Τελικά είναι φτηνό ή ακριβό το pellet στην Ελλάδα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68680 από κωνσταντινος 17

giogud έγραψε:

κωνσταντινος 17 έγραψε: Μην απορείς που προσπαθούν να με βγάλουν αναξιόπιστο!
Είναι δύσκολο πρόβατα και λύκοι στο ίδιο μαντρί!
λυπάμαι για το φόρουμ γιατί έτσι δεν θα μπορέσει να γίνει κάτι εποικοδομητικό!

Μα εσύ λες θα γίνεις το λιοντάρι που θα μας κλείσεις τις εταιρίες με τις σούπερ γνώσεις και τις σούπερ παραγωγές και τις σούπερ εισαγωγές.

Εγω προσωπικά είπα για σου θυμίσω ότι το πέλλετ στην Ελλάδα που έρχεται απο Ρουμανία και πωλείται 350 ευρω είναι ακριβό. Και ότι το κόστος τις παραγωγής στην χώρα αυτή δεν δικαιολογεί αυτη την τιμή!
Και δεύτερον ότι μετά από πολύ ερεύνα που εχω κάνει μαζί με επισκέψεις σε άλλες χώρες για να δω γραμμές παραγωγής (μια και ενδιαφέρομαι προσωπικά) είδα ότι οι τιμές που ζητάνε είναι πολυ μικρότερες απο αυτες που ακούω εδω! Και συγκεκριμένα μίλησα για 80 ευρώ ανα τόνο! ΕΚΕΙ!!! που είμαι ΛΑΘΟΣ!!
Και για να εξηγούμαστε ποτε δεν είπα ότι με ενδιαφέρει να κάνω τον έμπορο! Και ότι θα Κλείσω όλους του άλλους!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68682 από dmtr

giogud έγραψε:

dmtr έγραψε: Ωραία!!
Βρέθηκε κάποιος που θέλει να πουλά φθηνά το πέλλετ στη χώρα μας και αλλοι προσπαθούν να τον βγάλουν αναξιόπιστο και άλλοι να τον στείλουν σε άλλη χώρα :)

Ας αφήσουμε τον άνθρωπο να δούμε τι θα κάνει. Προκαταβολές πάντως δεν ζήτησε ;)


Ο λόγος που αντιδρώ στον καθένα που λέει ότι θα πουλήσει φθηνό πέλλετ ή ότι πουλάμε ακριβά ή ότι κονομάμε ή ή ή, είναι για λόγους αξιοπιστίας δικιά μας. Αν κάποιος θέλει να πει κάτι, πρώτα ή το τεκμηριώνει ή το κάνει πράξη. Εγώ λέω ότι ο Κωνσταντίνος, λέει μπούρδες. Αν εσείς πιστεύετε ότι το πέλλετ στην Τσεχία, που συνορεύει με την Γερμανία, κοστίζει 80€ και θα βάλει τα γυαλιά σε Γερμανούς και Έλληνες, δικαίωμά σας. Εγώ θεωρώ ότι ρίχνει άδεια για να πιάσει γεμάτα.


Ο χρόνος θα δείξει. Δεν βλάπτει σε τίποτα να έχουμε θετική αύρα.
Αν τα πράγματα είναι έτσι όπως τα λες, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, ούτε χρειάζεται να αποδείξεις τίποτα αλλά και μεις δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα άλλο παρά την ελπίδα να ψωνίσουμε φθηνότερα.
Στην ουσία θα εξελιχθεί σε έμμεση διαφήμιση για σένα.
Ο χρόνος δουλεύει για σένα λοιπόν!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68684 από κωνσταντινος 17

dmtr έγραψε:

giogud έγραψε:

dmtr έγραψε: Ωραία!!
Βρέθηκε κάποιος που θέλει να πουλά φθηνά το πέλλετ στη χώρα μας και αλλοι προσπαθούν να τον βγάλουν αναξιόπιστο και άλλοι να τον στείλουν σε άλλη χώρα :)

Ας αφήσουμε τον άνθρωπο να δούμε τι θα κάνει. Προκαταβολές πάντως δεν ζήτησε ;)


Ο λόγος που αντιδρώ στον καθένα που λέει ότι θα πουλήσει φθηνό πέλλετ ή ότι πουλάμε ακριβά ή ότι κονομάμε ή ή ή, είναι για λόγους αξιοπιστίας δικιά μας. Αν κάποιος θέλει να πει κάτι, πρώτα ή το τεκμηριώνει ή το κάνει πράξη. Εγώ λέω ότι ο Κωνσταντίνος, λέει μπούρδες. Αν εσείς πιστεύετε ότι το πέλλετ στην Τσεχία, που συνορεύει με την Γερμανία, κοστίζει 80€ και θα βάλει τα γυαλιά σε Γερμανούς και Έλληνες, δικαίωμά σας. Εγώ θεωρώ ότι ρίχνει άδεια για να πιάσει γεμάτα.


Ο χρόνος θα δείξει. Δεν βλάπτει σε τίποτα να έχουμε θετική αύρα.
Αν τα πράγματα είναι έτσι όπως τα λες, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, ούτε χρειάζεται να αποδείξεις τίποτα αλλά και μεις δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα άλλο παρά την ελπίδα να ψωνίσουμε φθηνότερα.
Στην ουσία θα εξελιχθεί σε έμμεση διαφήμιση για σένα.
Ο χρόνος δουλεύει για σένα λοιπόν!

φίλε Δημητρη σε ευχαριστώ!
Είμαι ετοιμος να ποσταρω όλη την προσφορα που έχω αλλα δεν το κανω για τον εξης λόγο: εχει όλη η προσφορα το logo τις φιρμας .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68687 από κωνσταντινος 17
Και δεν μπορώ να επεξεργαστώ τις σελίδες και να το αφαιρέσω! Αφήνω ένα παράθυρο συνεργασίας ανοικτο με την συγκεκριμένη εταιρεία και δεν θέλω να το χάσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68688 από giogud

κωνσταντινος 17 έγραψε:

giogud έγραψε:

κωνσταντινος 17 έγραψε: Μην απορείς που προσπαθούν να με βγάλουν αναξιόπιστο!
Είναι δύσκολο πρόβατα και λύκοι στο ίδιο μαντρί!
λυπάμαι για το φόρουμ γιατί έτσι δεν θα μπορέσει να γίνει κάτι εποικοδομητικό!

Μα εσύ λες θα γίνεις το λιοντάρι που θα μας κλείσεις τις εταιρίες με τις σούπερ γνώσεις και τις σούπερ παραγωγές και τις σούπερ εισαγωγές.

Εγω προσωπικά είπα για σου θυμίσω ότι το πέλλετ στην Ελλάδα που έρχεται απο Ρουμανία και πωλείται 350 ευρω είναι ακριβό. Και ότι το κόστος τις παραγωγής στην χώρα αυτή δεν δικαιολογεί αυτη την τιμή!
Και δεύτερον ότι μετά από πολύ ερεύνα που εχω κάνει μαζί με επισκέψεις σε άλλες χώρες για να δω γραμμές παραγωγής (μια και ενδιαφέρομαι προσωπικά) είδα ότι οι τιμές που ζητάνε είναι πολυ μικρότερες απο αυτες που ακούω εδω! Και συγκεκριμένα μίλησα για 80 ευρώ ανα τόνο! ΕΚΕΙ!!! που είμαι ΛΑΘΟΣ!!
Και για να εξηγούμαστε ποτε δεν είπα ότι με ενδιαφέρει να κάνω τον έμπορο! Και ότι θα Κλείσω όλους του άλλους!!


Μου αρέσει που το συνεχίζεις. Μιλάς για τιμή στα 80€ στην Τσεχία. Δηλαδή για τιμή στα 90€ με παράδοση στην Γερμανία. Το πέλλετ πωλείται εκεί στα 250-260€ με ΦΠΑ μόλις 7%. Δηλαδή καθαρή τιμή 240-245€. Θα κέρδιζες δηλαδή 100€ στον τόνο, θα ξεπουλούσες εργοστάσια ολόκληρα, θα κέρδιζες εκατομμύρια πουλώντας 20% φθηνότερα μάλιστα, κάνοντας καλό σε χιλιάδες καταναλωτών και αυτό δεν το κάνεις γιατί δεν είσαι σαν και μας.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68689 από DOOM_NX
Κωνσταντίνε, μπορείς να στείλεις την πιστοποίηση εκείνη που λέγαμε με email στο doomnx παπάκι gmail τελεία com;

(Σόρρυ, το βιολί μου εγώ)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ