πελλετ ameko - Schweighofer

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #125373 από foust
πελλετ ameko - Schweighofer δημιουργήθηκε από foust
με την ελάχιστη εμπειρία που έχω , στην αρχή είχα 15 τσουβαλάκια ΑΜΕΚΟ , στην δικιά μου σόμπα προβλήματα , πολύ στάχτη, το μπροστινό τζάμι στη δεύτερη μέρα ήθελε σκούπισμα ,και το βασικό κατά διαστήματα δεν έκανε ανάφλεξη η σόμπα . Βαρέθηκα κάθε τόσο να αδειάζω το τασάκι καύσης . Από ζέστη κάλο . Ένα πελλετ ακριβό από έμενα -6-

Τώρα έχω 7 τσουβαλάκια Schweighofer μου το πρότειναν, θεαματική αλλαγή σήμερα η σόμπα δουλεύει δεύτερη ημέρα , καπνιά στο τζάμι ούτε ίχνος, από στάχτη καμιά σχέση με το πρώτο ,από ζεστή καλύτερο και από θέμα ανάφλεξης που μου έσπασε τα νεύρα ......το ΑΜΕΚΟ τσακμάκι μέχρι τώρα σε πέντε λεπτά τα πέλλετ αρπάζουν με ελάχιστο καπνό στον θάλαμο καύσης , στο μόνο που είδα διαφορά είναι η φλόγα το ΑΜΕΚΟ σε αυτό είναι καλύτερο , Schweighofer ζεσταίνει καλύτερα θα έλεγα . Με 0,70 λεπτά φθηνότερο το Schweighofer παίρνει -10-

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #125375 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα πελλετ ameko - Schweighofer
χωρις να διαφωνω ιδιαιτερα με τα συμπερασματα σου θα σου προτεινα αν φυσικα εχεις διαθεση
να μαθεις να πειραματιζεσαι με 2-3 βασικες ρυθμισεις τις σομπας σου
και μετα να δοκιμασεις κι αλλα πελλετ μια και τα δυο που αναφερεις ειναι μεν καλα αλλα (με καποιες εξαιρεσεις ισως) και ακριβα :)
καλως ηρθες στο κλαμπ των πελλετοκαυστων :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #125382 από foust
Απαντήθηκε από foust στο θέμα πελλετ ameko - Schweighofer
dimlyk καλώς σας βρίσκω στο forum θα συμφωνούσα με εσένα ότι η σόμπα θέλει κάποιες ρυθμίσεις , την έχω ένα μήνα είχα κάνει παράπονα στο forum για το προϊών που αφορά ...... ψάξε αναζήτηση progetto . θέλω την συμβουλή σου , διότι δεν βγάζω άκρη .Πρώτη φορά ασχολούμαι με τέτοιο προϊόν :( , νομίζω την πάτησα δεν ξέρω ...., αν διαβάσεις θα καταλάβεις
Ευχαριστώ :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #125401 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα πελλετ ameko - Schweighofer
το διαβασα και σου απανταω εδω για να μη μιλαμε σε 2 μεριες
κατ αρχην απ οτι φαινεται η σομπα σου απιδιδει η τουλαζιστον σε ζεσταινει
μ αυτη την εννοια δεν νομιζω να την πατησες
το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις τηλεφωνο την αντιπροσωπια και να τους εξηγησεις το προβλημα σου ....αν εχεις διαθεση να ασχοληθεις και τους πεισεις ισως σου δωσουν και online οδηγιες
ακομα καλυτερα ισως σου στειλουν κι κανα τσαμπα τεχνικο
αν εχεις διαθεση για φασαρια αλλα και υπομονη η γενικη γραμματεια καταναλωτη και ο συνηγορος του καταναλωτη προσφερονται ...σε καθε περιπτωση ο πωλητης εχει καποια ευθυνη για οτι πουλαει
απο δω μεσ και αν καποιος δεν εχει καποιο ιδιο μοντελό κι ακομα χειροτερα αν εσυ δεν ξερεις να μ[πεις στο μενου ρυθμιδεων ελαχιστη και γενικολογη βοηθεια μπορεις να παρεις ...οπως πχ να χρησιμοποιες την χειροκινητη λειτουργια καθαριζοντας το τασακι καθε φορα (ξερω οτι και αβολο ειναι και δεν ειναι ο σωστος τροπος) ...αλλα προσωρινο ημιμετρο :)
θα σου ελεγα παντως να επιμεινεις να σε μαθουν καποιες ρυθμισεις μια κι απο τα λεγομενα σου δεν δειχνει να εχει καποιο σοβαρο προβλημα η σομπα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ