Απόψεις για το pellet Εnergostar

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78149 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απόψεις για το pellet Εnergostar
xrysafis72, ξεχνάς πώς δεν έχουν όλοι ούτε την όρεξη ούτε τα χρήματα ούτε το χρόνο να πάνε να βρουν τις πρώτες ύλες, να τις θρυμματίσουν και να τις κάνουν πέλλετ. Επίσης θα πρέπει να έχουν ένα ακριβότερο μηχάνημα με αυτόματο καθαρισμό και αισθητήρα λ αν θέλουν να κάψουν αποδοτικά ο,τιδήποτε πέρα από πέλλετ καθαρού ξύλου. Για τα υπόλοιπα μηχανήματα η στάχτη θα είναι υπερβολική και θα μπουκώνουν.

Πες τώρα σ'έναν κάτοικο της Αθήνας να κάνει τη δουλειά του αγρότη. Απλά δε γίνεται. Το πέλλετ το καίμε για ευκολία. Είναι έτοιμο καύσιμο, το αγοράζουμε, το ρίχνουμε στη σόμπα-λέβητα και τέλος.

Από την άλλη είδες τι έγραψε ο Βιομαζιστής. Στην τελική ο κόπος και τα χρήματα, απλά δεν το αξίζουν. Χίλιες φορές λέβητας βιομάζας να καίει τα πάντα στην αρχική τους μορφή...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78152 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Απόψεις για το pellet Εnergostar

DOOM_NX έγραψε: xrysafis72, ξεχνάς πώς δεν έχουν όλοι ούτε την όρεξη ούτε τα χρήματα ούτε το χρόνο να πάνε να βρουν τις πρώτες ύλες, να τις θρυμματίσουν και να τις κάνουν πέλλετ. Επίσης θα πρέπει να έχουν ένα ακριβότερο μηχάνημα με αυτόματο καθαρισμό και αισθητήρα λ αν θέλουν να κάψουν αποδοτικά ο,τιδήποτε πέρα από πέλλετ καθαρού ξύλου. Για τα υπόλοιπα μηχανήματα η στάχτη θα είναι υπερβολική και θα μπουκώνουν.

Πες τώρα σ'έναν κάτοικο της Αθήνας να κάνει τη δουλειά του αγρότη. Απλά δε γίνεται. Το πέλλετ το καίμε για ευκολία. Είναι έτοιμο καύσιμο, το αγοράζουμε, το ρίχνουμε στη σόμπα-λέβητα και τέλος.

Από την άλλη είδες τι έγραψε ο Βιομαζιστής. Στην τελική ο κόπος και τα χρήματα, απλά δεν το αξίζουν. Χίλιες φορές λέβητας βιομάζας να καίει τα πάντα στην αρχική τους μορφή...

σωστα φιλε μου .και εγω σε λεβητα πετρελαιου εβαλα καυστηρα πελλετ φερολι και καθαριζω καθε μερα.αλλα ψαχτε ρε παιδια καντε ομαδικη παραγγελια απο εργοστασια υπαρχει λυση μην φοβαστε την αγορα απο τον πρωτογενει τομεα υπαρχουν ασφαληστηκε δικλειδες για αγορα μεσο ιντερνετ.εγω ολες της αγορες της εκανα απο εργοστασια κατασκευης και εχω γλιτωσει του κοσμου τα ευρο(γεωργικα μηχανιματα και παρελκομενα)ψαχτε και εδω εχει μικρες βιοτεχνικες μοναδες πελλετ που ειναι στην αφανια.πιστοποιηση μπορει νατην κανεται μονοι σας.παραγγειλεται 3 τονους πελλετ και καντε συμφωνια ,παρτε απο 3 τσουβαλακια απο της 3 παλετες και καψτετα,και μετα αγοραστε της παλλετες.αν δεν δεχτουν σε αλλον υπαρχουν πολλη.για μενα η καλυτερη σφραγιδα.εγω ετσι πουλαω την παραγωγη μου στα τριφυλια,και δεν προλαβενω να καλυψω τους περσινους μου πελατες ,οχι και τους καινουργιους.για να με πιστοποιησουν τα τριφυλια η εταιριες ζητουσαν να γινουν συνεταιρη στα καθαρα μου κερδη.

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78153 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απόψεις για το pellet Εnergostar
Που είναι αυτές οι φθηνές και αξιόπιστες ελληνικές εταιρείες, βρε συ xrysafis72;

Η μία βάζει σκουπίδια μέσα, η άλλη δίνει μια παρτίδα καλή μια παρτίδα χάλια... Ολα αυτά σε τιμές super premium... Εγώ βλέπω ότι οι περισσότεροι απλά κοιτάνε να μας τα φάνε. Νομίζω πέρασαν ανεπιστρεπτί οι εποχές όπου εμπιστευόσουν τον παραγωγό... Δίχως διασφάλιση ποιότητας 9 στις 10 φορές θα πληρώσεις φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

Τώρα, αν είσαι ο ίδιος παραγωγός και ξέρεις τι σπέρνεις και τι θερίζεις είναι άλλο πράγμα. Η ιδιοκατανάλωση εννοείται ότι συμφέρει από την άποψη ότι ξέρεις τι προϊόν χρησιμοποιείς. Απλά θέλει κεφάλαιο και πολλές ώρες ενασχόλησης. Αν έχεις ήδη μία (ή και δύο δουλειές) δεν έχεις το χρόνο και το κουράγιο να καθίσεις να βγάλεις όχι πέλλετ, αλλά αγγουράκια στον κήπο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78155 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Απόψεις για το pellet Εnergostar

DOOM_NX έγραψε: Που είναι αυτές οι φθηνές και αξιόπιστες ελληνικές εταιρείες, βρε συ xrysafis72;

Η μία βάζει σκουπίδια μέσα, η άλλη δίνει μια παρτίδα καλή μια παρτίδα χάλια... Ολα αυτά σε τιμές super premium... Εγώ βλέπω ότι οι περισσότεροι απλά κοιτάνε να μας τα φάνε. Νομίζω πέρασαν ανεπιστρεπτί οι εποχές όπου εμπιστευόσουν τον παραγωγό... Δίχως διασφάλιση ποιότητας 9 στις 10 φορές θα πληρώσεις φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

Τώρα, αν είσαι ο ίδιος παραγωγός και ξέρεις τι σπέρνεις και τι θερίζεις είναι άλλο πράγμα. Η ιδιοκατανάλωση εννοείται ότι συμφέρει από την άποψη ότι ξέρεις τι προϊόν χρησιμοποιείς. Απλά θέλει κεφάλαιο και πολλές ώρες ενασχόλησης. Αν έχεις ήδη μία (ή και δύο δουλειές) δεν έχεις το χρόνο και το κουράγιο να καθίσεις να βγάλεις όχι πέλλετ, αλλά αγγουράκια στον κήπο...

σε βλεπω πολλη αρνητικο,υπαρχουν ατομα εδω στο φορουμ που πατανε πελλετ και το ψαχνουν το υλικο.ψαχτο και εσυ ;) αλλα δεν μπορω να πω .απλα ψαχτο.εγω ενα χρονο ψαχνω μηχανημα για πελλετ ολοι ηταν φευγατη απο τιμε(εμπορη)τελικα πιστευω την βρηκα .αυριο που θα την εχω στο σπιτι μου,και θα παιζω με αυτην απο θεμα υλικου τοτε θα ειμαι σιγουρος οτι εκανα τσακ ποτ!!πρεπει επιτελους σε αυτον τον τοπο να μαθουμε να δουλευουμε σωστα.θυμασε 10ετια 80 τα εισαγωμενα ειναι ποιο καλα . ποτε εληνικα προιοντα δεν ειχαν προβληματα.η τρελες αγελαδες και γουρουνια και τα κοτοπουλα ηταν]σε αναπτυγμενες χωρες ολανδια γερμανια που ειχαν τα ζωα σε σαλονια και οχι εξω στην φυση.τωρα ολοι θελουμε ελληνικα κρεατα...αλλα τα μαζευουν ολα η τουρκη και τα διοχετευουν στο εξωτερικο,γιατι απλα ειμασε αξιοι της μοιρας μας

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78156 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απόψεις για το pellet Εnergostar
Μακάρι να δουλέψει μια χαρά για σένα xrysafis72 και να λύσεις το πρόβλημά σου. Εγώ δεν έχω την εμπειρία και την υπομονή να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο. Αρνητικός είμαι στο ότι υπάρχουν ελληνικά φθηνά και αξιόπιστα πέλλετ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78157 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Απόψεις για το pellet Εnergostar

DOOM_NX έγραψε: Μακάρι να δουλέψει μια χαρά για σένα xrysafis72 και να λύσεις το πρόβλημά σου. Εγώ δεν έχω την εμπειρία και την υπομονή να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο. Αρνητικός είμαι στο ότι υπάρχουν ελληνικά φθηνά και αξιόπιστα πέλλετ...

βλεπε στο φορουμ κατασκευη πελλετ για ιδιοχρησια και στο μελλον θα σε βοηθησω να βρεις πελλετ ελληνικο καλο και φθηνοτερο αλλα ισαξιο με τα αυστριακα. ;)
www.propellets.at/de/anbieter/pelletproduzenten/
και τροπος μερικης πιστοποιησης

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by xrysafis72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ