Αγορα σομπας πελλετ ravelli holly

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115480 από egiok
Αγορα σομπας πελλετ ravelli holly δημιουργήθηκε από egiok
γεια θα ηθελα να μαθω για την ravelli holly εχω παρει δυο τιμες 2450 και 3180 θελω να ζεστανω ενα σπιτι σε 3 οροφο 85τ.ευχαριστω
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115497 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα αγορα σομπας πελλετ ravelli holly
τι θα ηθελες να μαθεις?
μια χαρα σομπες ειναι
το σπιτι σου αν εχει καλη διαρυθμιση και μονωσεις θα στο ζεστανει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egiok

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115565 από γιαννης-δραμα
Μπορεις να παρεις μια πρωτη γευση απο την δικια μου εδω
Επισης να σου πω οτι για καθε ενα απο τους 3 ανεμιστηρες αναλογουν 4kw(4+4+4=12kw),αυτο ομως μπορει να αλαξει και να γινει 4kw μπροστα και 6+2kw η και 8+0kw πισω(αναλογος πως την δουλευεις αυτοματα η χειροκινητα).Απο εκει και περα μπορεις να απενεργοποιησεις τον μπροστα ανεμιστηρα και να βγαζει περισοτερη θερμοκρασια στα πισω καναλια(μεγαλυτερη θερμοκρασια αερα και οχι περισοτερα κυβικα αερα),φυσικα και με την ακτινοβολια και μονο παλι θα εχεις καποια θερμοτητα μπροστα!Δηλαδη μπορεις να εχεις 9-10kw(χονδρικα)πισω και τα υπολοιπα μπροστα οταν εσυ το θελεις.Επισης τα καναλια καλο ειναι να τα βγαλεις σε διαφορετικες θεσεις.Μπροστα μπορεις να παρεις μονο τα 4kw και αυτο ειναι ενα αρνητικο για καποιον που θελει περισοτερη θερμοτητα μπροστα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egiok

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115575 από egiok
Απαντήθηκε από egiok στο θέμα αγορα σομπας πελλετ ravelli holly
ευχαριστώ και τους δυο για τις συμβουλές.Τωρα στο ερώτημα σου dimlyk το σπίτι είναι στον τελευταίο όροφο πολυκατοικίας τρίτος με ταράτσα από πάνω και έχω κάνει πρόσφατα μόνωση με αφρό πολυορεθανης 5cm έχει αλουμίνια και τέντες.Το εσωτερικό είναι ως έξεις σαλόνι μαζί με κουζίνα συνολικά 40τμ και δυο δωμάτια 12τμ το κάθε ένα συν το μπάνιο.τα δωμάτια είναι βορινά και δεν έχει κάτι διπλά στον τοίχο που να το καλύπτει με αποτέλεσμα να είναι ο ποιο κρύος ο τοίχος του σπιτιού και στα δυο δωμάτια.Γιαννη ευχαριστώ και εσένα για τις φώτο εχω κάποιες απορίες που θα ήθελα να μου πεις τι γνώμη σου.1 τιμή 2 εγκατάσταση 3 προμηθευτής 4 κατανάλωση πελλετ και ρεύματος 5 ασφάλεια λόγο μικρόν παιδιών ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115581 από γιαννης-δραμα

egiok έγραψε: ευχαριστώ και τους δυο για τις συμβουλές.Τωρα στο ερώτημα σου dimlyk το σπίτι είναι στον τελευταίο όροφο πολυκατοικίας τρίτος με ταράτσα από πάνω και έχω κάνει πρόσφατα μόνωση με αφρό πολυορεθανης 5cm έχει αλουμίνια και τέντες.Το εσωτερικό είναι ως έξεις σαλόνι μαζί με κουζίνα συνολικά 40τμ και δυο δωμάτια 12τμ το κάθε ένα συν το μπάνιο.τα δωμάτια είναι βορινά και δεν έχει κάτι διπλά στον τοίχο που να το καλύπτει με αποτέλεσμα να είναι ο ποιο κρύος ο τοίχος του σπιτιού και στα δυο δωμάτια.Γιαννη ευχαριστώ και εσένα για τις φώτο εχω κάποιες απορίες που θα ήθελα να μου πεις τι γνώμη σου.1 τιμή 2 εγκατάσταση 3 προμηθευτής 4 κατανάλωση πελλετ και ρεύματος 5 ασφάλεια λόγο μικρόν παιδιών ευχαριστώ.

1)Για την τιμη να σου πω οτι τι χαμηλοτερη τιμη που ειχα βρει τον Γεναρη-Φλεβαρη ηταν 2600 με το φπα(δεν την αγορασα απο εκει γιατι μπηκε μεσω εξοικονομω και τα ηθελε ολα τα λεφτα να τα βαλω εγω,γι΄αυτο αγοραστηκε απο αλλου που δεν εβαλα φραγκο απο την τσεπη),2)η εγκατασταση ειναι ευκολη αν πιανουν λιγο τα χερια σου μπορεις να την κανεις και μονος(καλο θα ηταν βεβαια να μπει απο το μαγαζι αλλα να μην σε γδαρουν κιολας,3)για τον προμηθευτει δεν ξερω τι να σου πω(δεν ξερω και απο που εισαι?)αλλα οπως και να χει πρεπει να δεις αν το κατεχει το αθλημα(να ξερει δηλαδη απο ρυθμισεις κτλ).4)Η καταναλωση μεχρι στιγμης ειναι 1κιλο/ωρα περιπου και πιστευω οτι θα φτασει περιπου 1,3κιλα/ωρα(περσι και προπερσι ειχα την flavia 9kw),για την καταναλωση ρευματος ειναι ασημαντη κανα 200-250kwh το τετραμηνο(δεν το εχω ψαξει και πολυ).5)Για την ασφαλεια των παιδιων το μονο που πρεπει να φοβασαι ειναι να μην ακουμπησουν επανω της μπροστα στο τζαμι και στα μπουρια απο πισω,κατα ταλλα ειναι μια χαρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ