Τελικά είναι φτηνό ή ακριβό το pellet στην Ελλάδα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68643 από κωνσταντινος 17

giogud έγραψε: Δηλαδή λες ότι οι απατεώνες είναι οι Γερμανοί.
maps.google.com/maps?saddr=Doma%C5%BElic...me&mrsp=1,0&sz=6&z=6

80€ το πέλλετ, 5-10€ τα μεταφορικά, 260€ με 7% ΦΠΑ στην Γερμανία, μας κάνουν 150+ € κέρδος για τους Γερμανούς. 200% κέρδος. Μάλιστα.

Ποιος μίλησε για Γερμανούς ?? Με αφήνει παγερά αδιάφορο το τι κάνουν οι Γερμανοί, οι Αυστριακοί η η Αριανοί!! Εγώ θέλω να βρω καλό πέλλετ σε καλή τιμή!
Έκανες ανάλυση τιμής τι να πω!! Το πόσο κοστίζει σε κάθε χώρα είναι η παραγωγή δεν γίνεται έτσι!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68648 από giogud

κωνσταντινος 17 έγραψε:

giogud έγραψε: Δηλαδή λες ότι οι απατεώνες είναι οι Γερμανοί.
maps.google.com/maps?saddr=Doma%C5%BElic...me&mrsp=1,0&sz=6&z=6

80€ το πέλλετ, 5-10€ τα μεταφορικά, 260€ με 7% ΦΠΑ στην Γερμανία, μας κάνουν 150+ € κέρδος για τους Γερμανούς. 200% κέρδος. Μάλιστα.

Ποιος μίλησε για Γερμανούς ?? Με αφήνει παγερά αδιάφορο το τι κάνουν οι Γερμανοί, οι Αυστριακοί η η Αριανοί!! Εγώ θέλω να βρω καλό πέλλετ σε καλή τιμή!
Έκανες ανάλυση τιμής τι να πω!! Το πόσο κοστίζει σε κάθε χώρα είναι η παραγωγή δεν γίνεται έτσι!!


Μα η Γερμανία συνορεύει με την Τσεχία. Γιατί δεν πηγαίνεις να κερδίζεις 150€ στον τόνο πουλώντας στην Γερμανία; Το μύριο το έχεις στο νερό. Μετά θα έρχεσαι τα καλοκαίρια μόνο για διακοπές και θα γελάς με μας τους αστείους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68650 από giogud
Άντε, καιρός ήταν να πάμε στο (-).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68655 από κωνσταντινος 17

giogud έγραψε:

κωνσταντινος 17 έγραψε: Μην απορεις , το ότι μπορω να έχω τιμη κοντά στα 80 δεν είναι απλό, όσο γιατι δεν το εμπόρευωμαι. Ήθελα και θέλω να ασχοληθώ με την παραγωγη , αλλα αυτο δεν το έχω απορριψη σαν ιδέα μέχρι να κάνω την μοναδα μου .

Μην απορείς που μπορεί να αγοράζει με 80€, να φτάνει στην Ελλάδα στα 150€ πιστοποιημένο πέλλετ μέσα στο καταχείμωνο, να μπορεί να το πουλήσει με 60€ μικτό κέρδος και να μας κλείσει όλους. Να κερδίσει για πλάκα 200000 300000 μέσα σε λίγους μήνες. Γιατί απορείς; Φυσιολογικό είναι. Που να μπλέκει τώρα με εμπόριο. Να σηκώνεις το τηλέφωνο και να κονομάς. Διαλέγει τον εύκολο δρόμο της παραγωγής. Της υπερπαραγωγής μάλιστα των 1,5Τ/Η δυναμικότητας. Παραγωγικότητας, άστο καλύτερα.


Φίλε λυπάμαι που θα στο πω αλλά δεν σκέφτομαι σαν και εσένα! Ναι όσο και αν σου φαίνεται απίστευτο!!
Δεν μου αρέσει να κονομάω όπως λες σηκώνοντας ένα τηλέφωνο! Και ευτυχώς για εμάς δεν είμαι μόνος αλλα εχω βρει και άλλους ομοϊδεάτες εδω στο forum που εχουν το μικρόβιο τις δημιουργίας, εστω και αν δεν διαθέτουν τα μέσα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68656 από theoilia

giogud έγραψε: Άντε, καιρός ήταν να πάμε στο (-).


για να μην έχεις παραπονο... ;)

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68658 από dmtr
Ωραία!!
Βρέθηκε κάποιος που θέλει να πουλά φθηνά το πέλλετ στη χώρα μας και αλλοι προσπαθούν να τον βγάλουν αναξιόπιστο και άλλοι να τον στείλουν σε άλλη χώρα :)

Ας αφήσουμε τον άνθρωπο να δούμε τι θα κάνει. Προκαταβολές πάντως δεν ζήτησε ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.140 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ