε από billzax στο θέμα Πρόβλημα A01 σε feroli P7
αυτά είναι, σήμερα μου έκαψε την αντίσταση!!! νομίζω δηλαδή γιατί δεν την βλέπω να κοκκινίζει και βγάζει συνέχεια Α01.... αρχίζω να το μετανιώνω πολύ άσχημα που έβαλα feroli :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142677 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Πρόβλημα A01 σε feroli P7

billzax έγραψε: αυτά είναι, σήμερα μου έκαψε την αντίσταση!!! νομίζω δηλαδή γιατί δεν την βλέπω να κοκκινίζει και βγάζει συνέχεια Α01.... αρχίζω να το μετανιώνω πολύ άσχημα που έβαλα feroli :(


Πάρε με τηλέφωνο - η στειλε mail.
Μην ανησυχείς, ΟΛΑ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ ...........
ελεγε η θεια Ευτυχία οταν την έλεγες: << Τι κανεις θεια?>>....


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142701 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Πρόβλημα A01 σε feroli P7

billzax έγραψε: αυτά είναι, σήμερα μου έκαψε την αντίσταση!!! νομίζω δηλαδή γιατί δεν την βλέπω να κοκκινίζει και βγάζει συνέχεια Α01.... αρχίζω να το μετανιώνω πολύ άσχημα που έβαλα feroli :(

ετσι ειναι φιλε αν δεν εχεις σωστη "καταρτηση" πανω στο αντικειμενο!!1)παρε ενα πολυμετρο και μετρα την αντισταση.2)δωσε e-mail η καλυτερα αν εχεις σκαιπ.τωρα ολες η αντιστασης εχουν κατι σαν διαρκεια αναματος(διαρκεια ζωης)κανονισε λιγοτερα αναματα (υπαρχει σχετικο μενου).και κατι τελευταιο με το injection του αυτοκινητου για δεν πειραζεται αερα η καυσιμο για οικονομεια στην βενζινη!!!!και κατι γιατι τα εχω παρει με τους πτυχιουχους μηχανομηχανικους,μπορει ενας βενζινοκινητηρας να καψει πετρελαιο για ποιο φτηνα!!!τοτε γιατι ενα καυστηρα πελλετ που πρεπει να καιει ξυλοπελλετ πρεπει να καιει σκουπιδια απο ξυλα(φυλα,φλουδες.και πασεις φυσεως γεωργικα υποληματα)!!
Υ.Γ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΘΕΜΑ ΡΥΘΜΗΣΕΩΝ ΜΟΝΟ!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142736 από billzax
Απαντήθηκε από billzax στο θέμα Πρόβλημα A01 σε feroli P7
τελικά έχει καεί η αντίσταση. πήγα και πήρα μια κεραμική και πυροσωλήνα (είναι ποιο κοντή μέσα στον πυροσωλήνα δεν φτάνει μέχρι την άκρη του!!!) τώρα μου κάνει το εξής, ρίχνει πελλετ για να ανάψει, μετά από λίγο φυσάει δυνατά και ξαναρίχνει πελλετ μετά βγάζει ένα σφάλμα F02 και μετά από ώρα ξανά ρίχνει πελλετ για να ανάψει και μετά ανάβει!!!! δηλαδή θέλει προσκύνημα και 15 λαμπάδες για να ανάψει!!!! έχω αγανακτήσει πραγματικά...η αντίσταση που πήρα είναι αυτήν www.pelewood.gr/eshop/index.php?route=pr...oduct&product_id=401
αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί έχει γινει εφιάλτης και δεν κοιμάμαι όλο το βράδυ για να προσέχω τον καυστήρα!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ