Ρυθμίσεις για pellet

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155589 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Ρυθμίσεις για pellet
Τελος καλο καλο χειμωνα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180965 από Mike37
Απαντήθηκε από Mike37 στο θέμα Ρυθμίσεις για pellet
Έχω κι εγώ πρόβλημα με το μαύρισμα τζαμιού. Μαυριζε στο 20λεπτο, άλλαξα πέλλετ τώρα μαυρίζει στο 40λεπτο. Τελικά τι λύση βρήκες; Μπορείς να μου πεις τον κωδικο για το μενου του ινσταλλερ και τι έκανες; Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180967 από ianis
Απαντήθηκε από ianis στο θέμα Ρυθμίσεις για pellet
Λόγω μετακόμισης σε σπίτι με α/θ την πούλησα και μέχρι τότε δεν είχα καταφέρει κάτι ...
Κωδικό δεν θυμάμαι τον είχα γράψει πάνω στο manual που το έδωσα και αυτό...
Από το πέλλετ πάντως δεν είναι... Υποπτευομουν την καύση περισσότερο παρά κάτι άλλο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180968 από Mike37
Απαντήθηκε από Mike37 στο θέμα Ρυθμίσεις για pellet
Ευχαριστώ που απάντησες. Τον βρήκα τον κωδικό. Απλά έχει μέχρι 27 και μετά πάει αρνητικά σε τιμές. Δεν ξέρω σε τι εξυπηρετούν οι αρνητικές τιμές. Αύξησα τον αέρα εισαγωγής και των καυσαερίων. Το minimum με το maximum αφορά στην απόδοση; Αυξάνω την τιμή και στο minimum και στο maximum; Αν κάποιος έλυσε το πρόβλημα ας μας πει αν πρέπει να δοκιμάσουμε κάποια άλλη ρύθμιση για το μαύρισμα τζαμιου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν - 3 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180970 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Ρυθμίσεις για pellet
ΤΟ ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΤΖΑΜΙΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΚΑΙ ΣΥΝΔΙΑΣΤΙΚΑ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΝΙΟΥΑΛ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΧΩΡΟΥΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ *ΣΚΑΛΙΖΕΤΑΙ** ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ!!!! 1.ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ 2.ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΠΕΛΛΕΤ(ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ 2-3 ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΜΕ )3.ΣΩΣΤΗ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΓΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΤΜΗΜΑΤΑ 4.ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΕΞΩ  ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΜΑΝΙΟΥΑΛ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ 5.ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ.**ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΥΣΗ ΞΥΛΟΥ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΑΥΤΑ ΛΕΡΩΝΟΥΝ ΤΖΑΜΙΑ ΚΑΜΙΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΣΩΜΑΤΙΔΙΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ.ΤΑ ΠΕΛΛΕΤ ΘΕΛΟΥΝ ΑΣΧΟΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕΥΜΑ ΑΕΡΙΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ !!!!!Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ *ΜΗΝ  ΒΑΖΕΤΕ ΧΕΡΙ ΣΤΑ ΜΕΝΟΥ**ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΧΝΙΚΟΙ  ΚΑΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ
Last edit: 3 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ