SOS: Αξίζει αυτό το πέλλετ;

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37062 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Απ: SOS: Αξίζει αυτό το pellet;
Ελα, εκανα edit στο edit σου, οταν το ειδα. :P
Ξαναδιαβασε το ποστ μου και πες μου ποτε σου ειπε ο μηχανικος οτι στειλαν λαθος πελλετ. Οταν του ανεφερες οτι ειναι διαφανης η σακουλα, ή μετα που τον πηραν τηλεφωνοι και οι προμηθευτες? γιατι στην αρχη σαν να σου ειπε οτι ειναι γερμανικων προδιαγραφων και οχι πιστοποιημενο, δηλαδη σαν να ηξερε τι σου ηρθε.

Κυριε Γκουντελια, σαν τιμη τα 290 για biotherm ειναι πολυ, λιγο?
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37066 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: SOS: Αξίζει αυτό το pellet;

Grecu_ έγραψε: Edit στο edit σου :P
Η μηπως ο συνεργατης δεν ξερει οτι ο προμηθευτης του εχει 2 ειδων πελλετ, ενα που τα γραφει ολα στη συσκευασια κι ενα που δεν γραφει τιποτα?

Doom, εσυ πολυ καλα εκανες, σε δυσκολη θεση δεν βλεπω πως ηρθες, αλλοι αρχισαν να τρεχουν :evil:

ΥΓ κι εγω θεωρω οτι πρωτος και καλυτερος στην ευθυνη ειναι ο "μηχανικος"

Grecu_ έγραψε: Ελα, εκανα edit στο edit σου, οταν το ειδα. :P
Ξαναδιαβασε το ποστ μου και πες μου ποτε σου ειπε ο μηχανικος οτι στειλαν λαθος πελλετ. Οταν του ανεφερες οτι ειναι διαφανης η σακουλα, ή μετα που τον πηραν τηλεφωνοι και οι προμηθευτες? γιατι στην αρχη σαν να σου ειπε οτι ειναι γερμανικων προδιαγραφων και οχι πιστοποιημενο, δηλαδη σαν να ηξερε τι σου ηρθε.

Ο μηχανικός προφανώς ήξερε αυτόν που έχει την εταιρία. Αυτός του είχε πει ότι φέρνει καλό pellet, το οποίο και παραγγείλαμε. Ο μηχανικός δε γνώριζε ότι πουλάει και δεύτερο, μη πιστοποιημένο. Δε θυμόταν καν το όνομα του πιστοποιημένου. Αφού σε κάποια φάση πριν φύγει από το μαγαζί για να έρθει σπίτι μας, μας ρώτησε τι γράφουν επάνω τα τσουβάλια για να εκτυπώσει την πιστοποίηση για να πειστούμε. Ε τότε κατάλαβε ότι μας έστειλαν λάθος τσουβάλια.

Με λίγα λόγια, διευκόλυνση πήγε να μας κάνει γιατί είμαστε άσχετοι και δεν ξέρουμε από pellet. Όμως, μέχρι και η μάνα μου μυρίστηκε τη δουλειά και με ξύπνησε πρωί-πρωί να τα δω. Ούτε εγώ είμαι εξπέρ γιαυτό άνοιξα το θέμα.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37065 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Απ: SOS: Αξίζει αυτό το pellet;

DOOM_NX έγραψε:

Grecu_ έγραψε: To λοιπον, στην οικοενεργεια εγω ανεφερα το θεμα, για το πως αντιμετωπισαν το θεμα ας κρινει ο καθενας.
Το πελλετ ομως ποιος το παρουσιασε σαν γερμανικο στα 290?

Σα γερμανικό κανένας. Η μητέρα μου κατάλαβε λάθος όταν της είπε ο μηχανικός ότι παρήγγειλε γερμανικών προδιαγραφών DIN+. Φυσικά και περιμέναμε pellet αντίστοιχων προδιαγραφών. Φταίει ο μηχανικός που δεν το τσέκαρε όταν το παρέλαβε και στηρίχθηκε στο συνεργάτη του. Αλλά περισσότερο φταίει αυτός που έστειλε λάθος εμπόρευμα και πήρε και με έστησε στον τοίχο επειδή φαινόταν το όνομά του στη συσκευασία.

Ο ένας ζήτησε συγγνώμη, ο άλλος ζήτησε τα ρέστα. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός...


απόλυτα κατανοητός αφου ο μηχανικός σου ζητάει συγνωμη για το λάθος και είναι συνεργάσιμος το πρόβλημα είναι η εταιρία πλέον οι οποίοι νομίζουν ότι μπορούν να κάνουν ότι τους γουσταρη με την πρόφαση να μην χαλάσουν το όνομα τους πλάκα κάνουμε εχω εγώ μαγαζί θέλω να είμαι top και να μην χαλάσω το όνομα μου και θα βάλω μέσα ένα προϊόν noname έλα τώρα μην τρελαθούμε κιόλας σε ποιον τα λένε αυτά σε κανένα παιδάκι 3 χρόνων εμείς δεν έχουμε μαγαζιά δεν ξέρουμε πως κινείτε η αγορά ?

και δεν καταλαβαίνω γιατί ήρθες σε δύσκολη θέση έκανες αυτό που πρέπει όλοι μας να κάνουμε

fuzzy logic 2 p15kw
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37069 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Απ: SOS: Αξίζει αυτό το pellet;

Grecu_ έγραψε:
Κυριε Γκουντελια, σαν τιμη τα 290 για biotherm ειναι πολυ, λιγο?


Κάνετε κάτι ερωτήσεις και σεις.
Εξαρτάται. Πάρτε ένα τηλέφωνο για να μου πείτε λεπτομέρειες....(τοποθεσία, με μεταφορικά ή χωρίς, ποσότητα) :unsure: :unsure: :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37073 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Απ: SOS: Αξίζει αυτό το pellet;

DIMITRIS38 έγραψε: ...
και δεν καταλαβαίνω γιατί ήρθες σε δύσκολη θέση έκανες αυτό που πρέπει όλοι μας να κάνουμε ...

+ 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37076 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Απ: SOS: Αξίζει αυτό το pellet;
Ενημερωτικα ρωταω, για πιστοποιημενο πελλετ εισαγωγης (τοσο του ειπαν του doom οτι στοιχιζει ο ενας τονος που πηρε). Προσωπικα μου φαινεται μικρουτσικη τιμη για (τουλαχιστον) δευτερο χερι.
Επισης, σας απαγορευω να μου μιλατε στον πληθυντικο! :P Μικρος ειμαι ακομα.

Doom, το μονο σιγουρο ειναι οτι ο μονος με απολυτο δικιο εισαι εσυ.

Παντως εμενα αν μου ζητουσε ενας reseller φτηνο προιον και μετα ελεγε οτι εγω εκανα λαθος φορτωση και οτι αυτος ζητησε "απ´ το καλο", κι εγω θα ουρλιαζα. Απλα οχι στον τελικο πελατη...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Grecu_.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ