Τελικά είναι φτηνό ή ακριβό το pellet στην Ελλάδα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68625 από κωνσταντινος 17
Καταλαβαίνω γιατι απορεις, προφανώς δεν έχεις ασχοληθεί με την παραγωγη μπρικετας και ότι μπορει να χρησιμοποιηθεί όλα τα υπόλοιπα πριστηριων καθώς και όλα τα υπολείμματα γεωργικής εκμετάλλευσης. Στόχος τις επένδυσης δεν είναι ο αμέσως πλουτισμός αλλα να μπορούμε να παράγουμε με ικανοποιητικό κέρδος .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68626 από john88s
Δεν μου απαντάς. Ξαναρωτάω.

Για πες μου ποιες μονάδες έχουν φτιάξει; Της alfawood ? Του Σακκά; Ποιες;

Αφελής ερώτηση. Γιατί φτιάχνεις δικιά σου μονάδα μπρικέτας αντί να εισάγεις πέλλετ με 80 ευρώ και να το πουλάς 250; Απορώ ειλικρινά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68627 από κωνσταντινος 17

john88s έγραψε:

κωνσταντινος 17 έγραψε: Θα καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία: Ο μελετητής που εχει αναλάβει την κατάθεση του φακέλου μου στον επενδυτικό και ο μηχανολόγος που επιμελείται του σχεδιασμού τις μονάδος με διαβεβαίωσαν (εχουν στήσει και άλλες μονάδες στην Ελλάδα) ότι απο την στγμή που ο εξοπλισμός είναι πιστοποιημένος(επι το πλείστων όλοι σχεδόν η ευρωπη έχει) και ο σχεδιασμός τις μονάδος είναι κατα των ζητούμενο τρόπο, η υπόθεση πιστοποίηση είναι απλή διαδικασία καθως και του προϊόντος.


Για πες μου ποιες μονάδες έχουν φτιάξει; Της alfawood ? Του Σακκά; Ποιες;

Αφελής ερώτηση. Γιατί φτιάχνεις δικιά σου μονάδα μπρικέτας αντί να εισάγεις πέλλετ με 80 ευρώ και να το πουλάς 250; Απορώ ειλικρινά.

Στην Ελλάδα αυτή την στιγμή υπάρχουν πάνω απο 10 μονάδες που ετοιμάζουν να ανοίξουν , πελλετ και μπρικετα , 1 στην βοιωτια, 2 στην κορινθια και απο ότι ξέρω μια λειτουργεί ήδη στην Τρίπολη .
Μην απορεις , το ότι μπορω να έχω τιμη κοντά στα 80 δεν είναι απλό, όσο γιατι δεν το εμπόρευωμαι. Ήθελα και θέλω να ασχοληθώ με την παραγωγη , αλλα αυτο δεν το έχω απορριψη σαν ιδέα μέχρι να κάνω την μοναδα μου .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68628 από john88s
Στην Τρίπολη λειτουργεί εργοστάσιο.

Ποιες είναι οι 2 μονάδες στην Κορινθία και στην Βοιωτία; Σε ποιες έκαναν μελέτη οι συνεργάτες σου;

Λες πράγματα, μετά τα μασάς και φαίνεσαι αναξιόπιστος.

Εγώ άμα είχα τα κεφάλαια σου ειλικρινά θα έκανα εμπόριο όχι παραγωγή. Γιατί ο ίδιος λες ότι δεν το έχεις το θέμα και ψάχνεσαι. Γιατί αν βρίσκεις τόσο φθηνό το πέλλετ, θες μια αποθήκη και ένα site τίποτα άλλο.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68630 από joe125

κωνσταντινος 17 έγραψε: Στην Ελλάδα αυτή την στιγμή υπάρχουν πάνω απο 10 μονάδες που ετοιμάζουν να ανοίξουν , πελλετ και μπρικετα , 1 στην βοιωτια, 2 στην κορινθια και απο ότι ξέρω μια λειτουργεί ήδη στην Τρίπολη .
Μην απορεις , το ότι μπορω να έχω τιμη κοντά στα 80 δεν είναι απλό, όσο γιατι δεν το εμπόρευωμαι. Ήθελα και θέλω να ασχοληθώ με την παραγωγη , αλλα αυτο δεν το έχω απορριψη σαν ιδέα μέχρι να κάνω την μοναδα μου .

2 στην Κορινθία?που είναι αυτές?
στην Τρίπολη λειτουργεί 1 και άλλη μια είναι στο στάδιο τον δοκιμών
αυτές είναι για πάνω από τόνο την ώρα
γιατί υπάρχουν άλλες 4 η 5 στην Πελοπόννησο που είναι μικρές τον 200 με 500 κιλών την ώρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68631 από κωνσταντινος 17

DOOM_NX έγραψε: Τελικά θα πάρουμε φθηνό πέλλετ;

Κωνσταντίνε, μπορείς να ανεβάσεις το πιστοποιητικό σε καλύτερη ανάλυση παρακαλώ πολύ;

Προσπαθώ να το κάνω αλλά μου είναι δύσκολο δεν είμαι εδικός στους υπολογιστές!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.126 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ