ΠΕΛΛΕΤ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ (Διαβούλευση)

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37162 από KERBEROS
Η Ομάδα Αξιολόγησης του energ.gr, αντιλαμβανόμενη τις δυσκολίες που θα αντιμετωπίσουν το φετεινό χειμώνα πολλοί συνάνθρωποί μας, προχωρά σε συζητήσεις με προμηθευτές και εταιρείες παραγωγής πέλλετ, προκειμένου να διατεθούν κάποιες ποσότητες σε τιμή κόστους.

Η διάθεση θα επιθυμούσαμε να γίνει σε άτομα που αποδεδειγμένα αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα. Το ζήτημα που αυτόματα προκύπτει είναι με ποια κριτήρια θα επιλεγούν τα άτομα αυτά.

Καλούμε τα μέλη του φόρουμ σε δημόσιο διάλογο, για να παραθέσουν τις σκέψεις και τις προτάσεις τους πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet, Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37175 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Απ: Πέλλετ αλληλεγγύης
Ανεργα και τα 2 μελη της οικογενειας....

Φανταζομαι ειναι ενα κριτιριο....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37186 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Πέλλετ αλληλεγγύης
Καλή κίνηση, αλλά εγώ ξέρω ότι όσοι έχουν οικονομικά προβλήματα δεν έχουν λεφτά για πελλετοσόμπες/λέβητες. Ούτε για ξύλα να κάψουν στο ανοιχτό τους τζάκι δεν έχουν...

Έχω υπόψιν μου 1-2 οικογένειες που πέρυσι την βγάλαν με 15 βαθμούς μέσα στο σπίτι. Τον έναν τον έβαλα και πήρε Selenic και ήδη ζεσταίνεται μιά χαρά. Οι άλλοι είναι αυτοί που λέω ότι δεν έχουν ούτε για ξύλα...

Μήπως να ρωτήσουμε και για προσφορά στα ξύλα?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37196 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Απ: ΠΕΛΛΕΤ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ
Εγώ να πω με την σειρά μου ότι ήδη έχουν γίνει συζητήσεις με Ελληνικό εργοστάσιο παραγωγής καθώς και με εμπόρους οι οποίοι θα αναλάβουν την μεταπώληση χωρίς το παραμικρό κέρδος.
Σε πρώτη Φάση μιλάμε για 3 πλήρη φορτία: 1 Θεσσαλονίκη, 1 Βόλο και 1 Αθήνα.

Η Νταλίκα θα έρθει σε μια καθορισμένη περιοχή όπου θα κατεβούν οι ποσότητες με ένα Κλαρκ και στην συνέχεια θα γίνει η διάθεση του προϊόντος. Θα καθοριστεί max ποσότητα ανα σπίτι. π.χ. 20 σακκοι Pellet.(300 κιλά).

Οι συμμετέχοντες εργοστάσιο και έμποροι που θα συμμετέχουν θα προβληθούν για την κίνηση τους αυτή μέσα στο energ.gr

Θα προσπαθήσουμε να εχουμε και Media για να προβληθεί η προσπάθεια μας και να βρεί και αλλους υποστηρικτές.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": plaintiff

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37201 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Απ: Πέλλετ αλληλεγγύης
Πολυ καλη σκεψη κ ελπιζω να καρποφορησει!
Παιδια οτι βοηθεια χρειαστει στον Βολο π.χ. βοηθεια στο ξεφορτωμα ευχαριστως να ερθω απο Λαρισα να συνδραμω κι εγω με τον τροπο μου.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37212 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Απ: ΠΕΛΛΕΤ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ
Τα ατομα που θα δικαιούνται δεν θα χρειάζεται να είναι μελη του forum. Ουτε καν να εχουν προσβαση σε υπολογιστη. Θα μπορούσε να τους προτείνει και καποιος τρίτος που γνωρίζει την οικονομική κατασταση τους και είναι αυτός μέλος η επισκέπτης του Forum.

Οσο για αυτό που είπε ο Αστέρης θα μποούσαμε και αυτο να το κάνουμε ισως και ταυτοχρονα στα 3 μέρη που θα γινει και η διανομη του Pellet.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ