Τελικά είναι φτηνό ή ακριβό το pellet στην Ελλάδα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69076 από Fokion
Μα ακομα κι ετσι οπως υπα με συφαιρει μακραν...

να ξεκαθαρισω εδω οτι βοηθαει εν μερη και η διαρυθμιση του σπιτιου σε συναρτηση με τα ωραρια "λειτουργειας" την οιγογενειας ετσι?
τρανό παραδειγμα οτι απο τις 2 μεχρι τις 6 το απογευμα το καλοριφερ εκαιγε για ΕΝΑ μονο ατομο που διαβαζε στο δωματιο του...
τωρα αναβει την σομπα που ειναι εξω απο αυτο...

κι επειδη αναφερθηκε, οι αυτοματισμοι ειναι μια χαρα λειτουργικοι....
σε βαθμό που η μονη "ενδειξη βλαβης" ειναι.... οταν ξεχναω να βαλω πελλετ...
μια που εχω βρει το κολπο και τις γεμιζω ακομα και εν λειτουργεια..
α ναι.... ξεχναω επεισεις να αδιαζω την σταχτη... σε βαθμό που μια φορά... θαυτηκε το ποτυρακι...
ε ναι ΤΟΤΕ εσβησε η ερμη....


απαξ και τις ρυθμισα, βαζω το ιδιο πελλετ, δεν εχω προβληματα κι εχω ξεχασει ακομα και τα μενου....

Αλλα ξεφυγαμε και για να μη δινω λαθος εντυπωσεις.

Το πελλετ ειναι φτυνο ( υπο - προυποθεσεις) σε σχεση με το πετρελαιο, ΔΕΝ θεωρω οτι ειναι φτυνο ως ειδος...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69143 από κωνσταντινος 17
Επιμένω να κάνουμε ανάλυση τιμής ! Πόσο πιστεύουμε ότι κοστίζει η παραγωγή του και αν το πληρώνετε 'σωστά' κατά την αγορά του! έτσι θα δούμε αν είναι ακριβό σαν προϊόν ή φθηνό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69148 από theoilia

κωνσταντινος 17 έγραψε: Επιμένω να κάνουμε ανάλυση τιμής ! Πόσο πιστεύουμε ότι κοστίζει η παραγωγή του και αν το πληρώνετε 'σωστά' κατά την αγορά του! έτσι θα δούμε αν είναι ακριβό σαν προϊόν ή φθηνό.


Να την κάνουμε την ανάλυση.Αλλά με τι δεδομένα;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69157 από stratis 1

κωνσταντινος 17 έγραψε: Επιμένω να κάνουμε ανάλυση τιμής ! Πόσο πιστεύουμε ότι κοστίζει η παραγωγή του και αν το πληρώνετε 'σωστά' κατά την αγορά του! έτσι θα δούμε αν είναι ακριβό σαν προϊόν ή φθηνό.




Πως θα κανουμε αναλυση?και γιατι?
απλο ειναι
Αφου αγοραζεις πελλετ με 80 απο Τσεχια φερτο και πουλατο με 150.
Επρεπε να το εχεις κανει ηδη.
Αμα θελεις να δημιουργης παρε μια πελλετοπρεσα του χιλιαρικου και φτιαχνε πελλετ τα σαβατοκυριακα στην αποθηκη του σπιτιου σου για τη παρτη σου.
Ηδη εχεις μια σοβαρη προταση απο τον Γκουτελια και καθεσαι και γραφεις στο πληκτρολογιο,αντι να εισαι τσεχια και να φορτωνεις.
Με αυτη τη τιμη ανταγωνιζεσαι μεχρι πυρηνοξυλο.
Θελω και εγω μολις το φερης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69173 από AMBIENTES
Δεν μπορώ να ξέρω πόσο στοιχίζουν πρώτη ύλη,κόστος παραγωγής κ.α.αλλά αυτό που βλέπω εγώ και κάμποσοι άλλοι που είμαστε μέλη στο φόρουμ τις προσφορές κάποιων εμπόρων για εμάς.Μιλάμε για το ίδιο προϊόν και η διαφορά τους είναι 10% άρα κάπου οι τιμές είναι τραβηγμένες.Συγχαρητήρια λοιπόν στους εμπόρους που κάνουν πραγματικές προσφορές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ