Φοβερα προβληματα με σομπα πελλετ RED EDERA

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139101 από Nasikas

vasbillaros έγραψε: Αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα με μια σομπα venetta sthue valbella. Mπορει να με βοειθησει καποιος?

Αυτη τη σόμπα, οταν την πρωτοείδα σε έκθεση, χάλασα το παντελονι του κουστουμιου που φορούσα.
Ειχε κάποια ιδιαιτερότητα, σε σχεση με το συνολο των σομπών.
Αν δεν με απατα η μνημη μου, το βιντυλατερ ανακύκλωσης το έχει σχεδόν στο πατωμα.
Ειχε έλθει ο πωλητης και απορουσε γιατί σκυβω κατω απο την σόμπα....
Δεν ειμαι όμως πολύ σιγουρος. Παντως κατι εχει διαφορετικο σε φιλοσοφία (όπως πχ η Piazzetta που εξαγει αερα απο την κατω πλευρα)

Βαλε σε παρακαλώ κάποιες φωτογραφίες με ανοικτα τα καπακια, - καθως και συμπτωματα που παρουσιαζει (απο που την αγορασες? - Ο πωλητης δεν βοηθαει ? _ Manual εχει αναλυτικό ?)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139403 από vasbillaros
Ακριβως το βιντιλατερ το εχει χαμηλα. το μανουαλ δεν ειναι καθολου αναλυτικο και δυστυχως επειδη μενω σε νησι δεν εχω τεχνικη υποστηριξη. Την σομπα μου την εκαναν δωρο αλλα οταν τουσ πηρα τηλ μου ειπαν πως πρεπει να την δουν και οτι η σομπα εφυγε απο το μαγαζι χωρις κανενα προβλημα. δυστυχως εμπλεξα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139435 από vasbillaros
μερικες φοτο στα πλαγια φαινεται οτι δεν καιει το πελλετ
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pso_george

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139463 από Nasikas
1. Ειχες προβλημα απο την πρωτη στιγμή - η μετα απο πολλες ωρες καυσης? (στο 2ο σεναριο, καθαρισες εσωτερικά ???
2. Ελκυσμός. Μηπως η καμινάδα κανει μεγαλη οριζοντια διαδρομή ???

3. Ποιοτητα πελλετ. Τι καις? - Δοκίμασες αλλα πελλετ?

Δωσε αν μπορεις μια πιο αναλυτική περιγραφη - Σε ποσο χρόνο μετα το αναμα κανει προβλημα?? .


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139467 από pso_george
καθαρισα σομπα δουλεψε 2 μερες φοβερα!!!!!!!!!!!!!Σημερα μετα τις 6 ωρες λειτουργιας αρχισε παλι τα ιδια.....τι συμβαινει;;;μηπως δεν την ξεβουλωσα τελειως;;;;μηπως το πελλετ μου εχει πολυ σταχτη και μαζευει γρηγορα παλι στην πλατη πισω απο τις πλακες εκει που κανει στροφη ο καπνος;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139478 από Nasikas

pso_george έγραψε: καθαρισα σομπα δουλεψε 2 μερες φοβερα!!!!!!!!!!!!!Σημερα μετα τις 6 ωρες λειτουργιας αρχισε παλι τα ιδια.....τι συμβαινει;;;μηπως δεν την ξεβουλωσα τελειως;;;;μηπως το πελλετ μου εχει πολυ σταχτη και μαζευει γρηγορα παλι στην πλατη πισω απο τις πλακες εκει που κανει στροφη ο καπνος;;;

Δεν δικαιολογείται με τιποτα.
Εκτος αν το πελλετ εχει πολύ πολυ σκόνη.
Ανοιξε παλι και δες/ - Και κουπωσε καλά το καπακι- να πατησει η φλαντζα- Αν χαλασε η φλαντζα, φτιάξε μια άλλη μονος σου


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ