Τελικά είναι φτηνό ή ακριβό το pellet στην Ελλάδα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68632 από κωνσταντινος 17

joe125 έγραψε:

κωνσταντινος 17 έγραψε: Στην Ελλάδα αυτή την στιγμή υπάρχουν πάνω απο 10 μονάδες που ετοιμάζουν να ανοίξουν , πελλετ και μπρικετα , 1 στην βοιωτια, 2 στην κορινθια και απο ότι ξέρω μια λειτουργεί ήδη στην Τρίπολη .
Μην απορεις , το ότι μπορω να έχω τιμη κοντά στα 80 δεν είναι απλό, όσο γιατι δεν το εμπόρευωμαι. Ήθελα και θέλω να ασχοληθώ με την παραγωγη , αλλα αυτο δεν το έχω απορριψη σαν ιδέα μέχρι να κάνω την μοναδα μου .

2 στην Κορινθία?που είναι αυτές?
στην Τρίπολη λειτουργεί 1 και άλλη μια είναι στο στάδιο τον δοκιμών
αυτές είναι για πάνω από τόνο την ώρα
γιατί υπάρχουν άλλες 4 η 5 στην Πελοπόννησο που είναι μικρές τον 200 με 500 κιλών την ώρα

Αυτη είναι μια στην Κορινθία

6974811669
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Γκούρα Κορινθίας
Φενεός, Δήμος Σικιωνίων 20014

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68634 από κωνσταντινος 17
Στην Χαλκίδα στήνεται μια παραγωγικότητας 1.5T/Η , εαν θέλετε και επιτρέπετε απο το forum μπορω να δώσω στοιχειά μηχανολόγου μελετητή καθώς και του γραφείου που κάνει την μελέτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68637 από κωνσταντινος 17

john88s έγραψε: Δεν μου απαντάς. Ξαναρωτάω.

Για πες μου ποιες μονάδες έχουν φτιάξει; Της alfawood ? Του Σακκά; Ποιες;

Αφελής ερώτηση. Γιατί φτιάχνεις δικιά σου μονάδα μπρικέτας αντί να εισάγεις πέλλετ με 80 ευρώ και να το πουλάς 250; Απορώ ειλικρινά


Πιστεύω ότι σου απάντησα γιατί φτιάχνω μονάδα! Για να ΠΑΡΑΓΩ με ενδιαφέρει η δημιουργία όχι το να είμαι σε μια καρέκλα και να απαντάω στα τηλέφωνα, κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.
Και θα στο ξαναπώ: εάν το εισαγάγω με 80 θα το πουλήσω λιανική 120!!

Η τιμή των 80 είναι στην Τσεχία, πρέπει να προστεθούν και τα μεταφορικά και ένα κάποιο κέρδος μόλις κλείσω την συμφωνία τις μεταφοράς θα ενημερώσω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68638 από giogud

κωνσταντινος 17 έγραψε: Μην απορεις , το ότι μπορω να έχω τιμη κοντά στα 80 δεν είναι απλό, όσο γιατι δεν το εμπόρευωμαι. Ήθελα και θέλω να ασχοληθώ με την παραγωγη , αλλα αυτο δεν το έχω απορριψη σαν ιδέα μέχρι να κάνω την μοναδα μου .

Μην απορείς που μπορεί να αγοράζει με 80€, να φτάνει στην Ελλάδα στα 150€ πιστοποιημένο πέλλετ μέσα στο καταχείμωνο, να μπορεί να το πουλήσει με 60€ μικτό κέρδος και να μας κλείσει όλους. Να κερδίσει για πλάκα 200000 300000 μέσα σε λίγους μήνες. Γιατί απορείς; Φυσιολογικό είναι. Που να μπλέκει τώρα με εμπόριο. Να σηκώνεις το τηλέφωνο και να κονομάς. Διαλέγει τον εύκολο δρόμο της παραγωγής. Της υπερπαραγωγής μάλιστα των 1,5Τ/Η δυναμικότητας. Παραγωγικότητας, άστο καλύτερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68639 από joe125

κωνσταντινος 17 έγραψε:

joe125 έγραψε:

κωνσταντινος 17 έγραψε: Στην Ελλάδα αυτή την στιγμή υπάρχουν πάνω απο 10 μονάδες που ετοιμάζουν να ανοίξουν , πελλετ και μπρικετα , 1 στην βοιωτια, 2 στην κορινθια και απο ότι ξέρω μια λειτουργεί ήδη στην Τρίπολη .
Μην απορεις , το ότι μπορω να έχω τιμη κοντά στα 80 δεν είναι απλό, όσο γιατι δεν το εμπόρευωμαι. Ήθελα και θέλω να ασχοληθώ με την παραγωγη , αλλα αυτο δεν το έχω απορριψη σαν ιδέα μέχρι να κάνω την μοναδα μου .

2 στην Κορινθία?που είναι αυτές?
στην Τρίπολη λειτουργεί 1 και άλλη μια είναι στο στάδιο τον δοκιμών
αυτές είναι για πάνω από τόνο την ώρα
γιατί υπάρχουν άλλες 4 η 5 στην Πελοπόννησο που είναι μικρές τον 200 με 500 κιλών την ώρα

Αυτη είναι μια στην Κορινθία

6974811669
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Γκούρα Κορινθίας
Φενεός, Δήμος Σικιωνίων 20014

αυτή ακόμα δεν έχει στηθεί και πριν 4 βδομάδες που είχα πάει βόλτα στο φενεό και πέρασα από εκεί μίλησα με την αδερφή του και μου είπε από του χρόνου γιατί τώρα πήραν άδεια από το δασαρχείο για να κόψουν έλατα και όλο το βάρος έχει πέσει στην κοπή,μέσα στο ''εργοστάσιο'' μόνο αλυσοπρίονα είχε
το άλλο πού είναι?
που στην Χαλκίδα?
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by joe125.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68641 από giogud

κωνσταντινος 17 έγραψε:
Η τιμή των 80 είναι στην Τσεχία, πρέπει να προστεθούν και τα μεταφορικά και ένα κάποιο κέρδος μόλις κλείσω την συμφωνία τις μεταφοράς θα ενημερώσω!


Θα βάλεις τα γυαλιά και στους Γερμανούς δηλαδή. Εκεί το χύμα πέλλετ πωλείται στα 250€ με ΦΠΑ 7%. 100€ κέρδος στον τόνο θα βγάζεις. Εύκολα το έχεις το εκατομμυριάκι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ