Βοήθεια για Φοιτητική Εργασία σχετικά με τα Pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131207 από giannhshas
Καλησπέρα,

στέλνω εκ μέρους μιας ομάδας φοιτητών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου στα πλαίσια εργασίας για το μάθημα Τεχνολογική Οικονομική, κατά την οποία καλούμαστε να παρουσιάσουμε το επιχειρηματικό σχέδιο μονάδας παραγωγής Pellets. Γι αυτό το λόγο θα θέλαμε την πολύτιμη βοήθεια σας.
  1. Θα πρέπει να βρούμε πρόσφατα στοιχεία της αγοράς, που να αφορούν τη ζήτηση στην Ελλάδα. Μετά από αναζήτηση στο διαδύκτυο και συνεργασία με αρμόδιους φορείς, δεν ήταν τελικά δυνατό να συγκεντρώσουμε τέτοια στοιχεία. Ως εκ τούτου, θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει στη διάθεση του τέτοιες στατιστικές και εάν μπορεί να μου τις στείλει.
  2. Επίσης, μια μονάδα στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης από ποιούς εμπόρους θα έπρεπε να προμηθεύεται ξυλεία κορμού; Κυριώς μας ενδιαφέρουν οι ποσότητες που μπορεί ο κάθε έμπορος να εξασφαλίσει μηνιαίως και η τιμή τους (ενδεικτικά 1000 t/month)
  3. Τέλος, ποιές εταιρείες θεωρούνται καλύτερες στην εμπορία γραμμών παραγωγής; (Αναφερόμαστε στο σύνολο του εξοπλισμού)
Η βοήθεια σας είναι πολύτιμη, καθώς είμαστε προτάρηδες πάνω στο θέμα και οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία θα είναι χρήσιμη. Σας ευχαριστούμε για το χρόνο σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131220 από kosmidis80
Καλημερα,

Σε οτι αφορα τα στοιχεια που ζητατε για την εργασια σας, αν μπορεις θα μου στείλεις στοιχεια επικοινωνίας σας για να ερθουμε σε επαφη και να σας καθοδηγησω που και πως να προχωρησετε, καθως και να σας ενημερωσω για την περιφερεια Θεσσαλονίκης.

Συγνωμη αλλα δημοσια δεν μπορω να δωσω στοιχεια που αφορουν business plan ή γενικα πληροφοριες που μπορει καποιος να εκμεταλευτει εμπορικα.

Το μονο που μπορω να πω δημοσια, ειναι οτι με μεγαλη χαρα θα σας βοηθησουμε μια ομαδα ανθρωπων και εγω που για ερασιτεχνικη και ιδια καταναλωση κυριως εχουμε ή ετοιμαζουμε γραμμες παραγωγης πελλετ.

Μπορεις να επικοινωνησεις μαζι μου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. δινοντας μου τα στοιχεια σου για να μιλησουμε ή και να βρεθουμε καθως εισαι Θεσσαλονικη.

Θοδωρης
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet, egglezos, Nasikas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131251 από Nasikas

kosmidis80 έγραψε: Καλημερα,

Σε οτι αφορα τα στοιχεια που ζητατε για την εργασια σας, αν μπορεις θα μου στείλεις στοιχεια επικοινωνίας σας για να ερθουμε σε επαφη και να σας καθοδηγησω που και πως να προχωρησετε, καθως και να σας ενημερωσω για την περιφερεια Θεσσαλονίκης.

Συγνωμη αλλα δημοσια δεν μπορω να δωσω στοιχεια που αφορουν business plan ή γενικα πληροφοριες που μπορει καποιος να εκμεταλευτει εμπορικα.

Το μονο που μπορω να πω δημοσια, ειναι οτι με μεγαλη χαρα θα σας βοηθησουμε μια ομαδα ανθρωπων και εγω που για ερασιτεχνικη και ιδια καταναλωση κυριως εχουμε ή ετοιμαζουμε γραμμες παραγωγης πελλετ.

Μπορεις να επικοινωνησεις μαζι μου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. δινοντας μου τα στοιχεια σου για να μιλησουμε ή και να βρεθουμε καθως εισαι Θεσσαλονικη.

Θοδωρης

Φωνάξτε με αν θέλετε.
Για εμπλουτισμό της εργασίας- εαν έχετε την δυνατότητα για ταξίδι-, μπορουμε μια μερα να ανέβουμε στην μικρή μονάδα του Χρυσάφη στην Δραμα(δεν θα έχει αντίρρηση φαντάζομαι), σε μιά άλλη μεγαλυτερη στην Αλιστρατη και στο εργοστασιο στο Νευροκόπι.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131255 από kosmidis80
Κωστα θα ενημερωσω την ομαδα στο Fb οταν εχω νεοτερα απο τα παιδια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131266 από john88s
Κλασικοί καθηγητές. Εργασία στους φοιτητές. Συγκέντρωση στοιχείων. Μετά bussness plan για εταιρία. Μετά σύμβουλοι στο Χ εργοστάσιο. Χ επιχείρηση.

Χωρίς κόπο όλα τα στοιχεία που π.χ ένας απλός επιχειρηματίας δεν μπορεί να βρει για να ανοίξει μια μονάδα π.χ χρυσάφης στο πιάτο τους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131298 από giorgos.lito

john88s έγραψε: Κλασικοί καθηγητές. Εργασία στους φοιτητές. Συγκέντρωση στοιχείων. Μετά bussness plan για εταιρία. Μετά σύμβουλοι στο Χ εργοστάσιο. Χ επιχείρηση.

Χωρίς κόπο όλα τα στοιχεία που π.χ ένας απλός επιχειρηματίας δεν μπορεί να βρει για να ανοίξει μια μονάδα π.χ χρυσάφης στο πιάτο τους.

Εεε ναι. Καλυτερα ειναι να θεωρητικολογουν στο αμφιθεατρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ