Υγρα καταλοιπα πελλετ σε λεβητα πελλετ MZ Ιταλιας

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128647 από Δημος
Παιδια ελπιζω να βαζω το ερωτημα μου στην σωστη κατηγορια.Εχω εναν λεβητα MZ Ιταλιας που τον τοποθετησα φετος (ειχα σομπα).Χρησιμοποιουσα το Αυστριακο πελλετ schweighofer.To ιδιο συνεχισα με τον λεβητα.Τωρα καθε φορα που καθαριζω τον λεβητα (δυο με τρεις ημερες) βρισκω σε συγκεκριμενα σημεια του χωρου καυσης οπως στον κυριο χωρο καυσης,σε καποιες γωνιες στα κομματια που αποσπωνται μεσα απο τον χωρο καυσης για καθαρισμο,σημαδια οξειδωσης και οταν τριβω τα κομματια αυτα φαινεται σαν τα υπολοιματα να εχουν καποιο ειδος υγρου (το παρομοιαζω με λαδι)το οποιο και τριβω καλα για να φυγει.Βασικα σαν σε καποια σημεια τα υπολοιματα να ειναι υγρα,με καποιο υγρο.Υγροποιησεις δεν εχω καθολου,ουτε στα μπουρια.Αν καποιος γνωριζει περι τινος προκειτε ας μας δωσει τα φωτα του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132958 από sdancer75

Δημος έγραψε: Παιδια ελπιζω να βαζω το ερωτημα μου στην σωστη κατηγορια.Εχω εναν λεβητα MZ Ιταλιας που τον τοποθετησα φετος (ειχα σομπα).Χρησιμοποιουσα το Αυστριακο πελλετ schweighofer.To ιδιο συνεχισα με τον λεβητα.Τωρα καθε φορα που καθαριζω τον λεβητα (δυο με τρεις ημερες) βρισκω σε συγκεκριμενα σημεια του χωρου καυσης οπως στον κυριο χωρο καυσης,σε καποιες γωνιες στα κομματια που αποσπωνται μεσα απο τον χωρο καυσης για καθαρισμο,σημαδια οξειδωσης και οταν τριβω τα κομματια αυτα φαινεται σαν τα υπολοιματα να εχουν καποιο ειδος υγρου (το παρομοιαζω με λαδι)το οποιο και τριβω καλα για να φυγει.Βασικα σαν σε καποια σημεια τα υπολοιματα να ειναι υγρα,με καποιο υγρο.Υγροποιησεις δεν εχω καθολου,ουτε στα μπουρια.Αν καποιος γνωριζει περι τινος προκειτε ας μας δωσει τα φωτα του.


Και εγω παρατηρησα κατι σαν λαδι απο λιγα σακια σβαιτσχοφερ που εκαψα φετος. Τα ειχα παρει απο Leroy και μου εκανε εντυπωση γιατι περυσι δεν παρατηρησα κατι αναλογο.

Sent from my AT300SE using Tapatalk

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.051 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ