Olympic Gold & Nordik

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82760 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Olympic Gold & Nordik

ioannidis έγραψε: Απο εκει που τα προμηθευεστε αυτα τα πελλετ μπορειτε πολυ ευκολα να ζητησετε τις πιστοποιησεις τους . Δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να αρχισω και να λεω εγω οτι θελω. Μπορειτε να τα δειτε μονοι σας αυτα πολυ ευκολα .

Οσο για τα πιστοποιημενα εργοστασια δεν νομιζω να μπορει να τα αμφισβητει ο καθε ενας , οπως δεν μπορει να αμφισβητει κανενας τις πιστοποιησεις DIN PLUS και EN PLUS . Πιστοποιησεις οι οποιες υπαρχουν ομως , οχι στα λογια ή σακουλακια τα οποια αναγραφουν ΄΄συμφωνα με τα προτυπα΄΄.

Επειδη ομως τα πολλα λογια ειναι φτωχεια , ο καθε ενας απο εμας δοκιμαζει πελλετ και καιει στο λεβητα του ή στη σομπα του οτι αυτος θεωρει καλο .


προφανως σκοπος μουθ δεν ηταν να σας φερω σε δυσκολη θεση ...ουτε φυσικα να μας κανετε λιστα των απιστοποιητων πελλετ .... απλα ειχα μια απορια μηπως ξερετε κατι περισοτερο για καποιο-α απο τα πολυ γνωστα της αγορας :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82763 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Olympic Gold & Nordik

ioannidis έγραψε: Οσο για τα πιστοποιημενα εργοστασια δεν νομιζω να μπορει να τα αμφισβητει ο καθε ενας , οπως δεν μπορει να αμφισβητει κανενας τις πιστοποιησεις DIN PLUS και EN PLUS . Πιστοποιησεις οι οποιες υπαρχουν ομως , οχι στα λογια ή σακουλακια τα οποια αναγραφουν ΄΄συμφωνα με τα προτυπα΄΄.

Αυτό από την Κροατία είναι στα λόγια Α2 ή παράγεται σύμφωνα με τα πρότυπα Α2;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82766 από ioannidis
Απαντήθηκε από ioannidis στο θέμα Olympic Gold & Nordik
Το Α2 δεν χαρακτηριζει ενα πελλετ για το εαν ειναι οικιακης χρησης η οχι . Το οικιακης χρησης το επιλεγεις εσυ . Το βιομηχανικο το χαρακτηριζει η διαμετρος και τα χαρακτηριστικα του . Εγω με αυτα τα χαρακτηριστικα που εχει το θεωρω ΄΄βιομηχανικο΄΄ . Εσυ μπορει οχι .

Το εαν το αγοραζουν καποιοι για το λεβητα τους το αγοραζουν λογο της χαμηλης τιμης του . Εγω αυτο που μπορω να κανω ειναι να τους ενημερωσω για καποια χαρακτηρηστικα του ετσι ωστε να ξερουν τι θα διαπιστωσουν καιγοντας το . Το οτι ειναι διαφανο σακουλακι ο λογος ειναι οτι τα επομενα φορτια που θα ερθουν θα εχουν το ονομα που θελω εγω και το σακουλακι θα αναγραφει για τι ειδους μηχανηματα προοριζετε . Το ονομα της εταιρειας θα αναγραφετε επισης στο σακουλακι .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82773 από ioannidis
Απαντήθηκε από ioannidis στο θέμα Olympic Gold & Nordik
Ενα ενα ρε παιδια , δεν προλαβαινω να απαντησω .... :)

Δεν εχω προβλημα να συζητησουμε οτι θελετε αλλα σιγα σιγα .... :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82774 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Olympic Gold & Nordik
Συγνώμη που παρεμβαίνω αλλά εγώ θέλω να καίω βιομηχανικό πέλλετ γιατί ο λέβητας μου ρουφάει τα πάντα.. Πως μπορώ να το προμηθευτώ? Γιατί πρέπει σωνει και καλά να πληρώσω Α1??

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82780 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Olympic Gold & Nordik

ioannidis έγραψε: Το Α2 δεν χαρακτηριζει ενα πελλετ για το εαν ειναι οικιακης χρησης η οχι . Το οικιακης χρησης το επιλεγεις εσυ . Το βιομηχανικο το χαρακτηριζει η διαμετρος και τα χαρακτηριστικα του . Εγω με αυτα τα χαρακτηριστικα που εχει το θεωρω ΄΄βιομηχανικο΄΄ . Εσυ μπορει οχι .

Σοβαρά μιλάτε τώρα; Μήπως θα έπρεπε να ρίξετε ακόμη μια ματιά στο EN 14961-2 που πρέπει να ακολουθούν τα πέλλετ για μη βιομηχανική χρήση; Υπενθυμίζω πώς οι κατηγορίες είναι τρεις: Α1, Α2 και B. Και οι τρεις είναι κατάλληλες για οικιακή χρήση.

Το εαν το αγοραζουν καποιοι για το λεβητα τους το αγοραζουν λογο της χαμηλης τιμης του . Εγω αυτο που μπορω να κανω ειναι να τους ενημερωσω για καποια χαρακτηρηστικα του ετσι ωστε να ξερουν τι θα διαπιστωσουν καιγοντας το . Το οτι ειναι διαφανο σακουλακι ο λογος ειναι οτι τα επομενα φορτια που θα ερθουν θα εχουν το ονομα που θελω εγω και το σακουλακι θα αναγραφει για τι ειδους μηχανηματα προοριζετε . Το ονομα της εταιρειας θα αναγραφετε επισης στο σακουλακι .

Αφού είστε από τους ανθρώπους που δεν τους αρέσουν τα παχιά λόγια περί πιστοποιήσεων, πείτε μας τουλάχιστον ποιο πιστοποιημένο εργοστάσιο είναι και θα το βρούμε εμείς στις λίστες...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ