Ameco ή schweighofer

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120596 από xaloulis90
Ameco ή schweighofer δημιουργήθηκε από xaloulis90
Καλησπέρα έχω λέβητα ferolli και καίω πέλλετ ΜΑΚΗ, δυστυχώς είμαι πολύ απογοητευμένος και ειδικά φέτος και αποφάσισα να το αλλάξω με κάτι καλύτερης ποιότητας ...
Άπο ότι έχω διαβάσει και έχω ακούσει καλής ποιότητας είναι αυτά με την πιστοποίηση EN PLUS A1 στον νομό μου έχω βρει 2 με τέτοια πιστοποίηση όπως αναφέρω και στον τίτλο Ameco ή schweighofer θα παρακαλούσα πολύ όποιος έχει κάψει ένα απο τα αντίστοιχα ή και τα δύο να μου πεί απόψεις απο θέμα στάχτης, κλίνγκερ και ότι άλλο θα ήταν χρήσιμο...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120611 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Ameco ή schweighofer
Κι εγω εχω ferroli...καιω ενα απο τα φτηνοτερα πελλετ της αγορας...ουτε 200 ευρω ο τονος δεν μου στοιχισε φετος...ουτε πιστοποιησεις εχει ουτε τιποτα.
Αντιθετα με σενα ειμαι πολυ ικανοποιημενος...δεν εχω κανενα προβλημα.
Εχω δοκιμασει κατα καιρους και τα δυο πελλετ απο αυτα που αναφερεις.
Αν εξαιρεσεις την λιγοτερη σταχτη που βγαζουν (σε σχεση με αυτο που καιω), δεν βρισκω κανενα λογω να τα αγορασω.
Εχουν κανα 100αρικο ακριβοτερη τιμη στον τονο και δεν μου περισσευουν...βλεπεις με 6 τονους καταναλωση πληρωνω 1200 ευρω για θερμανση επι 24ωρου βασεως στους 22,5 βαθμους...σε μονοκατοικια 120m2 και καθαρισμα λεβητα καθε βδομαδα...καποιες φορες και ποιο αραια...τι αλλο να ζητησω;;;

Εχω ξαναπει οτι το ακριβο πελλετ δεν ειναι πανακεια που λυνει τα προβληματα...αντιθετα ενας καλορυθμισμενος καυστηρας μπορει να απογειωσει την εγκατασταση θερμανσης...το ακριβο πελλετ απο μονο του οχι.


Εσυ γιατι εισαι απογοητευμενος;;;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120620 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Ameco ή schweighofer

xaloulis90 έγραψε: Καλησπέρα έχω λέβητα ferolli και καίω πέλλετ ΜΑΚΗ, δυστυχώς είμαι πολύ απογοητευμένος και ειδικά φέτος και αποφάσισα να το αλλάξω με κάτι καλύτερης ποιότητας ...
Άπο ότι έχω διαβάσει και έχω ακούσει καλής ποιότητας είναι αυτά με την πιστοποίηση EN PLUS A1 στον νομό μου έχω βρει 2 με τέτοια πιστοποίηση όπως αναφέρω και στον τίτλο Ameco ή schweighofer θα παρακαλούσα πολύ όποιος έχει κάψει ένα απο τα αντίστοιχα ή και τα δύο να μου πεί απόψεις απο θέμα στάχτης, κλίνγκερ και ότι άλλο θα ήταν χρήσιμο...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


To schwei είναι απλά τέλειο. Θα ξεχάσεις ότι καις πέλλετ!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120639 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Ameco ή schweighofer

xaloulis90 έγραψε: Καλησπέρα έχω λέβητα ferolli και καίω πέλλετ ΜΑΚΗ, δυστυχώς είμαι πολύ απογοητευμένος και ειδικά φέτος και αποφάσισα να το αλλάξω με κάτι καλύτερης ποιότητας ...
Άπο ότι έχω διαβάσει και έχω ακούσει καλής ποιότητας είναι αυτά με την πιστοποίηση EN PLUS A1 στον νομό μου έχω βρει 2 με τέτοια πιστοποίηση όπως αναφέρω και στον τίτλο Ameco ή schweighofer θα παρακαλούσα πολύ όποιος έχει κάψει ένα απο τα αντίστοιχα ή και τα δύο να μου πεί απόψεις απο θέμα στάχτης, κλίνγκερ και ότι άλλο θα ήταν χρήσιμο...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Εαν η διαφορα ειναι πανω απο 40 ευρω η παλετα πας στο Ameco , εαν ειναι κατω απο 40 πας στο σβαι .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120640 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ameco ή schweighofer
πιο φτηνο ειναι πλεον το σβαι :)

και τα 2 καλα ειναι κι ακριβουλια
αλλα σαφως ανωτερο το σβαι ...για σενα πουχεις λεβητα ομως δεν νομιζω ναχει πολυ σημασια η διαφορα τους
οποιο βρισκεις πιο φτηνο ...ριξε και λιγο διαβασμα εδω μεσα,,,θα βρεις αρκετες αναφορες απο αρκετα πελλετ ...ψαξε τι κυκλοφοραει στην περιοχη σου ... παρε μια ποσοτητα ναχεις σαν βασικο μια και ειναι χειμωνας ηδη ,,, αλλα κανε και καμμια δοκιμη κανα φτηνοτερο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121522 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ameco ή schweighofer
Σας ευχαριστώ καταρχάς για τις απαντήσεις...

Χρήστο ο λόγος που θέλω να δοκιμάσω κάτι πιο ακριβό είναι γιατί καθημερινώς πρέπει να κατεβαίνω (μένω στον πρώτο) 3 φορές η και παραπάνω για να πατάω την επανεκκίνηση Ρ διότι μου βγάζει Α01 αποτυχία έναυσης και παρατηρώ συνεχώς μέσα στο τασάκι πολύ γκλίνκερ και μερικές φορές άκαυτο τελείως το πέλλετ ή άλλες φορές καμένο και πολλά καρβουνάκια στο τασάκι...
Έχω απελπιστεί, με τις ίδιες ρυθμίσεις πέρυσι και το ίδιο πέλλετ δούλευε τέλεια αλλά φέτος δεν ξέρω τι μπορέι να φταίει και πιστεύω το πέλλετ.
Έχω παίξει αρκετά και με τις ρυθμίσεις αλλά δεν είδα κάποια διαφορά.
Να σημειώσω οτι φέτος έχω βάλει και θερμοστάτη υδραργύρου στον λέβητα ώστε να ξεκινάω τα νερά απο τους 70 και όχι όποτε ζητήσει ο θερμοστάτης σπιτιού να μου στήλει κατευθείαν το κρύο νερό μέχρι να ζεστάνει (συγκεκριμένα μου την είχε δώσει αυτό το πράμα απο την αρχή και θεωρώ βλακεία του κατασκευαστή τέσπα αυτό πλέον δεν μου είναι πρόβλημα)
Αν θέλεις πές μου αυτό το φτηνό πέλλετ να το δοκιμάσω και εννοείτε οτι με ενδιαφέρει κατα πολύ και ειδικά στην τιμή που προανέφερες.
Άν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι για το πρόβλημα μου ευχαρίστως ή και κάποια βοήθεια με τις ρυθμίσεις
Σας ευχαριστώ και πάλι ελπίζω να το λύσουμε για την υπεκφυγή των παραπάνω χρημάτων.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by xaloulis90.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ