Τελικά είναι φτηνό ή ακριβό το pellet στην Ελλάδα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68727 από giogud

κωνσταντινος 17 έγραψε: Φίλε, σε ευχαριστω!
Δυστυχώς η όλη προσπάθεια να αναλυθεί η τιμη αγοράς του πελλετ ατυχησε σε αυτο το στάδιο! Δεν πρέπει όμως να μας κάμψει, ελπίζω κάποια στιγμή που θα υπάρξουν και συνομιλητές με πρόθεση και διάθεση για ουσιαστική ανταλλαγή απόψεων να ευδοκιμησει Και να δούμε εάν είναι ακριβό η όχι !


Πιο ουσιαστική κουβέντα δεν γίνεται. Λες ότι το πέλλετ πωλείται ακριβά στην Ελλάδα και φέρνεις για παράδειγμα (χωρίς αποδείξεις) μια τιμή στα 80€ στην Τσεχία. Και γω σε προκαλώ να ξεβρακώσουμε όλη την Ευρώπη και συ μιλάς για ιδεολογίες και για καλοσύνες. Αφήνεις τους καρχαρίες να αλωνίζουν χωρίς να κάνεις κάτι στην πράξη. Στην Τσεχία το αγοράζεις 80. Μου το πουλάς 100 και φτάνει στον Έλληνα καταναλωτή με 60€ μεταφορικά από Τσεχία να πωλείται από μένα στα 230(με ΦΠΑ) στην Θεσσαλονίκη και 250€ στην Αθήνα. Και αυτό μέχρι να ετοιμαστείς. Μετά θα μας πετάξεις και εκτός αγοράς. Γιατί επιτρέπεις να γδέρνουν τον κοσμάκη μέσα στο καταχείμωνο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68728 από XAALAARAA

κωνσταντινος 17 έγραψε: Φίλε, σε ευχαριστω!
Δυστυχώς η όλη προσπάθεια να αναλυθεί η τιμη αγοράς του πελλετ ατυχησε σε αυτο το στάδιο! Δεν πρέπει όμως να μας κάμψει, ελπίζω κάποια στιγμή που θα υπάρξουν και συνομιλητές με πρόθεση και διάθεση για ουσιαστική ανταλλαγή απόψεων να ευδοκιμησει Και να δούμε εάν είναι ακριβό η όχι !



και αν επιτρεπετε και σε μενα μια ερωτηση

ποσους τονους πελετ και μπρικετας πιστευετε οτι θα πουλησετε στην ελλαδα??

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68731 από DOOM_NX
(Συνεχίζω το βιολί μου)

Αυτό είναι το πιστοποιητικό:

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68735 από κωνσταντινος 17

giogud έγραψε:

κωνσταντινος 17 έγραψε: Φίλε, σε ευχαριστω!
Δυστυχώς η όλη προσπάθεια να αναλυθεί η τιμη αγοράς του πελλετ ατυχησε σε αυτο το στάδιο! Δεν πρέπει όμως να μας κάμψει, ελπίζω κάποια στιγμή που θα υπάρξουν και συνομιλητές με πρόθεση και διάθεση για ουσιαστική ανταλλαγή απόψεων να ευδοκιμησει Και να δούμε εάν είναι ακριβό η όχι !


Πιο ουσιαστική κουβέντα δεν γίνεται. Λες ότι το πέλλετ πωλείται ακριβά στην Ελλάδα και φέρνεις για παράδειγμα (χωρίς αποδείξεις) μια τιμή στα 80€ στην Τσεχία. Και γω σε προκαλώ να ξεβρακώσουμε όλη την Ευρώπη και συ μιλάς για ιδεολογίες και για καλοσύνες. Αφήνεις τους καρχαρίες να αλωνίζουν χωρίς να κάνεις κάτι στην πράξη. Στην Τσεχία το αγοράζεις 80. Μου το πουλάς 100 και φτάνει στον Έλληνα καταναλωτή με 60€ μεταφορικά από Τσεχία να πωλείται από μένα στα 230(με ΦΠΑ) στην Θεσσαλονίκη και 250€ στην Αθήνα. Και αυτό μέχρι να ετοιμαστείς. Μετά θα μας πετάξεις και εκτός αγοράς. Γιατί επιτρέπεις να γδέρνουν τον κοσμάκη μέσα στο καταχείμωνο;

Εάν παίρνεις κοματια απο την συζήτηση και φτιαχνεις προτάσεις δικές σου δεν γίνεται διάλογος!
Συνεχίζεις να διαστρεβλωνεις αυτα που λέω !
Είπα ότι πελλετ στα 350 ευρω είναι ακριβώς και δεν τεκμηριωνετε η τιμη του ! Εάν θέλεις να σου κάνω το μεσαζοντα θα πρέπει να το σκεφτώ !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68737 από giogud

κωνσταντινος 17 έγραψε:

giogud έγραψε:

κωνσταντινος 17 έγραψε: Φίλε, σε ευχαριστω!
Δυστυχώς η όλη προσπάθεια να αναλυθεί η τιμη αγοράς του πελλετ ατυχησε σε αυτο το στάδιο! Δεν πρέπει όμως να μας κάμψει, ελπίζω κάποια στιγμή που θα υπάρξουν και συνομιλητές με πρόθεση και διάθεση για ουσιαστική ανταλλαγή απόψεων να ευδοκιμησει Και να δούμε εάν είναι ακριβό η όχι !


Πιο ουσιαστική κουβέντα δεν γίνεται. Λες ότι το πέλλετ πωλείται ακριβά στην Ελλάδα και φέρνεις για παράδειγμα (χωρίς αποδείξεις) μια τιμή στα 80€ στην Τσεχία. Και γω σε προκαλώ να ξεβρακώσουμε όλη την Ευρώπη και συ μιλάς για ιδεολογίες και για καλοσύνες. Αφήνεις τους καρχαρίες να αλωνίζουν χωρίς να κάνεις κάτι στην πράξη. Στην Τσεχία το αγοράζεις 80. Μου το πουλάς 100 και φτάνει στον Έλληνα καταναλωτή με 60€ μεταφορικά από Τσεχία να πωλείται από μένα στα 230(με ΦΠΑ) στην Θεσσαλονίκη και 250€ στην Αθήνα. Και αυτό μέχρι να ετοιμαστείς. Μετά θα μας πετάξεις και εκτός αγοράς. Γιατί επιτρέπεις να γδέρνουν τον κοσμάκη μέσα στο καταχείμωνο;

Εάν παίρνεις κοματια απο την συζήτηση και φτιαχνεις προτάσεις δικές σου δεν γίνεται διάλογος!
Συνεχίζεις να διαστρεβλωνεις αυτα που λέω !
Είπα ότι πελλετ στα 350 ευρω είναι ακριβώς και δεν τεκμηριωνετε η τιμη του ! Εάν θέλεις να σου κάνω το μεσαζοντα θα πρέπει να το σκεφτώ !


Εσύ λες ότι το πέλλετ στην Τσεχία κοστίζει 80€. Λοιπόν. Θέλεις να σώσεις τον κοσμάκη; Μέχρι να μπορέσεις να πουλήσεις εσύ απ ευθείας στην λιανική, πούλα μέσω εμένα. 230 τελική στην Θεσσαλονίκη και 250€ στην Αθήνα. ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΔΕΡΝΟΥΝ; Εσύ φταις που είναι ακριβό το πέλλετ στην Ελλάδα. Με μια κίνηση θα ξεφτιλίσεις την αγορά. Η Ελλάδα φέτος θα ξεπεράσει τους 200,000 τόνους κατανάλωση. ΣΩΣΕ τον κόσμο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68739 από κωνσταντινος 17

XAALAARAA έγραψε:

κωνσταντινος 17 έγραψε: Φίλε, σε ευχαριστω!
Δυστυχώς η όλη προσπάθεια να αναλυθεί η τιμη αγοράς του πελλετ ατυχησε σε αυτο το στάδιο! Δεν πρέπει όμως να μας κάμψει, ελπίζω κάποια στιγμή που θα υπάρξουν και συνομιλητές με πρόθεση και διάθεση για ουσιαστική ανταλλαγή απόψεων να ευδοκιμησει Και να δούμε εάν είναι ακριβό η όχι !



και αν επιτρεπετε και σε μενα μια ερωτηση

ποσους τονους πελετ και μπρικετας πιστευετε οτι θα πουλησετε στην ελλαδα??

Θα σου πω ότι η μοναδα που θέλω έχει δυνατότητες για 1,2t /h
Αλλα!! Είναι παρα πολυ δύσκολο στην παρούσα χρονική στιγμή λόγω κρίσης ανυπαρξία δουλειάς απο πριστιρια μονάδες επεξεργασίας ξύλου να βρεθεί η απαιτούμενη πρώτη ύλη .
Έτσι σκέφτομαι να μειωση την αρχική επένδυση και τις δυνατότητες των μηχανημάτων στα 800 κ/ώρα .
Θέληση μου είναι να βγω στην αγορά κάτω απο τα 200 ευρω ο τόνος αυτο θα δείξει και τις πωλήσεις μου.
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ