Agropellet: είδη, προμήθεια & μονάδες καύσης

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101174 από chris lam

κοκκιναβα έγραψε:

chris lam έγραψε: Από την στιγμή που το αγροπέλλετ είναι χαμηλότερης θερμογόνου δύναμης , περισσότερης στάχτης και για λίγους καυστήρες σχετικά μικρο κόστος ά ύλης για την παραγωγή με τι σκεπτικό έχει τιμή ίδια με κάποιου wood πέλλετ της αγοράς?


καλημερα Chris,

....πια ειναι η τιμη της αγορας?????

...........140 ο τονος????????????

κυριακη


140€ ο τόνος σε τι αναφέρεσαι? Νομίζω μίλησα για ξεκάθαρα ποσά!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και αν κάποιοι φύγαν από τη ζωή σου, σε βλέπουν απ’ το club του παραδείσου, ΑΕΛ θυμήσου, πάντα μαζί σου, βασίλισσα σε θέλουν κι οι νεκροί σου…

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101201 από κοκκιναβα

chris lam έγραψε:

κοκκιναβα έγραψε:

chris lam έγραψε: Από την στιγμή που το αγροπέλλετ είναι χαμηλότερης θερμογόνου δύναμης , περισσότερης στάχτης και για λίγους καυστήρες σχετικά μικρο κόστος ά ύλης για την παραγωγή με τι σκεπτικό έχει τιμή ίδια με κάποιου wood πέλλετ της αγοράς?


καλημερα Chris,

....πια ειναι η τιμη της αγορας?????

...........140 ο τονος????????????

κυριακη


140€ ο τόνος σε τι αναφέρεσαι? Νομίζω μίλησα για ξεκάθαρα ποσά!


καλησπερα,

η σελιδα στο internet ειναι ενδεικτικη,.....θα τη τελειοποιήσουμε σύντομα, προσθέτοντας κάποια άρθρα γύρω απο της καλλιέργειες μας. :ohmy:

Αυτήν την στιγμή πραγματοποιούμε κάποια τεστ με Αγριαγκινάρα και μίξης Αγριαγκιναρας-Πριονιδη, για οικιακους λεβητες. :silly:
Με την βοηθεια κατασκευαστικών εταιριών λεβητων και φιλων ιδιοτων μεσα απο διαφορα φορουμ, που προσφερθηκαν να κανουν τεστ στους λεβητες τους, πιστευω πως συντομα θα μπορεσουμε να προωθησουμε το προιον μας ΚΑΙ σε οικιακους λεβητες Βιομαζας.:cheer:
Πολλα θα κριθουν απο αυτο το σαβατοκιριακο. :side:

Κοστολογιο ανα τονο Αγριαγκιναρα σε πελλετ 6 mm, 140 ευρω + φπα απο την εδραμας. :cheer:

Νεα θα εχουμε συντομα μεσα απο αυτο το φορουμ. :S

κυριακη :) :)

Κυριακη Παπαδοπουλου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101202 από κοκκιναβα

chris lam έγραψε: Βασικά δεν είμαι της άποψης αυτής γιατί ο λέβητας και η υπομονή που έχω αρκούν για την διαχείριση της στάχτης και του καθαρίσματος εγώ μένω στο θέμα τιμής και λογικής


Πολλυ ευχαριστως να σου στειλω δειγμα για δοκιμη.
Εχουμε στειλει σε αρκετους φιλους και θα εχουμε νεα αυτο το σαβατοκιριακο.

κυριακη :cheer:

Κυριακη Παπαδοπουλου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101209 από chris lam
Θα ήταν μεγάλη μου χαρά να μπορέσω να το δοκιμάσω μιας και εγώ δουλεύω τον λεβητα για το μποιλερ και θα μπορώ να έχω μετρό σύγκρισης μεταξύ διαφόρων τύπων ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και αν κάποιοι φύγαν από τη ζωή σου, σε βλέπουν απ’ το club του παραδείσου, ΑΕΛ θυμήσου, πάντα μαζί σου, βασίλισσα σε θέλουν κι οι νεκροί σου…

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101288 από vag1234

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101293 από stratis 1
Απο οτι καταλαβα θα στεγνωνει πυρηνα και κατ επεκτασιν θα την πελλετοποιει.
Για τη πελλετοποιηση αν ισχυει δεν καταλαβαινω την ανάγκη της διοτι ο πυρηνας 'προχωράει'απο μονος του.
Εκτος και εαν αναμιγνύει και θρυμματα απο ξυλα για να κατεβαζει το ποσοστο του λαδιου που περιεχει η διφασική πυρήνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ