Τελικά είναι φτηνό ή ακριβό το pellet στην Ελλάδα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68609 από κωνσταντινος 17
Τό θέμα είναι εαν το Πέλλετ είναι ακριβό στην Ελλάδα ή όχι! Δεν κάνω τον έμπορα ούτε ψαρεύω πελάτες εδώ μέσα!!!!
Αυτό με ενδιαφέρει να αναλύσουμε και είπα και γιατί!
Το πόσο πουλάει καθε εμπορας που θέλει αγοράζει με 160 και να πουλάει 220 λες και το 35+ % είναι μικρό σαν κέρδος είναι αυτό που πρέπει να δούμε!
Μπορώ κάλλιστα να ποσταρω όλη μου την αλληλογραφία με την συγκεκριμένη εταιρεία καθως και με άλλες, αλλά σε τι θα ωφελήσει αυτό?
Γιατί εγώ πρέπει να αποδείξω τα λεγόμενα μου ενώ ένας έμπορας όχι!
Κάθε παραγωγός και στο εξωτερικό δεν δίνει τιμή από το τηλέφωνο ΠΟΥ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΤΕΛΙΚΗ!!
στις προσφορές παίζουν πολλά πράγματα σημασία, το ότι θα παραγγείλεις μια φορά 100 η 200 τόνους δεν σε κάνει αυτόματα συνεργάτη! Και το πιο σημαντικό : όταν δουλεύεις πολλές εταιρείες δεν μπορείς να 'πάρεις' τιμή.
Πάντως αποπροσανατολιζόμαστε και τσιμπάμε!! Και κάποιοι γελάνε
Αυτά!! Το ξαναλέω δεν έχω κέρδος να ''τσακώνομαι'' με αυτούς που του εμπόρους αλλά κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε τι πληρώνουμε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68612 από giogud

κωνσταντινος 17 έγραψε: Τό θέμα είναι εαν το Πέλλετ είναι ακριβό στην Ελλάδα ή όχι! Δεν κάνω τον έμπορα ούτε ψαρεύω πελάτες εδώ μέσα!!!!
Αυτό με ενδιαφέρει να αναλύσουμε και είπα και γιατί!
Το πόσο πουλάει καθε εμπορας που θέλει αγοράζει με 160 και να πουλάει 220 λες και το 35+ % είναι μικρό σαν κέρδος είναι αυτό που πρέπει να δούμε!
Μπορώ κάλλιστα να ποσταρω όλη μου την αλληλογραφία με την συγκεκριμένη εταιρεία καθως και με άλλες, αλλά σε τι θα ωφελήσει αυτό?
Γιατί εγώ πρέπει να αποδείξω τα λεγόμενα μου ενώ ένας έμπορας όχι!
Κάθε παραγωγός και στο εξωτερικό δεν δίνει τιμή από το τηλέφωνο ΠΟΥ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΤΕΛΙΚΗ!!
στις προσφορές παίζουν πολλά πράγματα σημασία, το ότι θα παραγγείλεις μια φορά 100 η 200 τόνους δεν σε κάνει αυτόματα συνεργάτη! Και το πιο σημαντικό : όταν δουλεύεις πολλές εταιρείες δεν μπορείς να 'πάρεις' τιμή.
Πάντως αποπροσανατολιζόμαστε και τσιμπάμε!! Και κάποιοι γελάνε
Αυτά!! Το ξαναλέω δεν έχω κέρδος να ''τσακώνομαι'' με αυτούς που του εμπόρους αλλά κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε τι πληρώνουμε!


Αγοράζω από σένα 160 χωρίς ΦΠΑ και το πουλάω (μαζί με τα μεταφορικά) με 220 μαζί με τον ΦΠΑ.
Παρακάτω. Το Thunderbird ανοιχτό, το κινητό επίσης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68613 από DOOM_NX
Τελικά θα πάρουμε φθηνό πέλλετ;

Κωνσταντίνε, μπορείς να ανεβάσεις το πιστοποιητικό σε καλύτερη ανάλυση παρακαλώ πολύ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68616 από john88s

κωνσταντινος 17 έγραψε: Θα καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία: Ο μελετητής που εχει αναλάβει την κατάθεση του φακέλου μου στον επενδυτικό και ο μηχανολόγος που επιμελείται του σχεδιασμού τις μονάδος με διαβεβαίωσαν (εχουν στήσει και άλλες μονάδες στην Ελλάδα) ότι απο την στγμή που ο εξοπλισμός είναι πιστοποιημένος(επι το πλείστων όλοι σχεδόν η ευρωπη έχει) και ο σχεδιασμός τις μονάδος είναι κατα των ζητούμενο τρόπο, η υπόθεση πιστοποίηση είναι απλή διαδικασία καθως και του προϊόντος.


Για πες μου ποιες μονάδες έχουν φτιάξει; Της alfawood ? Του Σακκά; Ποιες;

Αφελής ερώτηση. Γιατί φτιάχνεις δικιά σου μονάδα μπρικέτας αντί να εισάγεις πέλλετ με 80 ευρώ και να το πουλάς 250; Απορώ ειλικρινά.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68617 από giogud

DOOM_NX έγραψε: Τελικά θα πάρουμε φθηνό πέλλετ;


Να μην πω τι θα πάρεις Παναγιώτη. :) :) :) :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68620 από DOOM_NX

giogud έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Τελικά θα πάρουμε φθηνό πέλλετ;


Να μην πω τι θα πάρεις Παναγιώτη. :) :) :) :)

Αμάν, ρε Γιώργο, μην αφήσεις λίγο να χαρούμε έστω και με την ιδέα! :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.194 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ